Jump to content

CUMPAR BMW E46 COUPE, DOAR FACELIFT !


petreop

Recommended Posts

buna seara,

 

dupa cum scrie si in titlu caut sa cumpar un bmw e46 - 318ci sau 320cd doar cu facelift.

doarece pentru mine culoarea masinii este foarte importanta...

sunt interesat de culorile urmatoare: argintiu, gri deschis sau bleu.

in ceeace priveste optiunile nu am preferinte.

cu cat are mai putine optiuni cu atat mai bine, simplu si putine "batai de cap".

poate sa fie varianta de baza, ar fi excelent.

mai important este ca masina sa fie tehnic si optic in firea ei.

din punct de vedere pret... ofer 8000 - 10000 euro in functie de numarul de km si starea masinii.

daca stiti sau auziti de vreun exemplar, va rog anuntati-ma.

contact: 0722.604.132.

 

multumesc !

 

cu stima.

Link to comment
Share on other sites

Salut sper sa fie pe placul tau

- e46 320d cu multe optiuni si numeroase imbunitatiri:

-suspensie KW coborata 3cm spate si 4 cm fata si flanse noi montata pe 30-oct-2011

-bucsi powerflex toata masina deci foarte rezistente montate pe 01-iuly-2011

-bascule noi oem montate pe 30-oct-2011

-toate rolele intinzatoare,pompa de apa, curelele pe original schimbate pe 30-oct-2011

-turbina marita ptr mai multa putere si soft facut ptr ea, masina are aproape 195cai

 

Optiuni:

Culuoare titanim silver

volan sport m3 cu pilot si reglaje ptr audio

interior piele

oglinzi si geamuri fata electrice

statie kenwood si bass ptr o sonorizare mai puternica

masina vine cu doua seturi de jante unul de iarna pe 16 cu cauciucuri bune si cel de vara sunt 4 jante pe 17 ASA BY BBS 8j pe fata cu 225/45/17 cauciucuri si 9,5j spate cu 245/40/17 noi cumparate in vara

 

 

investitie recenta in valoare de 2500euro pot dovedii cu facturi cine stie desptre ce vb apreciaza toate imbunatatirile si nu vei mai avea de bagat bani in viitorul apopriat.

 

Pret 8000euro

 

Ma gasiti pe mes alinelylove si mail alinelylove@yahoo.com ptr poze

Link to comment
Share on other sites

Salut sper sa fie pe placul tau

- e46 320d cu multe optiuni si numeroase imbunitatiri:

-suspensie KW coborata 3cm spate si 4 cm fata si flanse noi montata pe 30-oct-2011

-bucsi powerflex toata masina deci foarte rezistente montate pe 01-iuly-2011

-bascule noi oem montate pe 30-oct-2011

-toate rolele intinzatoare,pompa de apa, curelele pe original schimbate pe 30-oct-2011

-turbina marita ptr mai multa putere si soft facut ptr ea, masina are aproape 195cai

 

Optiuni:

Culuoare titanim silver

volan sport m3 cu pilot si reglaje ptr audio

interior piele

oglinzi si geamuri fata electrice

statie kenwood si bass ptr o sonorizare mai puternica

masina vine cu doua seturi de jante unul de iarna pe 16 cu cauciucuri bune si cel de vara sunt 4 jante pe 17 ASA BY BBS 8j pe fata cu 225/45/17 cauciucuri si 9,5j spate cu 245/40/17 noi cumparate in vara

 

 

investitie recenta in valoare de 2500euro pot dovedii cu facturi cine stie desptre ce vb apreciaza toate imbunatatirile si nu vei mai avea de bagat bani in viitorul apopriat.

 

Pret 8000euro

 

Ma gasiti pe mes alinelylove si mail alinelylove@yahoo.com ptr poze

 

multumesc, pentru oferta dar vreau - BMW e46 COUPE.

asa cum scrie si in titlul topicului.

 

 

cu stima.

Link to comment
Share on other sites

gata cu renaultu? :D

 

aproape gata !

il mai tin pana gasesc un bmw coupe bun, dupa care il vand.

