Jump to content

X6M si M5 ... diesel ?


ngl

Recommended Posts

 

 

Daca as locui in Dubai sau in Venezuela ca e 3$ litru de benzina, dar aici unde plinul ar fi spre 700 roni, no way.

 

 

 

mister stefan deci tu vrei sa fie benzina 3$ ca asa cum e acuma ti se pare scump da? buuuuuuuuuuun :thumbsup:

 

ma stefan hai la mine ca iti fac cate plinuri vrei tu la 2.90$ (mai ieftin ca in venezuela)sa nu zici ca-s baiat rau, be bune vorbesc

Edited by Viper05
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Stefan tu nu stiai ca Europa e un continent de Lux?! nu stiu de ce suntem si noi la masa bogatiilor. normal ca ni-se pare scumpa benzina:)), pt mine 6 lei e destul de mult mai nou fac maxim 300-350 km saptamnal, nu mai ies aiurea cu masina.
Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
Din punctul meu de vedere orice BMW ce poate bate la 0-100km/h un porsche cayenne s 4.8, un Q7v12 sau un X5m generatie precedenta pe linga alte sute de benzinare cu motoare de 3000 sau mai mari ....este un M adevarat. Poate sa fie pe pacura,uree,electric,gaz sau ulei alimentar, tot un M este daca asa au decis cei de la BMW sa-i spuna. Divizia M Performance a facut o treaba minunata cu masina si poate ca era si timpul sa mai inventeze ceva ca sa-si consolideze pozitia BMW de motoristi de top. Am mai avut discutii despre consum, desi au trecut aproape 10.000km media pe bord tot la 10,2 l/100km a ramas. Daca sunteti de parere ca nu-si merita banii parerea mea este ca va inselati. Doar din diferenta de impozit intre un x6m50d si un x6m benzinar faci gratis un concediu pe an fara sa iei in calcul consumul. Daca faci o scoala de pilotaj la M Performance si scoti limitatorul masina asta prinde 345km/h si eu inca nu am apucat sa merg cu 250. Pentru sound imi iau ceva sportiv si mai aproape de asfalt nu un x6, oglinzi de m si tobe poti sa pui si pe logan daca vrei....as vrea sa vad niste argumente mai solide cind protestati spunand ca aceste masini nu au dreptul sa poarte sigla M, Edited by niwi
Link to comment
Share on other sites

345 Km/h ? Da' cum naiba? Niciun BMW de serie nu prinde viteza aia. Nici M6 fara limitator. Abia prinde 330.

 

345Km/h e viteza de Aventador, Huayra, d'astea.

 

 

 

Tu zici ca ai asa ceva? Ca vorbesti ca un copil din surse gen jocuri NFS.

Edited by filon
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

345 Km/h ? Da' cum naiba? Niciun BMW de serie nu prinde viteza aia. Nici M6 fara limitator. Abia prinde 330.

 

345Km/h e viteza de Aventador, Huayra, d'astea.

 

 

 

Tu zici ca ai asa ceva? Ca vorbesti ca un copil din surse gen jocuri NFS.

Ai dreptate, am "generalizat",tot dupa site-ul autoevolution m-am luat.Adevarul e ca nu stiu cit prinde masina asta fara limitator dar cred ca in jur de 290-300km/h. Imi retrag acea urma de sarcasm scapata la suparare mai degraba din cauza ca mai aparuse inca unu care spunea ca nu am masina decat din cauza argumentului tau care mi se pare totusi solid. :hi:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 3 months later...

A aparut un test in AMS cu x6 5.0d,legat de consum ei au scos 18 in Buc si 11 afara,f departe de ce declara prod si cu mult peste 4.0d,mai ales in regim urban.

Merg destul de des cu X6 M50d,am facut cel putin 6000 km,cam in toate conditiile de trafic si ce va pot spune,real si verificat la pompa,este :

-oras ( Bucuresti ) nu sare de 13,5% - 14%

-la sosea,tras de ea,nu am reusit sa scot mai mult de 15% in aproximativ 300 km.

-un exemplu destul de des verificat,drum Bucuresti-Brasov ,mers la limita legalului,ajung in maxim 1 h si 50 min,nu am avut niciodata consum mai mare de 9,5%.

Edited by FRE
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Merg destul de des cu X6 M50d,am facut cel putin 6000 km,cam in toate conditiile de trafic si ce va pot spune,real si verificat la pompa,este :

-oras ( Bucuresti ) nu sare de 13,5% - 14%

-la sosea,tras de ea,nu am reusit sa scot mai mult de 15% in aproximativ 300 km.

-un exemplu destul de des verificat,drum Bucuresti-Brasov ,mers la limita legalului,ajung in maxim 1 h si 50 min,nu am avut niciodata consum mai mare de 9,5%.

 

Legat de Buc,conteaza f mult la ce ora,pe unde,cum condui,pe ce distanta; la mine la 4.0d media ar fi undeva la 14%.Iarna pe dist scurte sare de 17%,in weekend poate scoate si 11%.Oricum f departe de ce declara prod.

 

Consum probat la mers foarte sportiv 11-12% afara si tot cam atat in oras dar mers normal.

Am cam 2000 km cu X6M50d si peste 20.000 km cu X5/X6 40d si diferenta de consum la acelasi stil de condus nu e mai mare de 0,5-1L in medie.

 

Cam asa este si dif dintre 3.0d si 4.0d

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.