Jump to content

Vreau sa pun TDS pe 740i e38


darco_dtg

Recommended Posts

@darco_dtg - te rog mult nu mai scrie criptat. Aberati de genul k, tz, etc. au fi fost mai de mult la moda pe mirc dar aici este un forum. Un forum romanesc si se vorbeste in limba ROMANA!

 

In plus, exista . (punct), , (virgula) si alte semne de punctuatie. Te rog foloseste-le... Cum trebuie.

 

Merci!

Link to comment
Share on other sites

Nu, nu tinem cursuri de limba romana. Din regulament: Este INTERZISA scrierea mesajelor folosind aberatii gramaticale de genul TZ, SH, K in loc de “ca” … etc. Daca doriti neaparat sa fiti foarte bine intelesi puteti folosi DIACRITICE.

 

Si On topic:

 

Da, ia-le noi. Sh nu sti cat de tin si nici nu ai siguanta ca sunt bune.

Link to comment
Share on other sites

da, urmeaza sa schimb alea. radiatorul este iarasi o problema, prelinge putina apa dar o sa il duc si ala la facut.

alta chestie care imi trebuie sunt gumele alea ce tin tobele , am nevoie de toate 4, daca dezmembreaza cineva de pe aici e38 si are.

dar tot nu mi-a spus nimeni cu gpl`ul cam cat m-ar costa sa montez o instalatie, si daca stiti vreun service mai bun prin apropierea mea, eu stau in resita, deci pe la timisoara ar trebui sa fie o gramada.

Link to comment
Share on other sites

cum sa iei prinderile de toba de la dezmebrari, pe cuvantul meu..am dat 400 de mii pe toate tampoanele de la toba, cu suporti de metal din capat care erau corodati si mancati..

 

 

Ai intrebat la un magazin de piese?

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

m-am interesat de gpl`u si ar costa in jur de 1000 de euro pentru ca e v8, e adevarat ca asa mult costa?

 

 

...asa de mult costa?

 

la cat te asteptai?

stai sa vezi cat te tin bieletele in ro, alea noi care o sa le schimbi, nu care sunt deja pe masina. :thumbsup:

 

si cum spunea cineva mai deunazi, sa nu ai parte de probleme electrice cu ea.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

m-am interesat de gpl`u si ar costa in jur de 1000 de euro pentru ca e v8, e adevarat ca asa mult costa?

 

este adevarat, asta este pretul la noi in RO.

Cu toate ca daca importi instalatia completa ajungi la 500 euro cu tot cu butelie. 500 euro este manopera , dar mai ieftin de atat nu gasesti.

 

E mare tigania sa-ti pui TDS-ul si mai rau o sa ciopartesti masina , chinuri , mult timp pierdut ...

Nu avem mecanici pentru asa conversii ... sau daca avem te costa prea mult.

 

O sa faci atat de multe mantocarii , de o sa ai dureri de cap mari ...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 3 years later...

Acum cateva zile mi-am luat un 740i, eu mai am si un e34 tds complet la dezmembrat si m-am gandit sa pun TDS-ul pe 7ar dar intai as vrea sa aud sfaturi de la oameni care se pricep.

Ce probleme as putea sa intampin? Pt k nu as face asta dak as stii k o sa fie nevoie de o gramada de improvizatii si de alte cele.

dathug_rullz pe messenger, va multumesc anticipat.

 

Salutare! Ai avut probleme majore/multe tehnice de cand ai masina? Am gasit si eu un 740i E38 de vanzare ,din 2000 si tare mult imi place cum arata la interior si exterior! Doar ca mi s-a spus ca modelele automate ar avea probleme cu cutia de viteze,mai exact cedeaza total dupa un nr de km...

Uite cateva poze cu masina,doar ce am fost azi dimineata sa o vad cu un amic ce se pricepe la masini,ca nu mai puteam de curiozitate sa vad daca merita banii sau nu!

Vrea 2400 euro pe ea,dar asigurarea expira in luna 10 anul asta! Deci numai aia cred ca o sa coste vreo 500 euro...

Spun asta pentru ca si eu am BMW 520i E34 inscris pe bulgaria si m-au costat asigurarea si ITP-ul vreo 1600 lei...

Si din ce am auzit,cu cat e mai mare motorul masinii cu atat e mai scumpa asigurarea anuala la bulgari!

Multumesc mult si sper sa nu ma "sperii" cu povesti tehnice "horror" privitor la E38 740i din 2000! Imi place mult masina! Mai mult decat 520i-ul actual,sa fiu onest...

post-78170-0-76028000-1465734288_thumb.jpg

post-78170-0-59303000-1465734296_thumb.jpg

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.