 

renault-ul clio a fost si inca mai este o masina de nadejde (e drept este aproape noua)

inca mai este in garantie. dar gata cu jucariile, e timpul pentru ceva serios.

 

cu stima.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Mașina nu îmi aparține este a unui prieten, userul ady_viteza (dacă nu mă înșel are cont si aici)

 

Personal mi se pare un best-deal!

 

Este fabricata 09.2003.Prima inmatriculare in Germania conform istoric 29.10.2004

Pachet M ...scaune sport...suspensie sport de fabrica...navi mare 16:9....anv fata michelin 225/45/17...anv spate BF Goodrich 245/40/17.

Masina este in stare foarte buna,se poate verifica in orice service BMW.

Este in posesia mea din aprilie 2008 cand am preluat leasing extern.In timpul acesta am facut aproximativ 20000 de km(in medie undeva la 7-8000 pe an)

Acum are 160000.

Pret 11700 usor negociabil.

In perioada iernii masina este sub husa in curte...nu o folosesc si nu am folosit-o nicodata iarna.

 

Coupeul a fost inmatriculat prima oara in Romania de firma de leasing la 07.05.2007....iar eu am inchis leasingul si l-am inmatriculat pe numele meu la 15.07.2008

Precizez aceste detalii pentru ca cei interesati de masina sa stie ca noua lege a taxelor auto nu va afecta inmatricularea acestei masini .Cine va dori coupe-ul nu va fi obligat sa plateasca taxa de inmatriculare conform noii legi...

 

Pentru alte detalii -0723239917

 

Edit:

Este 320Ci

Preț actual 9200!

Edited by CRYSTY_fane39
Link to comment
Share on other sites

Mașina nu ĂŽmi aparține este a unui prieten, userul ady_viteza (dacĂŁ nu mĂŁ ĂŽnșel are cont si aici)

 

Personal mi se pare un best-deal!

 

Este fabricata 09.2003.Prima inmatriculare in Germania conform istoric 29.10.2004

Pachet M ...scaune sport...suspensie sport de fabrica...navi mare 16:9....anv fata michelin 225/45/17...anv spate BF Goodrich 245/40/17.

Masina este in stare foarte buna,se poate verifica in orice service BMW.

Este in posesia mea din aprilie 2008 cand am preluat leasing extern.In timpul acesta am facut aproximativ 20000 de km(in medie undeva la 7-8000 pe an)

Acum are 160000.

Pret 11700 usor negociabil.

In perioada iernii masina este sub husa in curte...nu o folosesc si nu am folosit-o nicodata iarna.

 

Coupeul a fost inmatriculat prima oara in Romania de firma de leasing la 07.05.2007....iar eu am inchis leasingul si l-am inmatriculat pe numele meu la 15.07.2008

Precizez aceste detalii pentru ca cei interesati de masina sa stie ca noua lege a taxelor auto nu va afecta inmatricularea acestei masini .Cine va dori coupe-ul nu va fi obligat sa plateasca taxa de inmatriculare conform noii legi...

 

Pentru alte detalii -0723239917

 

Edit:

Este 320Ci

Preț actual 9200!

 

 

multumesc !

 

coupe-ul tau este foarte frumoas, dar nu este pentru mine.

nu imi doresc asa ceva... (nu vreau sa-mi dedic timpul liber pentru ingrijirea masinii)

poate pentu cineva mai tinerel (cu timp liber) care sa se bucure de toate accesoriile masinii si sa

iasa la plimbare cu fetele si prietenii.

este pentru pretentiosi... jante late, praguri m, bare m, accesorii, amortizoare m, culoare negru, etc.

eu doresc un coupe normal de culoare deschisa - argintiu (sa nu merg la spalatorie mereu)

cu jante pe 16 si cauciucuri 205/55/16) cu care sa merg toata ziua, sa pot parca pe trotuar,

sa nu se vada orice zgarietura, sau mizerie, etc.

sper sa intelegi.

 

cu stima.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

up !

in continuare caut sa cumpar... e46 coupe doar facelift.

 

cam ciudat !!!

nu prea se mai gasesc masini bune in romania.

am vazut o gramada de masini dar... tristete mare !!!

