Jump to content

Intretinere In Constanta


Mircea-Si

Recommended Posts

Deschida acest topic pt userii din CT. Aici ne putem indruma unde sa mergem cu masinile noastre pentru revizii , reparatii , retrofit-uri etc. Eu personal in CT nu prea stiu unde sa merg cu masina ca sa stau cu sufletul impacat. Astept raspunsurile celor din CT. Daca topicul exista deja imi cer scuze...

 

P.S. Aici ma refer la service-uri specializate pe BMW , unde lucreaza oameni pasionati de BMW , unde se lucreaza cu grija si pricepere.

Edited by Mircea-Si
Link to comment
Share on other sites

Am avut masina la Bavaria pentru reparatie pe un dosar de RCA..... Nu am Mai reparat-o la ei ,cand am fost sa o iau am platit 1200 Ron devizul ,si am primit masina dezmembrata ,cu lucruri personale lipsa din ea si cu piese schimbate .... Rusine BAVARIA MOTORS CONSTANTA !!!!!
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Ciudat. Eu mi-am reparat de foarte multe ori masina la AB Constanta si nu prea am avut probleme.

Tu zici ca ai platit 1200 de lei doar devizul, fara sa-ti faca nimic? Da mai multe detalii, ca mi se pare tare aiurea.

Link to comment
Share on other sites

Am avut masina la Bavaria pentru reparatie pe un dosar de RCA..... Nu am Mai reparat-o la ei ,cand am fost sa o iau am platit 1200 Ron devizul ,si am primit masina dezmembrata ,cu lucruri personale lipsa din ea si cu piese schimbate .... Rusine BAVARIA MOTORS CONSTANTA !!!!!

si i-ai lasat in pace?de ce ai mai platit daca nu ai facut-o la ei?

Link to comment
Share on other sites

Din experienta pot sa recomand reprezentanta Skoda de la iesire spre Eforie pentru vopsitorie. Au standuri de vopsire de ultima generatie si seful sectiei de vopsitorie este un om foarte tipicar si cu atentie la detalii. Mi am vopsit bara din spate la un E90 acolo, in urma unei mici tamponari si a iesit perfect.

Pe partea de mecanica pot sa recomand Automotive Service (pe strada caraiman dupa prima bariera cum vi de la far), au preturi ok pe manopera, este un service mare deci nu iti tin masina mult timp, au si masina la schimb pentru perioada in care ai masina in service, baietii care lucreaza acolo au experienta pe foarte multe marci, inclusiv bmw. Eu de cate ori am fost acolo am vazut multe masini de flota ( RDS, GSP, POLITIA, etc). Nu ii recomand pentru vopsitorie, am vopsit capota la un e46, aveam o zgarietura adanca pe ea, si a iesit urat. Din anumite unghiuri inca se putea observa unde aa fost zgarietura.

Pentru folii pot sa recomand Kargo Autoglass sunt chiar langa spalatoria Trompy pe bd Bratianu. Sunt ok si la pret si la calitate. Lucreaza cu atentie,

Pentru schimbat/montat boxe, amplificatoare, etc. am fost la Mermin cei de la Trocadero

Nu am gasit si nu stiu unde sa merg pentru un polish/detailing profesional. Pe unde am fost sa intreb nu mi-au inspirat incredere. Daca stiti voi ceva, va rog recomandati.

Vreau sa mentionez ca nu fac reclama, am fost si am folosit serviciile tuturor firmelor enumerate mai sus

Link to comment
Share on other sites

La G&G Motors e ok , au preturile cam maril pt piese (asta daca cumperi de la ei - am 150 ron pe termostat egr BEHR in conditiile in care din alte parti il luam cu pana in 100 ron) , revizia costa 100 ron - manopera si am nimerit un mecanic care avea e46 . La Perceli KFZ nu stiu ce sa zic...am vopsit bara din spate (masina sotiei) pe asigurare e misto ca nu iti tin masina chiar daca nu au primit acceptul de plata de la asigurator, dar sunt cam cascati...au uitat capacul de la oglinda la laboratorul de vopsea.

Nu mergeti la Total Car Service 2000 pe bratianu vis a vis de politie...e japca ..o matusa de-a mea patroana si isi bate joc de tpata lumea..inclusiv de mine.

Link to comment
Share on other sites

Din experienta pot sa recomand reprezentanta Skoda de la iesire spre Eforie pentru vopsitorie. Au standuri de vopsire de ultima generatie si seful sectiei de vopsitorie este un om foarte tipicar si cu atentie la detalii. Mi am vopsit bara din spate la un E90 acolo, in urma unei mici tamponari si a iesit perfect.

