Jump to content

E90 > Cu sau fara Idrive?


underline

Recommended Posts

Urmăresc topicul ăsta de ceva vreme, pentru că sunt în căutare de...

 

Totuşi cred că omul are nevoie de mai multe argumente pentru iDrive.

Probabil a văzut maşini similare cu ( www.autohus.de/cms/cardb/druck.php?id=115644 ) şi nu înţelege de ce să evite o maşină fără iDrive.

 

Cine are iDrive pe E90 / E92 poate oferi mai multe detalii?

Că nu arată bine nu prea e un argument foarte solid, dar contează. Sincer nu arată chiar aşa de rău fără.

Edited by adrianrus
Link to comment
Share on other sites

Daca iti permiti una cu idrive , o iei cu idrive . aproximativ toata masina o poti comanda din idrive , vrute si nevrute.

daca nu iti permiti iei fara idrive , nu e mare dilema aici . totusi cumperi o masina nu un calculator , asa ca intai alegi masina si dupa optiunile ,nu invers.

Link to comment
Share on other sites

UrmĂŁresc topicul ĂŁsta de ceva vreme, pentru cĂŁ sunt ĂŽn cĂŁutare de...

 

TotuÂşi cred cĂŁ omul are nevoie de mai multe argumente pentru iDrive.

Probabil a vĂŁzut maÂşini similare cu ( www.autohus.de/cms/cardb/druck.php?id=115644 ) Âşi nu ĂŽnĂželege de ce sĂŁ evite o maÂşinĂŁ fĂŁrĂŁ iDrive.

 

Cine are iDrive pe E90 / E92 poate oferi mai multe detalii?

CĂŁ nu aratĂŁ bine nu prea e un argument foarte solid, dar conteazĂŁ. Sincer nu aratĂŁ chiar aÂşa de rĂŁu fĂŁrĂŁ.

Pe scurt , ai 5 sectiuni :

1)Climate (cred ca am intrat o singura data aici , din greseala)

2)Entertainment (tot ce tine de CD , FM , AM , Aux ... )

3)Navigation (tot ce cine de navigatie)

4)Communication (asta am folosit-o cand mi-am conectat Telefonul prin bluetooth ; tot aici intri cand folosesti telefonul din cotiera)

5)i (aici afli cam cat te mai tin placutele , cat mai ai pana la urmatorul schimb de ulei etc. ; tot aici reinitializezi senzor presiune roti cand faci schimbul vara-iarna , afli nivelul uleiului pentru modelele fara joja ... )

 

La navigatia mare (proffesional) ecranul e impartit in 2 ;astfel poti seta sa ai harta in permanenta in partea din dreapta iar in partea din stanga PDC-ul , Radio-ul , CD-urile sau ce vrei tu .

 

Gasesti pe net tot ce vrei despre idrive ...

http://www.youtube.com/watch?v=BQZ_rFHQm6A

Link to comment
Share on other sites

 

da...cand am zis navi m-am referit la tot ce tine de i-drive,am gresit :p .si nu il sfatuiesc sa cumpere fara i-drive,dar nu se pune problema asa.....cand stie totul de optiuni poate alege...pana acum a primit sfaturi ce masina sa cumpere din punctul de vedere al fiecaruia.el de ce are nevoie de fapt

 

in plus de asta nici trecerea de la volan normal la sport nu este ieftina.nu este cat un i-drive,dar nu cred ca mai da dupa 500 de euro pt volan.si eu cred ca este una din optiunile de luat in seama.

 

ce cred eu ca este obligatoriu pt un e90:

-incalzire in scaune

-pdc<cel putin spate daca nu fata-spate>

-pilot automat

-senzori ploaie/lunina

-xenon

-clima automata

-km cat mai putini

Edited by Alex_wly
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.