Jump to content

primul meu bmw 320d


cristy7610

Recommended Posts

salutare.am citit pe aici si am vazut destul de multe masini frumoase si cred ca e timpul sa imi arat si eu masinuta mea luata de curand de la o cunostinta.pana sa cumpar masina asta am cutreierat tara in lung si-n lat si am avut parte numai de oameni neseriosi si masini tavalite,forjate si "urechiate" :laugh: (km dati inapoi).am masina de doua saptamani si imi place la nebunie.inainte am avut un opel astra g la care am pus multa munca,pasiune si bani dar nu se pot compara cele doua marci...masina este din 2006,163 cp,navigatie cu display mare,senzori ploaie,lumini,parcare,xenon,xenon proiectoare,eleron portbagaj,jante pe 18 bbs-uri si mai sunt cateva dar acum imi scapa...planuri ptr viitor e un kit M o suspensie sport si schimbat tot sistemul audio.
Link to comment
Share on other sites

Sa o stapanesti sanatos. Frumoasa! M-paket si gata..altceva nu i-as mai face. Vad ca ai sistem audio HiFi, nu esti multumit? Si eu am acelasi sistem si se aude foarte bine, de ce vrei sa-l schimbi?

habar nu aveam ca sistemul este este HiFi...ma gandeam sa ii pun un amplificator pe boxe si sa schimb difurile de basi de sub scaun.M-packet se va pune sigur.

 

Superb exemplarul, foarte curata int + ext, sa o porti sanatos si succes la modificari :)

 

Apropo... te ocupi de fotografii? :D

nu e meritul meu ptr aceste fotografi..un prieten a facut aceste poze si vad ca au iesit destul de reusite..multumesc

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Vad ca ai sistem audio HiFi, nu esti multumit? Si eu am acelasi sistem si se aude foarte bine, de ce vrei sa-l schimbi?

De unde iti dai seama ca e Hi-Fi si nu L 7 ?! Nu se vede poza cu usile din spate.

 

Frumoasa masina si pozele !

Totusi subscriu cu un coleg: nu imi plac xenoane in proiectoare, dar daca asa ai cumparat masina ai o scuza :p.

Link to comment
Share on other sites

multumesc tuturor ptr comment-uri dar tot nelamurit sunt in privinta sistemului audio.care e diferenta intre unul standard si hifi?in usile din spate nu am difuzoare,doar la portierele din fata sunt cele doua difuzoare+ tweetere si mai sunt doua pe spate la luneta +cele doua subwoofere de sub scaunele din fata...oricum sistemul audio va fi schimbat in viitorul apropiat.
Link to comment
Share on other sites

Salut!! Foarte frumoasa, multi km fara incidente, pret?? Km?? Km in germania km la noi ?? Merci

pretul a fost 12400 euro.masina are 150.000km reali dintre care 20.000 facuti in Romania.stiu ca multi vor spune ca am dat cam mult pe ea si ca as fi gasit la banii astia ceva cu mai multe dotari dar cea ce am vazut eu pana sa o cumpar m-a lasat cu un gust amar la felul cum se umbla cu cioara vopsita in vanzarea masinilor din romania.un exemplu este un domn din olt si urma sa ma duc sa o cumpar,asta dupa ce m-a asigurat ca nu s-a umblat la km(100.000 km).intamplarea a facut sa aflu ca de fapt masina era cu motor de 1.8 (nu de 2.0 )de 120 de cai remapat la 150 care avea 240.000 de km.oricum in cumpararea unei masini sh trebuie sa ai si ceva noroc:)cred ca am verificat cel putin 8-9 masini si nici una nu ma convins ca trebuie sa o iau.sper sa fi facut cea mai buna alegere.

Link to comment
Share on other sites

multumesc tuturor ptr comment-uri dar tot nelamurit sunt in privinta sistemului audio.care e diferenta intre unul standard si hifi?in usile din spate nu am difuzoare,doar la portierele din fata sunt cele doua difuzoare + tweetere si mai sunt doua pe spate la luneta +cele doua subwoofere de sub scaunele din fata...oricum sistemul audio va fi schimbat in viitorul apropiat.

La standard nu ai tweetere la portierele din fata.

Nu vad rostul schimbarii sistemului audio in cazul tau decat daca esti obsedat (scuza-mi limbajul :) ) de partea audio. Pune niste FLAC-uri pe un cd si umbla un pic la setarile audio din iDrive si e destul (parerea mea) .

Ca si dotari , prima careia o sa-i simti lipsa e incalzirea in scaune . :brr:

:thumbsup:

Edited by UAL
Link to comment
Share on other sites

La standard nu ai tweetere la portierele din fata.

Nu vad rostul schimbarii sistemului audio in cazul tau decat daca esti obsedat (scuza-mi limbajul :) ) de partea audio. Pune niste FLAC-uri pe un cd si umbla un pic la setarile audio din iDrive si e destul (parerea mea) .

Ca si dotari , prima careia o sa-i simti lipsa e incalzirea in scaune . :brr:

:thumbsup:

 

+1

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.