Jump to content

Diesel Power


Pitbul

Recommended Posts

filtrul epurator la masina ta trebuia sa fie cel decantor de plastic care nu se schimba.

sau ai avut modelul vechi cu pasla aia care se imbacseste de ulei?

 

Este cel de plastic, eu l-am schimbat preventiv, nu stiam ca nu se schimba.

 

I-am dat da, si mers si cu aer tot timpul + ca am fost 4 persoane. Cam naspa in e92 4 persoane + bagaje, mai ales daca ai 1,93. In spate n-ai cum sa stai drept. Am ajuns cu torticolis acolo :).

 

Si la mine merge aerul tot timpul, vara - iarna.

In E60 nu prea ai cum sa cobori cu dureri de spate :twitch:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Si pentru ca se apropie primavara ne-am incaltat cu jante OEM style 94. Chiar in place cum dau pe seria 5, cu toate ca sunt de E65.

In rest s-au mai schimbat in ultima perioada releul de la buji (cred ca-i schimb si bujiile pana la urma), senzorul de dezaburiere parbriz si i-am luat baterie varta de 110.

Vreau sa-i montez dopuri la galeria de admisie sa scap si de uleiul din zona.

post-8550-0-00152200-1362399136_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Nu am mai scris de mult aici.

Pai masina a implinit 2 ani de cand e la mine, a primit o noua revizie la 198.200 km (30000 km in 2 ani), am reparat alternatorul (releul mai exact), am schimbat amortizoarele pe fata si cum se apropie iarna ne-am incalcat cu gume de iarna.

Urmeaza sa schimb senzorul IBS de la baterie, se pare ca nu functioneaza si da eroare.

In rest masina functioneaza bine, tocmai ce s-a distrat pe Transalpina, genial drumul.

post-8550-0-68938700-1383031333_thumb.jpg

post-8550-0-98430500-1383032488_thumb.jpg

post-8550-0-16321000-1383032492_thumb.jpg

post-8550-0-79609300-1383032494_thumb.jpg

post-8550-0-23739400-1383032497_thumb.jpg

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Hai Pitbule cu jantele alea pe 19" ca ne ameninti de 2 ani :)

 

Desi la cum te stiu, cred ca visezi deja cu ochii deschisi la un F10 :p

 

:thumbsup: mai stiu eu pe unu care tot asta viseaza.

Sincer acum ma bate gandul la un benzinar, sa vedem. Sunt destul de greu de vandul E60-urile la cate samsareala e pe net.

Link to comment
Share on other sites

Mulf2 High e un singur tip. Nu sunt mai multe.

E relativ cuvantul "greu" aici...

Se conecteaza la curent, se inseriaza in sistemul optic MOST, se trage cablul USB si se monteaza mufa in cotiera, se adauga optiunea, se codeaza si gata.

Pe langa modul in sine, iti mai trebuie conectori, fibra optica, partea de cabluri pentru USB, mufa USB, antena de BT, daca il vrei si ala... Deci ar fi modulul + inca vreo 150-200 euro.

 

Dar parerea mea e ca face toti banii. E atat de comod sa ai toata muzica pe stick si sa te bucuri pur si simplu de masina...

Link to comment
Share on other sites

Multumesc

 

@mikken de ce nu o vinzi in Germania, cred ca ai mai multe sanse acolo.

 

Nu prea am avut timp sa ma ocup de vanzare, oricum am pus anunt doar aici pe forum momentan.

 

O sa pun si pe site-urile de aici, insa nu stiu exact cum se face exportul din Romania...import in DE...tre sa ma interesez.

Link to comment
Share on other sites

Mulf2 High e un singur tip. Nu sunt mai multe.

E relativ cuvantul "greu" aici...

Se conecteaza la curent, se inseriaza in sistemul optic MOST, se trage cablul USB si se monteaza mufa in cotiera, se adauga optiunea, se codeaza si gata.

Pe langa modul in sine, iti mai trebuie conectori, fibra optica, partea de cabluri pentru USB, mufa USB, antena de BT, daca il vrei si ala... Deci ar fi modulul + inca vreo 150-200 euro.

 

Dar parerea mea e ca face toti banii. E atat de comod sa ai toata muzica pe stick si sa te bucuri pur si simplu de masina...

 

Stiu si pe mine ma dispera treaba cu CD si cabluri aiurea, sigur o sa trec la USB, daca ma hotarasc sa o pastrez. Acum inca nu sunt hotarat ce sa fac. Si asa am investit destui bani in masina.

Link to comment
Share on other sites

Nu prea am avut timp sa ma ocup de vanzare, oricum am pus anunt doar aici pe forum momentan.

 

O sa pun si pe site-urile de aici, insa nu stiu exact cum se face exportul din Romania...import in DE...tre sa ma interesez.

 

Cred ca ai mai multe sanse acolo.

 

Eh... eu am numarat asa in mare investitii de peste 2500 de euro in ea in 2 ani.

O viata avem. :pardon:

 

Am trecut de mult de 2500 E :rolleyes:

Ce ma enerveaza cel mai rau e ca trebuie sa dau la STAT atatia bani :angry2:

Edited by Pitbul
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.