Jump to content

Bmw 320D E90


andrei03dna

Recommended Posts

Ai grija oricum ca nu se stie. Astia se uita dupa orice le sare-n ochi.

Eu am avut probleme mai demult si am renuntat. Mi-am pus legal 75% pe fata cu autorizatie.

Iar geamul trebuie sa aiba 100% transparenta pe fata. Cel putin la mine la E90 cred ca asa e pentru ca nu scrie nimic, decat producatorul si un cod. La alte masini am vazut ca au trecuta transparenta (70% la unele) si in consecinta nu poti sa pui folie deloc pentru ca depasesti limita.

Astia la RAR au un aparat cu care verifica transparenta geamului.

Link to comment
Share on other sites

Ai grija oricum ca nu se stie. Astia se uita dupa orice le sare-n ochi.

Eu am avut probleme mai demult si am renuntat. Mi-am pus legal 75% pe fata cu autorizatie.

Iar geamul trebuie sa aiba 100% transparenta pe fata. Cel putin la mine la E90 cred ca asa e pentru ca nu scrie nimic, decat producatorul si un cod. La alte masini am vazut ca au trecuta transparenta (70% la unele) si in consecinta nu poti sa pui folie deloc pentru ca depasesti limita.

Astia la RAR au un aparat cu care verifica transparenta geamului.

Nu exista autorizatie pt geamurile fata.

Link to comment
Share on other sites

Masina a primit un polish faruri + proiectoare, mult asteptatul eleron slim tip M si, dupa multe exercitii de imaginatie, am renuntat

la acoperirea grilelor fata cu autocolant ce imita carbonul (pur si simplu nu se lega cu restul masinii,nu era de acolo) in favoarea unui autocolant negru lucios. Mie imi place. :rolleyes:

 

Poze:

post-23623-0-52504000-1335176700_thumb.jpg

post-23623-0-80006500-1335176727_thumb.jpg

post-23623-0-50695300-1335176754_thumb.jpg

 

inca o poza:

post-23623-0-68198500-1335177409_thumb.jpg

Edited by andrei03dna
Link to comment
Share on other sites

Masina a primit un polish faruri + proiectoare, mult asteptatul eleron slim tip M si, dupa multe exercitii de imaginatie, am renuntat

la acoperirea grilelor fata cu autocolant ce imita carbonul (pur si simplu nu se lega cu restul masinii,nu era de acolo) in favoarea unui autocolant negru lucios. Mie imi place. :rolleyes:

 

Poze:

post-23623-0-52504000-1335176700_thumb.jpg

post-23623-0-80006500-1335176727_thumb.jpg

post-23623-0-50695300-1335176754_thumb.jpg

 

inca o poza:

post-23623-0-68198500-1335177409_thumb.jpg

mult mai bine cu folia neagra lucioasa:) asa am si eu, le-ai facut singur?

Link to comment
Share on other sites

mult mai bine cu folia neagra lucioasa:) asa am si eu, le-ai facut singur?

 

 

Nu, le-am facut la un centru specializat pe folii si autocolant. Acum, dupa ce am vazut cum se face, cred ca le-as putea face si eu.

 

Iti atasez poza de pe autorizatie daca vrei.

 

 

S-ar putea sa ai dreptate. Baietii care mi-au pus foliile m-au intrebat daca vreau folii autorizate si pe fata, dar mi-au spus ca

sunt foarte transparente si ca nici nu se observa.

Link to comment
Share on other sites

Iti atasez poza de pe autorizatie daca vrei.

 

Poti sa atasezi ce vrei tu, tot nu exista folie autorizata pe fata.. Era aia de 73 % sau cat, dar nu mai este nici una.

 

ps. Frumoasa masina.Imi plac mult jantele, cele mai frumoase jante pentru e90, parerea mea..

Sa o stapanesti sanatos!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 9 months later...
  • 1 year later...
  • 1 year later...

23.04.2015 - 179.928 km

 

Au fost schimbate:

- ulei BMW 5w30;

- filtru ulei;

- filtru aer;

- filtru polen (carbon activ);

 

toate Mann.

 

Intre timp a mai fost schimbat lichid servodirectie si lichid frana (ambele in reprezentanta BMW MHS Motors Craiova).

 

Multumesc octavian8383!

Edited by andrei03dna
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.