Jump to content

Sunteti de acord sa va lasati masina in service fara supravegherea voastra?


expensivemann

Recommended Posts

@adi_fox07: Ma gandesc ca e firesc sa vii tu cu bani de acasa daca ai vrut bare de M in loc de bare normale.

Probabil ca daca nu ai fu vrut alte bare ai fi avut far nou, asa cum ti-au dat asigurarile.

Banuiesc ca daca tot suntem pe un topic in care criticam corectitudinea altora nu sa sa spui ca service-ul trebuia sa te ajute cumva incat diferenta de pret la bare sa o suporte asigurarile :unsure: .

 

Oricum problema ta nu are ABSOLUT nicio legatura cu subiectul topicului de fata.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 89
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

DA, eu las masina si cate o luna la service. Nu suport povestea drobului de sare, nu mi-au placut sobele, daca e sa se intample, se intampla orisicum. Intradevar, nu pot spune ca am avut de castigat din asta. :)

 

Pe de alta parte, vazand atata lume grijulie pe-aici, ce combinatii, bam bam, incepe sa-mi vina mintea la cap. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

@adi_fox07: Ma gandesc ca e firesc sa vii tu cu bani de acasa daca ai vrut bare de M in loc de bare normale.

Probabil ca daca nu ai fu vrut alte bare ai fi avut far nou, asa cum ti-au dat asigurarile.

Banuiesc ca daca tot suntem pe un topic in care criticam corectitudinea altora nu sa sa spui ca service-ul trebuia sa te ajute cumva incat diferenta de pret la bare sa o suporte asigurarile :unsure: .

 

Oricum problema ta nu are ABSOLUT nicio legatura cu subiectul topicului de fata.

 

stiu ca e offtopic problema insa nu cred ca ai inteles.

 

asigurarile au platit bara fata+bara spate+far

bara fata si bara spate platite de asigurari +1000 ron( cei care ii dadeam eu) = pachet M

deci farul era platit ( sa spunem 2000 ron)

 

acum ca sa schimb farul trebuia sa dau cei 1000 ron din ecuatia de mai sus. daca ii dadeam era normal sa mi-l schimbe cu unul nou, corect? cu toate ca dadeam diferenta pt barile de M ( ceea ce mi se pare corect) eu ma alegeam cu un far sh ( desi ramaneau bani de far nou).

 

adica diferenta de pret de la barile normale la cele de M mi-o plateam eu si totul trebuia sa se schimbe cu piese noi. in concluzie chiar daca plateam diferenta ma alegeam cu far sh

Link to comment
Share on other sites

Eu las masina la reprezentanta fara nicio problema. Nu am timp sa stau sa-i pazesc pe cei de acolo.

Recunosc ca atunci cand eram mai tanar stateam si eu pe capul alora din service. Aveam mai mult timp :) .

La reprezentanta am macar pe cine sa trag de urechi daca este ceva in neregula. Nu au iesit intotdeauna toate absolut perfect, dar au iesit multumitor. Nu au cum sa iasa perfect, indiferent cat ne-am consuma. Mentalitatea de merge si asa este mult prea adanc intiparita in mintile noastre. Trebuie sa fim realisti. Va mai dura destul pana se vor schimba oamenii.

 

Nu neg ca in unele service-uri mecanicii mai fac si matrapazlacuri asa cum s-au dat exemple. Cred insa ca unele exemple sunt mult exagerate :) .

 

Cred ca e riscul mult mai mic sa fii furat la reprezentanta decat in alta parte. Nu e imposibil, ca nici tu ca client si nici seful de service nu se poate proteja de un mecanic nemernic.

Link to comment
Share on other sites

Hello, domnu', repet, din nou, inca o data:

Topicul se refera DOAR la reprezentantele autorizate, nu la cine stie ce service-uri dintre blocuri, garduri sau nuci.

Filmul tau nu are nicio legatura cu topicul :) .

 

Hai ca pun imediat un film dintr-o reprezentanta, numai sa il gasesc iutub.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.