Jump to content

Consum BMW 320


CatalinTwist3r

Recommended Posts

intre 7-8 ca pe BC imi arata 6.6 :D

 

...si porcii zboara

Mai cunosc cativa genul asta care se mint singuri la consum, pana la urma nu vad ce au de castigat, ca doar tot ei scot bani din buzunar cand vad ca au bagat 10 litri si dupa 100 km s-a oprit motoru'.....sau ca nu-si reseteaza consumul si citesc de fapt consumul mixt...dar ce bine da pe forum cand te contrazici cu toata lumea.

Si eu fac 1200-1300km pe autostrada cu un plin, dar in oras tot 9-10 consuma, oridecat as baga motorina :laugh: . 525d e39

Am zis de la inceput si ma repet, ......very bad topic

 

L.E. cand va alimenta BC din banii lui atunci sa-l credeti pe cuvant :Devil:

Link to comment
Share on other sites

...si porcii zboara

Mai cunosc cativa genul asta care se mint singuri la consum, pana la urma nu vad ce au de castigat, ca doar tot ei scot bani din buzunar cand vad ca au bagat 10 litri si dupa 100 km s-a oprit motoru'.....sau ca nu-si reseteaza consumul si citesc de fapt consumul mixt...dar ce bine da pe forum cand te contrazici cu toata lumea.

Si eu fac 1200-1300km pe autostrada cu un plin, dar in oras tot 9-10 consuma, oridecat as baga motorina :laugh: . 525d e39

Am zis de la inceput si ma repet, ......very bad topic

 

L.E. cand va alimenta BC din banii lui atunci sa-l credeti pe cuvant :Devil:

 

 

ori esti frustrat ca a ta consuma 20-25 in oras si ti ciuda pe mine,ori habar nu ai.

ce crezi ca am eu de castigat din treaba asta,sincer ?

Link to comment
Share on other sites

ori esti frustrat ca a ta consuma 20-25 in oras si ti ciuda pe mine,ori habar nu ai.

ce crezi ca am eu de castigat din treaba asta,sincer ?

 

Care parte din 9-10 nu ai inteles? ..vrei sa-ti fac un desen?

Pe mine nu m-ai auzit sa ma plang de consum pe forum. Pur si simplu mi-e scarba cand vad cate un topic de-asta dupa 10 ani de la aparitia unor modele despre care se discuta.

 

Masina ta consuma 7.9-9 in Timisoara ...restu' e uzura inutila a tastelor

Edited by blitzu
Link to comment
Share on other sites

Care parte din 9-10 nu ai inteles? ..vrei sa-ti fac un desen?

Pe mine nu m-ai auzit sa ma plang de consum pe forum. Pur si simplu mi-e scarba cand vad cate un topic de-asta dupa 10 ani de la aparitia unor modele despre care se discuta.

 

Masina ta consuma 7.9-9 in Timisoara ...restu' e uzura inutila a tastelor

 

 

cum a zis si colegu de sus,depinde si de oras si depinde si cum o conduci,daca conduci mai agresiv iti consuma peste 10,la inceput imi consuma peste 10 ca o acceleram,dar asta nu inseamna ca nu consuma cat am zis in oras,depinde de sofer de cum conduce si daca este trafic :blush:

Link to comment
Share on other sites

intre 7-8 ca pe BC imi arata 6.6 :D

 

eu7 cred ca un 320 d ar fi mult mai bun decat 318i. eu am un prieten cu 318i si se planga ca nu scade sub 13 in oras.E dereglat?sau dc nu consuma mai putin de 11?eu am 320d si in aglomeratie mare am toate sansele sa ating 11% daca ma si supar sa ma bag mai urat de cateva ori...nu e greu deloc un 11

 

@Raulyto:Cum apare diferenta de 4 litri intre 2 masini cu acelasi motor?.....si nu ma lua ca aia e in Bucuresti, ca stiu cu ce se mananca

Link to comment
Share on other sites

cum a zis si colegu de sus,depinde si de oras si depinde si cum o conduci,daca conduci mai agresiv iti consuma peste 10,la inceput imi consuma peste 10 ca o acceleram,dar asta nu inseamna ca nu consuma cat am zis in oras,depinde de sofer de cum conduce si daca este trafic :blush:

 

Iti ajungea si un Opel Astra......

