Jump to content

Seria 3 E30


Nick

Recommended Posts

ANM atentioneaza ca incepand cu ziua de 13 ianuarie (joi), vremea va intra intr-un proces de racire, astfel incat, la sfarsitul saptamanii, va capata aspect de iarna in toata tara.

-Joi vor fi precipitatii predominant sub forma de ploaie in regiunile intracarpatice, iar in zilele urmatoare va ninge in toata tara.

-Vantul se va intensifica la munte si in estul teritoriului, unde ninsorile vor fi pe alocuri viscolite.

 

AccuWeather Bucuresti:

 

Friday 1/14 Get Details

A morning flurry, then snow.

High 1 °C / RF -2 °C. Low -10 °C / RF -14 °C. Max. UV 1.

 

Saturday 1/15 Get Details

Colder with fluffy snow.

High -4 °C / RF -9 °C. Low -14 °C / RF -21 °C. Max. UV 1.

 

Sunday 1/16 Get Details

Very cold with snow.

High -4 °C / RF -12 °C. Low -9 °C / RF -17 °C. Max. UV 1.

 

Monday 1/17 Get Details

Snow much of the time.

High -1 °C / RF -9 °C. Low -11 °C / RF -17 °C. Max. UV 1.

 

AccuWeather Brasov:

 

Friday 1/14 Get Details

Periods of snow and flurries.

High 1 °C / RF 1 °C. Low -9 °C / RF -5 °C. Max. UV 1.

 

Saturday 1/15 Get Details

Chilly with snow.

High -2 °C / RF -4 °C. Low -13 °C / RF -15 °C. Max. UV 1.

 

Sunday 1/16 Get Details

Powdery snow.

High 0 °C / RF -5 °C. Low -8 °C / RF -8 °C. Max. UV 1.

 

asa ca lasati prostiile si haideti sa ne intilnim pe valea prahovei. la azuga exista o parcare foarte mare (linga pirtia de incepatori, ultima din cele 3 sau 4). de asemenea la predeal exista o doua parcari mai mici. o sa turbam in trafic pina acolo si inapoi, dar macar putem minca niste zapada :blink:

Link to comment
Share on other sites

Pai turbam in trafic problema ar fi in primul rand benzina :) ,si cum tocmai mi-am achizitionat un telefon mi-e teama ca nu mai am bani de benzina+ca tre sa repar casetofonul care s-a stricat subit luand cu el si unul din becurile ce ilumineaza bordul :blink:

7068[/snapback]

 

chestia cu traficul e adevarata, dar asta e ce sa-i faci...

Link to comment
Share on other sites

bine... deci ma simt exclus :)

7094[/snapback]

 

eh, pt. tine se face o exceptie.... :), asa ca nu te simtii exclus...

 

Nu stiu eu dc pot sa ajung, pt. ca nu stiu dc o sa fie gata masina pana atunci.. :) .Eu totusi sper si mai sper sa fim in nr. cat mai mare acolo... :blink:

Edited by Ionut
Link to comment
Share on other sites

Nu grantez dar s-ar putea sa ajung,se pare ca vremea se strica de vineri iar jantele mele de iarna sunt departe :blink: .

7228[/snapback]

 

hai ma, ca doar nu o sa te dai peste cap cu cauciucuri de vara...mergi prudent si ajungi in siguranta la locul de intalnire....ce atata frica de putina zapada, ca doar o asteptam de mult.. :)

Link to comment
Share on other sites

Eu m-am intors de mai multe ori pe zapada.

 

Acu 2 ani de craciun cand a fost viscolul cel mare eu eram in drum spre Buzau. Am si ramas blocat in Buzau. Cand am ajuns acolo la o prietena am aflat ca se inchisese drumul de la Urziceni de 3 ore (eu eram pe drum de vreo 5). Am mers de la Urziceni la Buzau in bezna totala (era reteaua electrica cazuta si nu se vedea nici un sat nici unde) cu o vizibilitate de 2-3 metrii (de la viscol) in cazurile fericite, cu 10-15 km/h.

 

A fost o aventura pe care nu am sa o uit. Mare noroc ca nu s-a oprit motorul si nu am avut ce stiu ce alta problema, ca venea armata dupa mine sa ma scoata...

 

Deci.. putina zapada duminica nu o sa ma tina in casa.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.