 

daca masina este in regula din punct de vedere caroserie

in interior este varza sau probleme la mecanica.

daca este ok la mecanica are diverse piese revopsite

in special bara fata, capota, aripi.

de parbiz schimbat nu mai vorbesc, toti vin cu motivul ca a sarit o pietricica.

nimeni nu spune ca parbrizul s-a crapat din cauza ca masina a fost lovita si caroseria s-a deformat.

eu, personal circul cu masina pe soselele romaniei din 1989 si nu am spart niciun parbriz la vreo masina.

cum draq... toate pietricelele din romania au aterizat pe parbrizul bmw-urilor coupe.

ca sa nu mai pomenesc de anunturile la care sun si vorbesc cu vanzatorul care spune ca este proprietarul si ca masina este

impecabila... si cand ma duc acolo, varza !!!

masina este inmatriculata pe numele unui var sau matusa sau unchi sau mai stiu eu cine.

are carte service dar nu este la el, are 2 chei dar una este la cumnatul... etc, dar nu-i problema se rezolva.

de preturi nu mai spun, ca ma doare capul.

sunt de acord ca o masina in stare buna sa fie mai scumpa decat pretul pietii.

dar nu orice cazan din 2003 sa coste 8000 euro discutabil.

va rog, daca auziti de vreun coupe bun anuntati-ma.

 

multumesc !

Link to comment
Share on other sites

up !

in continuare caut sa cumpar... e46 coupe doar facelift.

 

cam ciudat !!!

nu prea se mai gasesc masini bune in romania.

am vazut o gramada de masini dar... tristete mare !!!

 

daca masina este in regula din punct de vedere caroserie

in interior este varza sau probleme la mecanica.

daca este ok la mecanica are diverse piese revopsite

in special bara fata, capota, aripi.

de parbiz schimbat nu mai vorbesc, toti vin cu motivul ca a sarit o pietricica.

nimeni nu spune ca parbrizul s-a crapat din cauza ca masina a fost lovita si caroseria s-a deformat.

eu, personal circul cu masina pe soselele romaniei din 1989 si nu am spart niciun parbriz la vreo masina.

cum draq... toate pietricelele din romania au aterizat pe parbrizul bmw-urilor coupe.

ca sa nu mai pomenesc de anunturile la care sun si vorbesc cu vanzatorul care spune ca este proprietarul si ca masina este

impecabila... si cand ma duc acolo, varza !!!

masina este inmatriculata pe numele unui var sau matusa sau unchi sau mai stiu eu cine.

are carte service dar nu este la el, are 2 chei dar una este la cumnatul... etc, dar nu-i problema se rezolva.

de preturi nu mai spun, ca ma doare capul.

sunt de acord ca o masina in stare buna sa fie mai scumpa decat pretul pietii.

dar nu orice cazan din 2003 sa coste 8000 euro discutabil.

va rog, daca auziti de vreun coupe bun anuntati-ma.

 

multumesc !

 

La banii care esti dispus sa ii cheltuiesti pentru o astfel de masina, de ce nu te duci sa iti iei din Germania? Eu cam asta vreau sa fac la vara...Ai un motiv anume?

Link to comment
Share on other sites

E unul de Gorj, care pare in regula. Pe ala l-ai vazut?

 

vrei sa stii motivul adevarat ? :hyper:

 

uite aici...

http://www.bmwclub.ro/forums/topic/83548-cumpar-piese-e46-coupe-facelift/

si aici...

http://www.autovit.ro/bmw-320-C22589729.html

scrie "fara accident"

daca minte in anunt nici nu merita sa dau telefon.

 

oare de ce vrea sa cumpere toate piesele astea pentru masina pe care vrea sa o vanda ?

oare o fi fost lovita ? :cry:

sau vrea doar sa le schimbe ca s-a plictisit de piesele vechi !

 

cu stima.

Edited by petreop
Link to comment
Share on other sites

Tot ce este posibil sa ai dreptate.

Si eu chiar aveam tentative sa cumpar masina, cel putin sa bat drumul pana acolo sa o vad.

