Jump to content

Articol: Atunci cand totul e cuprins intr-un singur cuvant: F U N!


d-rive

Recommended Posts

"Pentru o viaÞã sĂŁnĂŁtoasĂŁ, faceĂži miÂşcare cel puĂžin 30 de minute ĂŽn fiecare zi.”

:frantics:

 

adevarat dar am vazut chiar azi o situatuatie... aiurea dupa parerea mea. Era un baiat cara isi facuse grijuliu curatenie pe locul de parcare si cand s-a intors de la servici ghiciti ce.. era ocupat :)) ia iara lopata si alta distractie... spre norocul meu la mine nu prea ocupa nimeni :p

 

Si daca il ocupa careva imi fac alt loc numai ca pisicuta mea sa nu stea in zapada :D

Link to comment
Share on other sites

Eu am luat BMW-ul meu doar pentru condus, nu am mare nevoie de el dar imi place sa il coduc la 2 noaptea spre casa sau sa ma urc in el dupa orice zi buna sau rea, e tot timpul curat si interiorul complet negru parca ma izoleaza de ce e afara :)

 

Nu o fi BMW cea mai fun masina, poate as prefera un Ferrari dar sigur o sa fiu BMW 4 life :)

Adevarat postul din punctul meu de vedere si nu prea inteleg discutii despre motoare si cifre, eu cel putin am muncit sa il am si am respectat tot timpul proprietarii de BMW si orice motor ar avea ii apreciez intotdeauna stabilitatea si handlingul. Ajut un sofer de BMW chiar daca are un E36 care sta sa cada pentru ca atunci cand am facut si eu accident si aveam masina imobilizata in mijlocul drumului un singur baiat cu un BMW 5er a oprit sa ma interbe daca am nevoie de ajutor.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 months later...
  • 10 months later...

Propun ca toti tovarasii care posteaza ca cel de mai sus si care arunca fraze de genul "tipic...ca si forumul de altfel", sa fie salvati de a suporta ce nu le place si sa fie ejectati de pe forum fara nici un fel de alte discutii sau justificari.

Ban direct, fara resentimente.

 

Nu-ti place, nu intri si gata, dar nu veni cu texte de mironosita. Zici ca parca-i obliga cineva sa stea pe forum si ei nu au incotro.

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Ce s-a vrut la inceput de topic si unde s-a ajuns ....tipic...ca si forumul de altfel <_<

Spune ce-ti sta pe suflet. Da tot din tine. E pacat sa tii strans acolo tot ce ar putea sti toti.

Facem un fel de beemvistii anonimi.

 

 

Sunt BMW-ist. Ma numesc Costel. De 3 luni de zile nu am mai pus mana pe volanul lui. Mi-e dor de el dar rezist. Am trait experiente traumatizante si acum incerc sa ma indrept.

Consuma mult, nu vreau sa poluez planeta, nici bani sa-l repar nu am.

Va salut pe toti, va iubesc. Si voi puteti scapa de acest flagel, a fi BMW-ist!

Link to comment
Share on other sites

Subscriu feeling-ul lui D-rive. Cand plec de la serviciu , ma relaxez in masina. Daca n-am chef de muzica , o opresc, cu toate ca soselele din Ro sunt cum sunt, trec peste denivelari, gropi fara ca sa inceapa sa cante o orchestra de "greieri",fara batai , se aude doar cum toarce tractorasul , infundat fara sa te deranjeze. Ma uit pe volan, sigla BMW, ma face sa zambesc, inseamna ceva BMW , mai mult decat o masina, chiar daca masina mea e una modesta . Important e ca se trage dintr-o familie cu sange alb-albastru...
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
salut eu sunt nou si vreau sa intru si eu in marea familie BMW,cumparandu-mi unul bineinteles.As dori sa-mi cumpar un seria3 facelift din 2003 ptr ca deocamdata atat imi permite bugetul si as vrea sa stiu si eu consumul real al unui motor de 1.8benzina in conditiile unui condus normal,dar de la un posesor ca de statistici sunt satul.Multumesc anticipat
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
am avut 5 marci diferite cilindrate diferit una de cealalta in primele 3-4 luni era F.U.N. dupa care devenea un mijloc de transport si atit doar un mijloc de transport. cind am trecut la BMW sa cam schimbat treaba dupa 2 ani tot F.U.N. a ramas nu ma mai satur de ea. deci teoretic nu e bine deloc este cam ca la dealer mergi la el si prima doza este gratis..dupa care ai sa incepi sa cauti tu dealeru-l. cam asta simt eu. BMW trebuie pus pe lista de halucinogene NU E ARMA CA AG-U NICI MASINA CA BMW-U. :hyper:
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Nu conteaza ce model e, nu conteaza ce motorizare si echipare are, ceea ce conteaza cu adevarat e faptul ca indiferent de toate alea, bucuria de a conduce un BMW e la fel de mare la fiecare.

 

Sa nu uitati niciodata asta si sa nu uitati sa va bucurati, sa fiti fericiti.

 

Ca tot vin sarbatorile, cumparati ceva pentru BMW-ul vostru, un odorizant, un mic upgrade, ceva acolo. Astfel va faceti si voua si masinii voastre un cadou binemeritat.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Nu conteaza ce model e, nu conteaza ce motorizare si echipare are, ceea ce conteaza cu adevarat e faptul ca indiferent de toate alea, bucuria de a conduce un BMW e la fel de mare la fiecare.

 

Sa nu uitati niciodata asta si sa nu uitati sa va bucurati, sa fiti fericiti.

 

+1

Link to comment
Share on other sites

ca tot vad postul abia acum, fac si eu o completare.

 

cu tot regretul, nu toata lumea umbla cu BMW pentru ce simte. sunt multe alte categorii. pe unii ii duce de la A la B. altora le ofera pozitie sociala. altora le ofera pozitie "manelara". ar mai fi multe sectiuni, dar pe scurt : acestia nu merita un BMW. sunt alte masini la aceste categorii care pot face treaba poate chiar mai bine.

 

dar atunci cand ai pasiune pentru masini, pentru condus, nu poti sa nu te indragosteti de BMW.

 

am avut si eu mai multe marci inainte. si aveam impresia ca sunt deosebite, si un BMW nu isi merita banii. asta pana am cumparat unul.

 

asa a inceput "isteria". fara alte detalii, n-am condus nimic care sa se apropie de spiritul care il ofera aceasta masina. BMW for life.

 

PS: nu ma bucur cand se strica cate ceva, dar vad defectiunea ca pe un inamic. unul care se interpune intre mine si dragostea mea. si pentru asta, trebuie eliminat cat mai repede !

  • Like 3
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.