Jump to content

CUMPAR BMW E46 COUPE, DOAR FACELIFT !


petreop

Recommended Posts

da, m-am convins.

din romania nu poti cumpara o masina second-hand buna.

 

toti vand pielea ursului din padure.

care mai de care... mai impecabile si mai bune, nelovite, nevopsite,

full-options, etc...

 

toata lumea spune "mergi in germania".

nu este chiar asa simplu, daca nu stii limba si nu cunosti pe cineva de incredere.

plus ca pierzi o gramada de timp si cheltuiesti bani inutil.

 

bafta !

 

Daca esti ca mine "äfon in Germania"" stai cumite aici si asteapta, CAND VA FI VA FI! :clover:

Link to comment
Share on other sites

in peste un an nu ai gasit nici o masina care sa-ti placa? mi se pare ciudat avand in vedere ca e vorba de un banal e46

 

 

recunosc, am gasit vreo' doua impecabile...

dar motorizarea nu era tocmai ce vroiam eu.

 

dintre care, un 330i cabrio negru din 2004 plus hardtop cu 8000 euro 127000 km, pe care pot sa merg si acum sa-l cumpar

(este al unei cunoscute) si un alt 330i coupe bleumarin din 2005 superb cu 67000 km cumparat de la bavaria romania si sta degeaba

in garaj. ambele sunt cu cutii automate si au un consum in oras... (17-18 litri la suta).

ca sa nu mai vorbesc despre impozit plus asigurare (aprox. 3200 ron pe an).

 

in concluzie, caut un coupe e46 facelift cu motorizare pana in 2000 cmc.

 

bafta !

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Am un 320Cd din 06/2004 dar din pacate este pachet M, dau alte detalii pe PM.

Poza cu masina atasata, a fost lovita si este vopsita integral (nu a fost rasturnata sa ceva de genul, avea zgarieturi pe mai multe zone si am zis sa le acopar pe toate), trebuie sa schimb amortizoarele, volanta si chitul de ambreiaj.

 

Parerea personala e ca mai bine mergi la BMW sa vezi daca au mai scos vreun e46 nou sau pui bani pentru e92 daca e46 sunt numai cazane... si nu urca bmw-uri pe borduri DECAT daca sunt cazane :p

post-34514-0-02572300-1360887557_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Am un 320Cd din 06/2004 dar din pacate este pachet M, dau alte detalii pe PM.

Poza cu masina atasata, a fost lovita si este vopsita integral (nu a fost rasturnata sa ceva de genul, avea zgarieturi pe mai multe zone si am zis sa le acopar pe toate), trebuie sa schimb amortizoarele, volanta si chitul de ambreiaj.

 

Parerea personala e ca mai bine mergi la BMW sa vezi daca au mai scos vreun e46 nou sau pui bani pentru e92 daca e46 sunt numai cazane... si nu urca bmw-uri pe borduri DECAT daca sunt cazane :p

 

Masina asta am vazut-o in Valcea. Chiar arata bine, mi-a placut.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.