Jump to content

ce parere aveti despre atec(germany)


emy_blue90

Recommended Posts

Am auzit-vazut pe Ebay, au preturi intre 20-30% din pretul pieselor originale, CRED CA STIU EI DE CE :D

In dreptul produselor au poze orientative cica, ale pieselor originale, nu stiu ce sa zic. Banuiala mea e ca sunt firme detinute de turci din Germania ,care vand.... ai ghicit, piese turcesti:) Finisajul poate parea asemanator cu al celor scumpe dar cred ca durata de viata e de 2-3 ori mai scurta.

 

Pune si tu un link unde ai gasit.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 6 months later...

mi le-a adus cineva nu le-am gasit eu...de parut par ok! am facut vreo 10 mii de km si deocamdata se comporta bn...

Prietene...te cam contrazici. La inceputul topicului ai spus ca nu stii daca sa le achizitionezi si apoi ai spus ca deja ai 10 mii cu ele...care este logica intrebarii? :popcorn:

  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

uite au si "site" :

 

http://atec-carparts.com/

 

acolo gasesti toate informatiile :p :LMAO:

 

ti se pare profi? dai un search pe google si vezi ca nici el nu stie nimic de firma asta.

Edited by malasorte
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

e bine ca te-au tinut 10 mii... :rolleyes:

si din cate se vede o sa mai tina :rolleyes: nici bratele nu se comporta rau...si au acelasi nr de km!

 

uite au si "site" :

 

http://atec-carparts.com/

 

acolo gasesti toate informatiile :p :LMAO:

 

ti se pare profi? dai un search pe google si vezi ca nici el nu stie nimic de firma asta.

da,exact asa scria pe cutii!profi sau nu eu zic ca si-au scos banii!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Incearca de la ATP Germania......, din ce am auzit, chiar sunt piese foarte bune, si pret f. bun deasemenea. Cat despre ATEC Germany, nu am auzit asa ca nu stiu.. sa'ti zic.

 

 

ATP germany e un reseller , el vinde produse ATEC si da , sunt foarte ok la calitate ! am asa ceva atat pe bmw e46 cat si pe e36 de mai bine de 8luni ! pana acum nici o problema cu ele si isi merita banul , de la atp puteti cumpara cu incredere ! eu colaborez cu ei de ceva vreme si tot ce am cumparat pana acum de la ei , nu au cedat sau eu mai stiu ce !

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Eu am luat de la ATP setul cu brate bucse biletete antiruliu si directie la 140e si am montat tot. Sunt f. multumit pana acum. Va mai tin la curent. Am luat si 4 amortizoare la 90 euro.

Pacat ca trebuie sa le aduca cineva si nu le pot comanda direct. Taxa lor de transport e 0 in Germania si 25e in Romania. Cel mai mare pret din zona centrala a Europei.

Pe toate piese scrie Atec Germany. Si nemtii comanda la greu.

Link to comment
Share on other sites

probabil este vorba de firma asta, care pe langa piesele care le vinde ca si reseller(vinde piese bosch, hella, etc) si-a cautat un producator de piese ieftin si si-au facut o marca proprie gen "marca nr 1", dar asta nu inseamna ca tot ceea ce vand este de o calitate indoielnica...poti comanda piese pe producator de la ei linistit (eu asa am facut si intotdeauna in cutie a fost ceea ce era scris pe site..bosch, vemo, etc...), comanda este livrata in Romania prin DHL...de aici costul transportului, primesti toate actele la livrare (inclusiv factura care cateodata la unii in Romania la vanzarile pe forumuri este optionala).

 

 

 

 

https://www.atp-autoteile.eu/

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...
Am un prieten bun care si-a pus suspensie ATEC pe un c220, si si-a mai pus set complet si pe un e39 530d. Pe ambele masini se compolrta f bine de cateva luni incoace, a mai trecut si ITP-ul si cate o geometrie cu ele - nici o problema so far. Poate a avut el noroc...nu stiu.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 9 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.