Jump to content

E90 Lci 318D 2009


Ondy

Recommended Posts

  • Replies 75
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Fiind 75% transparenta nu e omoloagata. Greu isi da seama daca ma opreste politia . 350 a fost fata-spate.

 

75% e maxim si e legal, ba chiar sa fiu in litera legii pragul legalitatii este de minim 73 %.Scrie si pe unele geamuri.Deci nu au ce sa-ti faca ondy.

Link to comment
Share on other sites

Sa o conduci cu placere si sa nu ai parte de probleme cu ea.

 

referitor la folie:la masina si mai ales la una neagra este mult mai dragut sa pui o folie pe tate 4 geamurile la fel si nu mai putin de 50% transparenta.eu zic ca un 50% este ideal.

 

acum tine si de gusturi,dar geamuri negre 95% chiar si pe spate doar cu masina neagra nu este o combinatie prea reusita.

 

si apoi nu imi place diferenta intra geamurile fata si spate.parca lipseste ceva orice i-ai face.

Link to comment
Share on other sites

De acord cu AlexWly. Folia "neagra" arata foarte urat. Daca pui 50% spate si 35% fata va arata "ca de fabrica".

Mircea nu stiu cum este 50 cu 35 % dar la mine este toata 50% si sunt apropiate ca si nuanta.de fapt asta am vrut,sa nu fie diferente prea mari si nu neagra ca vopseaua masinii, cu toate ca parbrizul influenteaza geamurile fata.

 

 

oricum eu stiu cand am pus folie,la expert detailing,am pus 3M si spuneau ca este numarul 1,2,3 si 4.ceva de genul.dei nu era procentaj din transparenta.

http://i758.photobucket.com/albums/xx225/all3ex_wly/11082011056.jpg

Link to comment
Share on other sites

Azi am spalat masina care era plina de un praf alb , eu as zice ca era sare iar maine pe zi o sa ii fac niste poze ca sa vedeti diferenta fata spate. Momentan o sa o las asa iar in vara o sa vad eu cum o fac :) . Ma gandeam sa ii schimb si jantele sa trec de pe 16 pe 17-18 pentru vara iar pe astea sa las cauciucurile de iarna . Incep sa apara ceva probleme ? trebuie sa schimb mai multe ?

 

@Alex_wly frumoasa masina , jantele sunt pe 17 ?

 

 

@ Mr10 parca spunea un baiat care avea COD la nr ca el avea pe fata puse folii lafel si l-a pus sa le dea jos . Astept cu prima ocazie cand ma opreste sa vad ce se intampla :))

Edited by Ondy
Link to comment
Share on other sites

 

 

 

@ Mr10 parca spunea un baiat care avea COD la nr ca el avea pe fata puse folii lafel si l-a pus sa le dea jos . Astept cu prima ocazie cand ma opreste sa vad ce se intampla :))

 

Nu se intampla nimic cand te opreste, parca spuneai ca ai 73% pe fata.. Nici nu se observa ca ai folie, este foarte deschisa..

 

@ alex_wly asta cu folia , tine si de gusturi.. mie unul, imi place folia sa fie cat mai inchisa, sa nu patrunda soarele in masina foarte tare.. Vara se simte diferenta. Eu am 5% spate, si 15% fata.

Link to comment
Share on other sites

Nu se intampla nimic cand te opreste, parca spuneai ca ai 73% pe fata.. Nici nu se observa ca ai folie, este foarte deschisa..

 

@ alex_wly asta cu folia , tine si de gusturi.. mie unul, imi place folia sa fie cat mai inchisa, sa nu patrunda soarele in masina foarte tare.. Vara se simte diferenta. Eu am 5% spate, si 15% fata.

eu mi-am spus parerea.folia care o ai tu pe fata este de prost gust,din punctul meu de vedere.siguranta nu conteaza?

iti garantez ,daca iti vine un biciclist intr-o intersesctie neluminata,trebuind sa ii dai prioritate te urci pe el.

am patit-o cu masina cuiva,noroc ca l-am vazut in ultimul moment

Edited by Alex_wly
Link to comment
Share on other sites

eu mi-am spus parerea.folia care o ai tu pe fata este de prost gust,din punctul meu de vedere.siguranta nu conteaza?

iti garantez ,daca iti vine un biciclist intr-o intersesctie neluminata,trebuind sa ii dai prioritate te urci pe el.

am patit-o cu masina cuiva,noroc ca l-am vazut in ultimul moment

 

Din interior, se vede chiar foarte bine, nu am nici o treaba, si nici nu am avut.. stau bine cu vederea, si folia care spui tu, poate era de proasta calitate.. Daca este o folie buna, nu ai nici o problema.. se vede chiar foarte bine..

