Jump to content

M am intors cu masina din germania


09uby

Recommended Posts

Va prezint in cateva poze masina pe care am cumparat o ptr 95ssr din germania, are 220.000km carte service facut la timp, navi mic, trapa, senzori paracare, 6 trepte, 4 geamuri electrice, lumini interior busines, 4 jante aluminiu cu gume iarna.

Pe viitor de schimbat si de adaugat :comenzi volan, soft, folie, schimbzt jante de preferat M, eleron, cd, si atat ptr inceput.

post-25768-0-85310700-1319924000_thumb.jpg

post-25768-0-32390900-1319924027_thumb.jpg

post-25768-0-03251000-1319924060_thumb.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Va prezint in cateva poze masina pe care am cumparat o ptr 95ssr din germania, are 220.000km carte service facut la timp, navi mic, trapa, senzori paracare, 6 trepte, 4 geamuri electrice, lumini interior busines, 4 jante aluminiu cu gume iarna.

Pe viitor de schimbat si de adaugat :comenzi volan, soft, folie, schimbzt jante de preferat M, eleron, cd, si atat ptr inceput.

 

Din ce zona/localitate ai luat-o ? Direct de la particular ? Merci.

Link to comment
Share on other sites

acum in germania sint preturi mai mari la la noi, mai pui si drumul si taxa, eu am luat-o pe a mea in 2008 si am dat 6100E pe ea 318i din 99, ma dus cu taxa 500E , cu drum ca am fost cu avionu, am cautat masina 4 zile, deci hotel , mancare , benzina pe acolo m-a dus la 7500 cu tot.

 

Singura chestie , e ca sti ca ai luat-o de acolo de la mama ei.

 

daca vrei masina buna, O PLATESTI, indiferent de unde o iei.

Edited by Alex Iulian
Link to comment
Share on other sites

la noi masinile sunt mai ieftine, pentru ca toti meltenii si-au cumparat masini "bengoase" pe banii bancilor, si acum chitaie de foame, le dau pe ce apa nu curge. sunt mai ieftine pentru ca 95% dintre masinile puse la vanzare sub pretul pietei au fost daune totale, si refacute intr-un atelier de tamplarie...restul de 5% sunt ale celor care vor sa le faca concurenta loiala daunelor, desi ei au masini bune, pe sistemul "e46 ca al meu e 4000, o pun si eu 3900, s-o dau repede". asta ar trebui sa fie pretul real al masinii de mai sus, in jur de 8000, nu 5000 ca loganul Edited by dintedeaur
Link to comment
Share on other sites

la noi masinile sunt mai ieftine, pentru ca toti meltenii si-au cumparat masini "bengoase" pe banii bancilor, si acum chitaie de foame, le dau pe ce apa nu curge. sunt mai ieftine pentru ca 95% dintre masinile puse la vanzare sub pretul pietei au fost daune totale, si refacute intr-un atelier de tamplarie...restul de 5% sunt ale celor care vor sa le faca concurenta loiala daunelor, desi ei au masini bune, pe sistemul "e46 ca al meu e 4000, o pun si eu 3900, s-o dau repede". asta ar trebui sa fie pretul real al masinii de mai sus, in jur de 8000, nu 5000 ca loganul

mare dreptate ai ! acum iti dau dreptate dar ma bucur ca si eu am luat o masina buna la un pret mic :p

Edited by cortez11
Link to comment
Share on other sites

pretul e ok pentru anul ei de fabricatie si dotarile pe care le are....eu as fi luat un benzinar cu km mai putini si ceva mai dotat decat sa platesc pentru diesel mai mult, dar daca face cateva zeci de mii de km pe an atunci poate merita!
Link to comment
Share on other sites

din romania nu poti sti daca ai luat masina buna, poti sa o duci la ce servis vrei, chiar si daca are km reali...cea mai mare gresala care o poti face e sa cumperi masina care e mai ieftina, masinile bune nu le pune nimeni la vanzare, cele care apar pe net si stabilesc pretul virtual al pietei in 99% din cazuri sunt cazane!
Link to comment
Share on other sites

Am mutat anunĂžul pe aria corespunzĂŁtoare.

FelicitĂŁri pentru achiziĂžie! :thumbsup:

 

 

merci mult, eu nu am stiut unde trebuia sa postez acest topic, si merci pentru urari dar masina este a lui 95ssr, impreuna cu el am fost in germania pentru masina.

Link to comment
Share on other sites

din romania nu poti sti daca ai luat masina buna, poti sa o duci la ce servis vrei, chiar si daca are km reali...cea mai mare gresala care o poti face e sa cumperi masina care e mai ieftina, masinile bune nu le pune nimeni la vanzare,

tare asta cu masinile bune :wacko: nu le pune nimeni la vanzare ? se pun singure la vanzare ? :blink:

 

merci , da este euro 4 si taxa e in jur de 1500 euro.

astea de 150 de cai in 6 trepte sunt toate euro 4

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.