 

Sa fie in bafta lui. Oricum masina zace de vreo un an si ceva pe net.

Cred ca singura solutie este Germania sau doar sa iti schimbi varianta de masina.

 

Spor la cautari!

Link to comment
Share on other sites

Tot ce este posibil sa ai dreptate.

Si eu chiar aveam tentative sa cumpar masina, cel putin sa bat drumul pana acolo sa o vad.

 

Sa fie in bafta lui. Oricum masina zace de vreo un an si ceva pe net.

Cred ca singura solutie este Germania sau doar sa iti schimbi varianta de masina.

 

Spor la cautari!

 

 

germania nu mai este de mult o varianta buna !!!

un coupe 320cd sau 318ci (e46, 2003 - 2006) in firea lui in germania costa 7800 - 8500 euro

dupa care mai adaugi 200 euro: acte-asigurare-numere in germania

plus 300 euro: combustibil, mancare, cazare, etc. in germania

si in final... marea cheltuiala INMATRICULAREA IN ROMANIA.

 

TAXA PRIMEI INMATRICULARI: 2,213.36 EURO

capacitatea cilindrica: 1995 cmc

norma poluare: euro 3

an fabricatie: 2004

 

daca este euro 4 (dar atunci masina este mai scumpa 9000 - 10000 euro este din 2005-2006) = 855.97 EURO

in concluzie, oricum o dai sari de 10.000 euro !!!

 

merita ??? CLAR, NU !

 

mai bine caut in romania... si in final o sa gasesc ceva bunicel sau in care trebuie sa mai bag

ceva banuti ca sa o aduc in stare buna.

 

problema este ca nu am gasit coupe intr-o stare acceptabila de culoare deschisa.

la culoare nu fac nicio concesie... argintie, alba, gri deschis sau deloc.

 

cu stima.

Link to comment
Share on other sites

si eu cred ca este foarte greu sa gasesti o masina neatinsa,plaja ta de cautare se ingusteaza si mai mult cand vine vorba de culoare...eu zic ca daca masina nu a fost lovita tare si piesa de caroserie a fost schimbata cu una noua nu este nici o problema ,dar bineinteles ca tu stii cel mai bine... eu iti doresc mult noroc si sa gasesti ce iti place
Link to comment
Share on other sites

In 3 ani am schimbat 3 parbrize, asta nu e un criteriu de selectie, iar ca o masina a avut un far si aripa lovite iar nu mi se pare un capat de tara.

 

ce pot spune...

imi pare rau pentru faptul ca ai spart 3 parbrize !

cum se spune in popor, "la mai mare sau la mai multe" !

 

dupa parerea ta, ce criteriu de selectie ar fi bun ?

 

si faptul ca o masina are farul, bara, aripa si capota schimbate nu sunt un capat de tara... ok !

sunt de acord cu tine... tu, ai cumpara o masina veche de 9 ani cu 9000 euro si sa mai fie si lovita ?

gandeste-te ca pot sa-mi cumpar un bmw din 2005-2006 cu 9000 euro (autovitul este plin).

dar, nu vreau un bmw... eu vreau un anumit bmw cu o anumita culoare.

asta este, fiecare cu pasarica lui (sau stolul lui). :D

 

dar, pe banii mei cumpar ce vreau eu, dupa criteriile cui vreau eu.

 

 

 

cu stima,

Link to comment
Share on other sites

vrei sa stii motivul adevarat ? :hyper:

 

uite aici...

http://www.bmwclub.ro/forums/topic/83548-cumpar-piese-e46-coupe-facelift/

si aici...

http://www.autovit.ro/bmw-320-C22589729.html

scrie "fara accident"

daca minte in anunt nici nu merita sa dau telefon.

 

oare de ce vrea sa cumpere toate piesele astea pentru masina pe care vrea sa o vanda ?

oare o fi fost lovita ? :cry:

sau vrea doar sa le schimbe ca s-a plictisit de piesele vechi !

 

cu stima.

 

 

 

 

Vezi ca sorin de aici nu e vanzatorul si proprietarul coupe-ului de pe autovit !

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.