Link to comment
Share on other sites

Din interior, se vede chiar foarte bine, nu am nici o treaba, si nici nu am avut.. stau bine cu vederea, si folia care spui tu, poate era de proasta calitate.. Daca este o folie buna, nu ai nici o problema.. se vede chiar foarte bine..

mada am folie 3M pe masina.ce calitate mai bune exista?sau poate exista si nu stiu eu...dar si eu cu 50% cand este bezna deschid geamul...asa ca nu vinde legume la gradinar.din 2002 de cand am permis am avut folie de la 10 lei la 1000 de lei pe masina.

 

cand vine vorba de locuri intunecate depinde transparenta foliei.oricine poate spune asta.

Link to comment
Share on other sites

mada am folie 3M pe masina.ce calitate mai bune exista?sau poate exista si nu stiu eu...dar si eu cu 50% cand este bezna deschid geamul...asa ca nu vinde legume la gradinar.din 2002 de cand am permis am avut folie de la 10 lei la 1000 de lei pe masina.

 

cand vine vorba de locuri intunecate depinde transparenta foliei.oricine poate spune asta.

 

nu de masina ta era vorba, ai spus ca ai fost cu masina unui prieten sau ceva de genu.. la aia ma refeream. si eu am si am avut folie pe toate masinile, si asa m-am obisnuit, chiar nu am probleme, si cand parchez seara, nu las geamurile jos doar daca nu este luminat deloc afara..asa ca nu vand legume nici unui gradinar, stiu ce spun. Daca nu as vedea, fii sigur ca m-as pune sa o dau jos..

Edited by mada13
Link to comment
Share on other sites

Da pai l-am scos ca era sa intre unu cu o dacie in mine la un sens giratoriu cand am oprit sa dau prioritate . :) L-am auzit cum a franat si asteptam sa intre in mine :frantics: .

Marea este inghetata cred ca vro 200 de metri poate si mai mult. Am mers pe gheata e foarte groasa...

Link to comment
Share on other sites

Cateva poze cu foliile si cu marea neagra vazuta din Mamaia :)

Arata foarte bine spatele asta de LCI :good: Ai ceruit-o recent ?

Tocmai mi-ai amintit ca am si eu carligul ala sub bara . Uitasem de el . De maine il pun in functiune pana se mai dezgheata drumurile .

Link to comment
Share on other sites

cum sa uiti de el?

eu am gasit undeva carligul electric,dar cerea 300 de euro pe el si am renuntat.nu vreau sa remorchez nimic.decat pentru iarna il vreau si tu uiti de el <_>

Si cu ce te ajuta iarna? Ma gandesc ca vrei sa-l pui sa te protejeze la impacturi usoare. Insa la cele ceva mai serioase iti face paguba mai mare decat daca nu l-ai avea, pentru ca are cadrul prins in lonjeroane.

Ondy, frumoasa masina. S-o stapanesti sanatos!

Edited by IulianC
Link to comment
Share on other sites

Si cu ce te ajuta iarna? Ma gandesc ca vrei sa-l pui sa te protejeze la impacturi usoare. Insa la cele ceva mai serioase iti face paguba mai mare decat daca nu l-ai avea, pentru ca are cadrul prins in lonjeroane.

Ondy, frumoasa masina. S-o stapanesti sanatos!

 

Neah, din "proprie" experienta pot spune ca e mai bine cu carlig. Ala secera tot ce prinde in cale.

Impact intre matiz si passat:

Noi aveam radiator, capota, aripa si far iar el nu avea nici bara zgariata. Nici macar rca-ul nostru nu l-a vrut :p

As adauga chiar si o maneta de stergator rupta din momentul in care am vrut sa-i trag de volan prietenei mele dar nu cred ca se pune :p

Impactul sa zic ca a fost undeva pe la 30-40 la ora. Categoric daca era de la 60 in sus era urat si pt el dar pe iarna asta cam greu sa prinzi viteze mari.

Edited by siulian
Link to comment
Share on other sites

Mersi de aprecieri. Masina doar am spalato nu am ceruito .

@c.sainz da, folia este destul de inchisa dar eu de obicei mai las cateva ceva in spate (geanta mapa etc) si e bine uneori sa nu vada lumea ce ai :D .

Carligul ala e bunicel daca tot il avem e bine sa il folosim ca mai sunt bizoni in parcari care dau cu spatele ai dracu pana face POC ! am vazut intr-o parcare cum a dat una cu spatele si a intrat in cealalalta masina de cel putin 4-5 ori .

Apropo marea cica a inghetat 2 km.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.