Jump to content

Cod casetofon


Recommended Posts

Am si eu o intrebare, de fapt cer ajutor . Casetofonul are un cod pe care nu-l avem. In ultimul timp s-a cam descarcat bateria, si a si blocat casetofonul. Nu am idee unde putem merge.

101816[/snapback]

 

 

La o reprezententa BMW, cu seria de sasiu si seria casetofonului.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Chiar te rog, sunt chiar curios, ce motiv ar fi avut sa nu mi-l dea... si in caz ca nu este... daca stie cineva cum sa fac rost de el.

Iti dai seama ce naspa ar fi sa scot tot casetofonul si sa pun un mp3 mic si urat.. in loc de tot bordul ala spartan si misto :blink:)

Edited by alex5aru
Link to comment
Share on other sites

Off topic, dar total off topic :) (sper sa nu se lase cu sanctiuni!) pentru ca m-am uitat la poza ta si am vazut ca ai butonul ala la clima exact ca al meu - MAX- si eu habar n-am ce rol are...zi-mi si mie ce face asta ca la mine nu se-ntampla nimic daca-l apas!(de vreo 9 luni! : :blink: )

Si, aproape on topic: eu n-am cartonul in carcasa mica de plastic de care ziceai...am un "card" pe care scrie BMW alarm system" care are un cod pin si nu stiu ce rol are, plus o hartie albastruie pe care scrie "For car memory and key memory"-identification of keys si are desenata o cheie si niste dreptunghiuri albastre, rosii, verzi si maro (8 in total) impreuna cu o sageata stramba spre simbolul cheii si textul "clean contact surface"

Asta ce-o mai fi?

Si stiti daca unitatea de la echiparea bussines este dintr-o singura bucata, respectiv casetofon plus radio, sau sunt doua corpuri distincte?

Multumesc pentru intelegere!

Link to comment
Share on other sites

nu ai cod la casetofon .... la unele masini acel cod este necesar in cazul in care scoti casetofonul (sau ce o fi ala) ... iar ca o mica parere si sfat .... eu zic ca e mai bine sa folositi un ipod .. de 2 giga de exemplu ... care se poate conecta la sitemul masinii si este si mult mai practic ( pentru impatimitii muzicii in masina) :blink:
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
nu ai cod la casetofon ....  la unele masini acel cod  este necesar in cazul in care scoti casetofonul (sau ce o fi ala)  ...    iar ca o mica parere si sfat .... eu zic ca e mai bine sa folositi un ipod .. de 2  giga de exemplu ...  care se poate conecta la sitemul masinii si este  si mult mai practic ( pentru impatimitii muzicii in masina) :blink:

139013[/snapback]

 

Dar cum se contecteaza frate ipodul . Eu am cass bussines si am si ipod l-am cumparat zilele astea, prin ce mama naibi il conectez ca habar nu am.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
E pe bune :)

 

Dar poti sa pui niste cabluri si sa dai curent cat scoti bateria,scapi de sunat si de asteptat :blink:

174232[/snapback]

Sa stii ca e o idee :)

 

Am mai citit pe undeva ca exista un cablu care il pui in loc de bricheta si ii atasezi o baterie de 9v. Mergea pt km. sa nu se reseteze. O merge si pt codul la casetofon?

Link to comment
Share on other sites

vezi ca sunt niste modele frumoase la panasonic, drepte la fata si negre

iar afisajul il poti regla cum vrei

 

este o solutie mult mai ieftina si mult mai RAPIDA decat un cd player oem

177137[/snapback]

 

Se face la ala panasonic lumina de pe butoane mai puternica sau mai slaba cum o reglez eu? Nu :)

Deci nu vreau. Sunt chitit sa tin masina originala asa cum a iesit din fabrica, asa imi place si nu vreau sa schimb nimic la ea.

 

Merci pt sfat oricum :blink:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.