Jump to content

intrebare jante?¿


emy_blue90

Recommended Posts

  • Replies 63
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Salut am si eu o intrebare legata de jante.

Am gasit la cineva jante de pe un M3 pe 18" E 46.

Mi-a zis ca jantele sunt pentru anvelope de 235 fata si 245 spate ( nu stiu ce J sau ET au ).

Intrebarea este daca le i-au pot sa pun anvelope 225 pe ele ? Daca le pun asa pe masina o sa am ceva probleme sa atinga sau altceva? Suspensia este normala la mine,masina 320 d E 46 2004.

Multumesc

Link to comment
Share on other sites

Salut am si eu o intrebare legata de jante.

Am gasit la cineva jante de pe un M3 pe 18" E 46.

Mi-a zis ca jantele sunt pentru anvelope de 235 fata si 245 spate ( nu stiu ce J sau ET au ).

Intrebarea este daca le i-au pot sa pun anvelope 225 pe ele ? Daca le pun asa pe masina o sa am ceva probleme sa atinga sau altceva? Suspensia este normala la mine,masina 320 d E 46 2004.

Multumesc

de atins nu stiu daca o sa iti atinga deocamdata ce nu ai precizat ce et au jantele,iar 225 poti sa pui mai mult ca sigur!

Edited by emy_blue90
Link to comment
Share on other sites

de atins nu stiu daca o sa iti atinga deocamdata ce nu ai precizat ce et au jantele,iar 225 poti sa pui mai mult ca sigur!

 

Am zis ca nu stiu nici ce J nici ce ET au jantele. Vroiam doar sa stiu daca o sa le pot pune pe masina fara probleme. ( sa atinga sau altceva ) si la iarna sa pun 225 pe ele. Am auzit ca iarna nu ar trebui sa fie chiar asa de late. Poate pun 225/50/18. Ar fi bine ?

Link to comment
Share on other sites

de atins nu stiu daca o sa iti atinga deocamdata ce nu ai precizat ce et au jantele,iar 225 poti sa pui mai mult ca sigur!

 

Am zis ca nu stiu nici ce J nici ce ET au jantele. Vroiam doar sa stiu daca o sa le pot pune pe masina fara probleme. ( sa atinga sau altceva ) si la iarna sa pun 225 pe ele. Am auzit ca iarna nu ar trebui sa fie chiar asa de late. Poate pun 225/50/18. Ar fi bine ?

pai dak nu zici si ce et au nu o sa iti poata raspunde nimeni la intrebare!

Link to comment
Share on other sites

Am aflat ce model sunt Styling 67 cu ET 47.

El are anvelope 245/45/18 si nu cred sa am ceva probleme daca le pun pe masina.

Va multumesc

 

io am tot 245 dar cu ET34 si sunt la limita jante pe 17, cu ET 47 nu cred ca ai vre-o problema

Link to comment
Share on other sites

Am aflat ce model sunt Styling 67 cu ET 47.

El are anvelope 245/45/18 si nu cred sa am ceva probleme daca le pun pe masina.

Va multumesc

 

Daca sunt Styling 67, sunt 8" cu 9,5". Poti pune 225 cu 255 (fata-spate). Doar ca offset-ul n-o sa te lase pe spate (ET 27 x 9,5" fata de 8,5" x ET 50 - standard)

Link to comment
Share on other sites

Jantele au deja cauciucuri pe ele si sunt noi 2-3 luni maxim

Spate 245/45/18

Fata 235/45/18

Am apelat la voi ca sa fiu sigur ca se potrivesc fara probleme. Sa nu le i-au si sa le pun pe masina si dupa sa am probleme.

Daca sunt 8x18" ET47 toate 4 le poti folosi fara probleme.

Daca cele de pe spate sunt 9x18" ET26, vor lovi aripa.

Cel care le vinde nu tot pe e46 le are?

Ar mai fi o problema ca sunt prea inalte anvelopele. Un talon de 40 sau 35 ar fi fost mai potrivit.

Edited by sonik
Link to comment
Share on other sites

Daca sunt 8x18" ET47 toate 4 le poti folosi fara probleme.

Daca cele de pe spate sunt 9x18" ET26, vor lovi aripa.

Cel care le vinde nu tot pe e46 le are?

Ar mai fi o problema ca sunt prea inalte anvelopele. Un talon de 40 sau 35 ar fi fost mai potrivit.

 

Sunt de pe un M3 E 46. De asta am si intrebat daca merg la mine pe berlina.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.