Jump to content

AUX din cotiera


Recommended Posts

salutare,

 

am un e90 fara navi si cd-player business, cel de la sistemul hi-fi. nelamurirea mea: intrarea de AUX din cotiera foloseste la ceva sau e moarta? se poate activa cumva sa pot sa comut din butonul mode de pe cd-player sau volan? si daca da, unde/la cine?

 

poate stie cineva concret raspunsul, datu' cu parerea nu ma ajuta :p

 

THX

post-48282-0-20956300-1324040333_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

@Cristian Grigore incearca o sursa cu un DAC(digital to analog converter) mai bun, un tel obisnuit e jale, din ce am citit pe net IPod Gen 5 (A1136) are cel mai bun sunet si banuiesc ca e si mai puternic ca output. MP3 vs CD..... evident ca CD-ul se aude mai bine dar nici mp3-ul nu o sa ma racaie pe timpan daca e sursa buna si compresia mp3-ului la 320kbps. Edited by andrei d1z
Link to comment
Share on other sites

  • 6 years later...

cred ca nu m-am exprimat cum trebuie, nu se comuta pe AUX, butonul "mode" stie doar de radio si CD, nu trece pe aux oricum l-as apasa :)), si evident ca nu pot sa controlez mp3playerul din comenzile de la volan.....

 

 

salut andrei,ce ai facut pana la urma....ai reusit sa conectezi cumva aux-ul din cotiera?

eu am la fel ca si tine ....am bagat jack-ul in aux din cotiera,prin tel,....si nimic...nu imi apare si nu reusesc sa trec din radio pe aux.... :banghead:

Link to comment
Share on other sites

Daca faci update cu ICOM original si conectezi masina la o sursa de curent constanta nu ar trebui sa fie nici-o problema, cei de la reprezentata profita de clientii naivi. Referitor la problema ta, trebuie activata intrarea AUX din soft ca sa mearga. Ca sa se auda si bine trebuie scos filtrul trece sus prevazut din fabrica (este undeva in zona torpedoului).
Link to comment
Share on other sites

Salut, am avut si eu e90 care avea aux in cotiera dar nu il puteam selecta.

 

Trebuie sa schimbi cd playerul din asta business( care se aude groaznic) in cel professional. Gasesti pe olx la ~300 de lei. E plug and play, ai de desfacut 3 suruburi.

 

O sa iti mearga si aux iar volumul si calitatea sunetului se vor imbunatatii cu 30%.

 

Succes!

Link to comment
Share on other sites

Daca faci update cu ICOM original si conectezi masina la o sursa de curent constanta nu ar trebui sa fie nici-o problema, cei de la reprezentata profita de clientii naivi. Referitor la problema ta, trebuie activata intrarea AUX din soft ca sa mearga. Ca sa se auda si bine trebuie scos filtrul trece sus prevazut din fabrica (este undeva in zona torpedoului).

 

ai facut multe update-uri la HU? nu cred...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.