 

..deci acum nu o mai accelerezi, mergi subturat

 

...sa-nteleg ca o conduceti mai multi dar numai tu scoti consumul asta, ca mergi noaptea si nu e trafic :sleep: :super: :yahoo:

 

N-ai inteles nimic...consumul urban(de oras) se calculeaza in oras, unde e trafic, semafoare etc...si asta se intampla cam de obicei, deci de obicei iti consuma intre 8 si 9 si rareori 10, cand mai apesi pe pedalele alea.....Ah, era sa uit!...si 7 cand mergi duminica la biserica.

Edited by blitzu
Link to comment
Share on other sites

Blitzu diferenta asta apare in felul urmator: Asta e consumul real.eu nu ma mint singur cum te minti tu ca motor de 2.5 consuma 9.daca al tau ia 9 inseamna ca al meu trebuie sa ia 5 in oras.si da eu merg in bucuresti.si de aici e diferenta.daca nu shti cum e traficul in bucuresti nu vb.
Link to comment
Share on other sites

Blitzu diferenta asta apare in felul urmator: Asta e consumul real.eu nu ma mint singur cum te minti tu ca motor de 2.5 consuma 9.daca al tau ia 9 inseamna ca al meu trebuie sa ia 5 in oras.si da eu merg in bucuresti.si de aici e diferenta.daca nu shti cum e traficul in bucuresti nu vb.

 

 

catalin,el traieste in alta lume,multumesc. :rolleyes:

Edited by Raulyto
Link to comment
Share on other sites

traficul in bucuresti e un trafic foarte ok, nu stiu ce va plangeti atat..

Ca sunt multi ciobani si nenorociti, e una, dar nu e foarte aglomerat, e normal pentru orice oras ceva mai mare..

Cred ca nu ati mers si prin alte orase probabil, din Romania sau europa.

Edited by DOMI
Link to comment
Share on other sites

traficul in bucuresti e un trafic foarte ok, nu stiu ce va plangeti atat..

Ca sunt multi ciobani si nenorociti, e una, dar nu e foarte aglomerat, e normal pentru orice oras ceva mai mare..

Cred ca nu ati mers si prin alte orase probabil, din Romania sau europa.

daca tu sti mai bine ca mine traficul din bucuresti.....nu e foarte aglomerat?de exemplu azi era aglomerat pe orice straduta am luat-o.ca ai prins tu cand ai venit mai liber asta nu inseamna ca nu e foarte aglomerat.eu zic sa isi dea cu parerea despre traficul din bucuresti cei din bucuresti care merg zi de zi.

Link to comment
Share on other sites

Endless and useless topic.....

 

Ce e mai amuzant e faptul ca au ajuns unii din Bucuresti cu acelasi motor sa se contrazica si despre consum si despre trafic.....e clar ca unii nu sunt in totalitate sinceri. Nu dau nume dar cred ca v-at facut o idee :rolleyes: . Traficul in Bucuresti e ingreunat din cauza celor cu 320d care merg la consum :Devil:

 

320d consuma 7 in oras si umple rezervorul la mersul cu spatele...cred ca am sa folosesc textul asta pe post de semnatura

 

 

Link to comment
Share on other sites

Mie imi consuma e90 320d cam 10 in Bucuresti. Poate consuma uneori si 9 cand e super liber sau si 13 cand e mega aglomerat, iarna, etc. In cea mai mare a timpului cam 10, chiar spre 11. Bucurestiul e aglomerat. Nu stiu ce i s-a parut lui Domi in trecerile lui dar s-a inselat. Edited by KIP
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.