Jump to content

Primul Meu Bmw - Prima Provocare


DYC88

Recommended Posts

In cazul meu, vreo 400-500 de lei materialul si 1100 de lei manopera pt. scaune, banchete, fete de usi, manson schimbator+frana de mana si tavita de la schimbator; tinand cont ca scaunele mele nu au fost de piele s-au facut ceva modificari pt. a crea pernitele acelea pe spatar si sezut.

Odata cu mine si-a mai facut un prieten la un E46 Coupe si a fost 900 de lei manopera in cazul lui.

 

0766/229802 Gigi Tapiterii Slatina

 

Poza cu interiorul de E46:

 

post-50842-0-42969900-1408032218_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Arata superb masina dar fa ceva cu butoanele alea de aragaz ca strica tot interiorul.

 

Pai are 22 de ani, asa erau pe vremea aia; mie imi place si ceasul analogic, puteam sa pun OBC dar nu am vrut.

 

@dmnu: sunt niste capace de plastic, costa 20 de lei setul de 20bc in Vitan, sunt asa cromate sau negru mat.

 

LE: ca as pun modului de comanda de la clima automata trebuie si alta aeroterma, iar modelul acela este stricacios, puteam sa pun cand am montat AC-ul dar dupa aveam batai de cap.

Edited by DYC88
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
sa;ut man..... tocmai am luat si eu un e34.....o sai fac topic... da r intrebarea mea e: nu sti pe nimeni care sa dea un volan de m tech 2 e30 adica varianta aia mai mica de 37 de cm in diametru? tu ai coloana de directie reglabila pe inaltime si adancime la masina?
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

sa;ut man..... tocmai am luat si eu un e34.....o sai fac topic... da r intrebarea mea e: nu sti pe nimeni care sa dea un volan de m tech 2 e30 adica varianta aia mai mica de 37 de cm in diametru? tu ai coloana de directie reglabila pe inaltime si adancime la masina?

 

Salut, cele de urs sunt mai rare, si eu am varianta pt. E34, cea de 39cm; am coloana de directie reglabila decat pe adancime, din cate stiu este standard si singura varianta de reglaj pt e34; chiar si coloana de directie cu reglaj electric nu are pe inaltime ci doar adancime.

Cu un volan de M-tech2 de E34 cred ca o sa te pot ajuta in curand, o sa vanda un prieten unul in stare buna dupa ce isi face retrofit la un volan de M de E39 sau E46.

 

@Adr Dian: daca ti-o doresti, fa-i un pret :))

Link to comment
Share on other sites

Salut, cele de urs sunt mai rare, si eu am varianta pt. E34, cea de 39cm; am coloana de directie reglabila decat pe adancime, din cate stiu este standard si singura varianta de reglaj pt e34; chiar si coloana de directie cu reglaj electric nu are pe inaltime ci doar adancime.

Cu un volan de M-tech2 de E34 cred ca o sa te pot ajuta in curand, o sa vanda un prieten unul in stare buna dupa ce isi face retrofit la un volan de M de E39 sau E46.

 

@Adr Dian: daca ti-o doresti, fa-i un pret :))

oare imi poti da add si pe grupu de farcebook? am vb cu alex maniacu si are si el ceva chestii care ma intereseaza si zicea ca are anunt pe grupua sta unde esti tu modreator...

Link to comment
Share on other sites

Am fost intrebat de mai multi "cunoscatori" gen taximetristi sau bagatori de seama aiurea pe la spalatorie sau alte locatii de genul cu cat as vinde-o, e greu sa ii fac un pret, pot spune doar ca am sarit din punctul meu de vedere de 10.000E si 2352829088 ore de munca investite.

Am facut-o ca sa ma bucur de ea, stiam de la inceput ca banii intr-un asemenea proiect sunt cheltuiti de fapt nu investiti, niciodata nu o sa ii recuperez.

Daca as cere pe ea 5000-6000 E bineinteles ca toti vor spune ca la banii aia iti iei E60, E39 full extra fara piele cu totul la buton...

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.