Jump to content

un coupe,un anotimp rece....wtf?


adienzo

Recommended Posts

salut BMW club....vreau sa incep acest topic cu 2 probleme mici recent descoperite...

1.am observat dupa schimbare antigel facut aerisire tot ca la carte...dupa cateva zeci de km mia scazut nivelu'de lichid din vasul de expansiune...nu mult vre 2, 3 cm....dak asta este vreo problema vreau so rezolv.

2.fata de usa stanga a inceput sa troncane,sa cam desprins din locasu ei.dupa multe deshideri/indideri de usa.cum o rezolv ?cum o fixez la loc...este vb de un e36 din 1997

 

acum sa revenim la titlul topicului...

iarna asta intentionez sa nu mai circul deloc cu masina asta ...oricum circul cu ea foarte rar,

si circul cu ea doar ca sa mai circule masina....

deci in concluzie vreau sa "sigilez" masina pana prin martie aprilie...

si nush cum sa fac,...am inteles ca dak o las prea mult pe "stand by" pe langa articulatie mai cedeaza si pompa de benzina deaorece se amorseste(sper ca am zis bn)

...deci ce fac sa "sigilez" masina? ...cu bateria am inteles scot bornele. altceva?

 

cred ca topicul acesta cu cateva rezultate bune...va fi de folos ptr mai multi...(cei care vor sa puna masinile in stand by cateva luni)

Link to comment
Share on other sites

Ai putea incepe prin a renunta la folosirea limbajului de mirc si a batjocoririi gramaticii cu aberatii de genul "dak", "nush", etc.

 

O masina nu se poate sigila. Daca nu o folosesti o perioada indelungata, cel mai bine ar fi sa o parchezi intr-un garaj iar o data la cateva zile sa-i dai o cheie sau macar o data pe saptamana.

 

Nu stiu cati vor considera aceat topic folositor, avand in vedere ca masinile ni le cumparam sa le folosim, nicidecum sa le tinem pe dreapta luni de zile.

Edited by KIP
Link to comment
Share on other sites

1.completeaza cu antigel pana la semnul KALT.

 

2. s-a dezlipit fata de usa din suportul pe care sunt clemele de prindere. se scoate fata de usa, se lipesc suportii aia cu silicon si se inlcuiesc clemele (daca e cazul)

 

de ce vrei sa o sigilezi? n-ai cauciucuri de iarna? :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

oricum circul cu ea foarte rar si circul cu ea doar ca sa mai circule masina....

 

Eu am auzit de unul mai tare, care facea sex foarte rar, doar ca sa faca si aia sex.

 

mai cedeaza si pompa de benzina deaorece se amorseste(sper ca am zis bn)

 

nu, corect este "se iubareste"

Link to comment
Share on other sites

salut BMW club....vreau sa incep acest topic cu 2 probleme mici recent descoperite...

1.am observat dupa schimbare antigel facut aerisire tot ca la carte...dupa cateva zeci de km mia scazut nivelu'de lichid din vasul de expansiune...nu mult vre 2, 3 cm....dak asta este vreo problema vreau so rezolv.

2.fata de usa stanga a inceput sa troncane,sa cam desprins din locasu ei.dupa multe deshideri/indideri de usa.cum o rezolv ?cum o fixez la loc...este vb de un e36 din 1997

 

acum sa revenim la titlul topicului...

iarna asta intentionez sa nu mai circul deloc cu masina asta ...oricum circul cu ea foarte rar,

si circul cu ea doar ca sa mai circule masina....

deci in concluzie vreau sa "sigilez" masina pana prin martie aprilie...

si nush cum sa fac,...am inteles ca dak o las prea mult pe "stand by" pe langa articulatie mai cedeaza si pompa de benzina deaorece se amorseste(sper ca am zis bn)

...deci ce fac sa "sigilez" masina? ...cu bateria am inteles scot bornele. altceva?

 

cred ca topicul acesta cu cateva rezultate bune...va fi de folos ptr mai multi...(cei care vor sa puna masinile in stand by cateva luni)

Dar ce ai vrut sa zici prin titlul topicului ? un coupe, anotimp rece... e inadmisibil sa circuli cu un vehicul coupe iarna a? e masochism...

 

Voi astia proprietarii de masini coupe E36 316i, ferrari 458 italia... ce va mai "sigilati" masinile iarna pana in aprilie. Astea sunt masini de primavara-vara nu? de ocazie...

Link to comment
Share on other sites

Inca odata se confirma...multi cumpara marca si nu masina. Multi chiar nu isi permit sa-i cumpere anv de iarna asa ca prefera sa o "sigileze" in perioada anotimpului rece si sa foloseasca RATB-ul. E mai simplu ! Nu vreau sa fiu rau, dar cand citesc asemenea topic-uri/idei... :faceless: Edited by fantozzi007
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

:)))) Nu vreau sa contrazic pe nimeni, mai ales de Craciun, dar de ce atacati atat de mult persoana?

 

Omul vrea sa "sigileze" masina, poate pentru ca are inca una, si la masina asta "tine" mai mult si vrea sa o tina in garaj iarna. Mai sunt pe forum oameni care tin masina in garaj iarna, tocmai pentru ca mai au o skoda, sau masina de servici de care se folosesc.

 

Multe rautati gratuite, de parca niste cauciucuri de iarna costa o avere.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

sincer ma asteptam in primul rand sa nu intelege-ti ce am vrut sa zic cu titlul si mai ales cu expresia "wtf"....

m-am asteptat si ca o sa credeti ca consider masina un ferrari cum a zis un coleg mai sus...

 

acum raspunsuri...pur si simplu nu vreau sa merg cu aceasta masina...mai am un passat din 2002 diesel cu care circul frecvent

si masina asta e36 nu imi este necesara...daca imi era necasara daca era singura masina umblam cu ea...

 

expresia si titlul=....masina are suspensie sport foarte rigida,jante pe 17 .garda mica,masina e joasa,ingheata geamu pe cheder,ingheata "broasca"contactul de la usa.(nu am inchidere din telecomanda)

nu am anvelope de iarna,nu pot sa pun pe janta mea,necesita schimbat cu tot cu janta anvelopele,masina are piele simt ca ma lipesc de ea pana se incalzeste masina, plus ca consuma vreo 12 la suta...wtf....sunt cateva probleme. pe langa faptul ca nu-mi este necesara mai este si dificil sa circul cu ea. asa ca am lasato asa in curte...si intrebam si eu ce sa fac sa-mi dati cateva ideei,ca sa nu intampin probleme la vara,

 

Dar ce ai vrut sa zici prin titlul topicului ? un coupe, anotimp rece... e inadmisibil sa circuli cu un vehicul coupe iarna a? e masochism...

 

Voi astia proprietarii de masini coupe E36 316i, ferrari 458 italia... ce va mai "sigilati" masinile iarna pana in aprilie. Astea sunt masini de primavara-vara nu? de ocazie...

 

te contrazic putin...eu nu am 316 ci 318is...

nu e de ocazie dar nici de facut piata cu ea nu este...cu siguranta

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.