Jump to content

M 635 Csi


Radu Tatar

Recommended Posts

Pai....de la el le-am luat neroluite.... :wub:

 

Imi pare rau sa aud asta, dar pe aparatul de la vulcanizare erau OK, nu perfecte ca totusi au o varsta. Pune mana pe o dinamometrica, regleaza-o la 35 si mai strange suruburile odata la jante. Asta se intampla la jantele modulare cand le desfaci, niciodata nu se mai aseaza cum le-au pus cand s-au fabricat.

 

Daca ai drum in Bucuresti te asteptam sa remediem noi problema.

Edited by BRANDEX
Link to comment
Share on other sites

Imi pare rau sa aud asta, dar pe aparatul de la vulcanizare erau OK, nu perfecte ca totusi au o varsta. Pune mana pe o dinamometrica, regleaza-o la 35 si mai strange suruburile odata la jante. Asta se intampla la jantele modulare cand le desfaci, niciodata nu se mai aseaza cum le-au pus cand s-au fabricat.

 

Daca ai drum in Bucuresti te asteptam sa remediem noi problema.

Te anunț când vin la București, chiar as vrea sa le rezolvam.....e pĂŁcat, sa nu le rezolv cât se poate mai bine!

Link to comment
Share on other sites

Mutam topicul la masina mea?

 

Ia uite-ne cum discutam pe seama bijuteriei. Deci masina asta e ca un vis de vara, nu prea am cuvinte sa o descriu, senzatia aceea retro, cu putere sub capota, e ceva ce nu simti intr-un M6 (bineinteles ca si intr-un M6 simti cu totul altceva, de asemenea pozitiv).

Edited by P.I.M.P.
Link to comment
Share on other sites

Superba !

 

Tin minte ca citisem undeva ca Nelson Pique, cel care castigase titlul mondial in F1 din '83 cu echipa Brabham ce avea motorul legendar de la BMW M12/13 (cel de 1,5 L turbo cu ~ 1300-1400 de cai ); detine pana in zilele noastre o astfel de masina M635CSi inca de atunci. :)

 

Si un clip foarte interesant.(e o portiune unde vorbeste in engleza si Pique)

 

Edited by warhammer23
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 7 months later...

In Germania, platesc 1650 euro ptr 6 luni, impozit plus asigurare....iar din 2015, normal as putea sa o inmatriculez cu numere de H....asta m-ar duce la un impozit de doar 150 euro pentru un an intreg....

Am dat statul in judecata....probabil o sa castig si o sa pot sa o inmatriculez fara taxa sau timbru, dar dupa aceea ar trebui sa platesc aberanta suma , anual, ptr impozit , pana in 2019,....cand as putea sa o bag regim de oldtimer, pe romania.

 

Chiar nu stiu ce naiba sa fac....sa o tin aici sau acolo?!

Link to comment
Share on other sites

Conform noii calculatii a timbrului de mediu...inmatricularea ma costa 1820 Euro.. :frantics:

 

Impozitul anual....5200 RON. :download:

 

"Frumoasa" motorizare. A fost pusa si pe seria 7, modelul e23. Binenteles, raritati pe mapamond.

De ce nu ai in perspectiva varianta ... masina de epoca?

Edited by unvicont
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.