Pe partea de mecanica pot sa recomand Automotive Service (pe strada caraiman dupa prima bariera cum vi de la far), au preturi ok pe manopera, este un service mare deci nu iti tin masina mult timp, au si masina la schimb pentru perioada in care ai masina in service, baietii care lucreaza acolo au experienta pe foarte multe marci, inclusiv bmw. Eu de cate ori am fost acolo am vazut multe masini de flota ( RDS, GSP, POLITIA, etc). Nu ii recomand pentru vopsitorie, am vopsit capota la un e46, aveam o zgarietura adanca pe ea, si a iesit urat. Din anumite unghiuri inca se putea observa unde aa fost zgarietura.

Pentru folii pot sa recomand Kargo Autoglass sunt chiar langa spalatoria Trompy pe bd Bratianu. Sunt ok si la pret si la calitate. Lucreaza cu atentie,

Pentru schimbat/montat boxe, amplificatoare, etc. am fost la Mermin cei de la Trocadero

Nu am gasit si nu stiu unde sa merg pentru un polish/detailing profesional. Pe unde am fost sa intreb nu mi-au inspirat incredere. Daca stiti voi ceva, va rog recomandati.

Vreau sa mentionez ca nu fac reclama, am fost si am folosit serviciile tuturor firmelor enumerate mai sus

Interesant review-ul. Eu am facut polish si recomand pe userul george_brasov. Doar ca e din Brasov. Are topicul asta

Link to comment
Share on other sites

Sa nu mergeti la Marra Car Service , langa LUKOIL de la CET. Am fost acolo sa imi fac un focus pe casco si am stat 2 luni pana mi l-au facut si am plecat de acolo cu masina varza.Ma tot amanau ca nu a venit piesa , ca nu e piesa care trebuie ca nu se potriveste si tot asa . Nesimtitii lasau usile deschise la masini si dormeau cainii prin ele inclusiv in a mea . Mi-au montat farurile si cand am plecat de acolo au cazut la primu semafor.Cand m-am uitat nu erau prinse in suruburi.Am vazut eu cand am plecat ca stateau foarte aiurea iesite dar am crezut ca mi se pare. Acum cand mi am luat bmw`u am fost la un service care mergeam tot timpu cu focusu si cand a tras ala de filtru de motorina mi-a rupt nu stiu ce pompita de acolo . Am fost cu el si am facut comanda pe original din Germania si a platito pret 8 mil, a venit cu tot cu filtru original bmw de motorina. Poate stiti si voi niste mecanici capabili sa faca un schimb cum trebuie. Edited by Ondy
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

De ce anume nu ai fi ezitat sa apelezi la serviciile lor? :unsure:

 

 

doar aruncandu-mi o privire peste portofoliul lor si peste preturile raport calitate , nu as fi ezitat sa stau de vorba cu meseriasul sa imi dau seama cat de capabil este ...

Link to comment
Share on other sites

salutare . daca domiciliam in Constanta nu as fi ezitat sa apelez la: http://sferautoservice.blogspot.com/2012/01/reparat-vopsit-bara-fata-si-polish-pro.html

 

Sper ca te poate ajuta cei de acolo la ceva....! :thumbsup:

 

Intamplarea face sa ii cunosc pe baietii de la sfera imi sunt amici. Pt un paint job sau doar polish sunt ok ..dar detailing nu fac . Oricum daca nu reusesc sa vand / schimb masina urmeaza sa ii vopsesc capota si polish total la sferaautoservice

 

N-am auzit de sfera astia , unde au sediu?

Ambient cred ca fac detailing , nu prea e la moda in Constanta , nu am auzit pe nimeni sa faca.

 

 

De pe Str Baba Novac in dreptul magazinului LIDL in sensul de mers spre Energia e o straduta cu o constructie galbena pe colt , faci dreapta pe strada respectiva apoi a-3-a la stanga pe o alee ingusta si acolo ii gasesti intr-o hala cu usi gri parca.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 3 months later...

1376390_559418410801952_576788583_n.jpg

Eu ma ocup cu reconditionarea si protejarea farurilor, reperelor din plastic, plexi, policarbonat.

Pentru reconditionare folosesc polish 3M, pentru protejarea farurilor se instaleaza folie de protectie transparenta 3M VentureShield, produs de top world-wide.

Montez si folii ORACAL pe faruri/stopuri/alte elemente, diverse nuante, fumurii, colorate, etc.

Alte servicii cuprind reconditionarea si lustruirea elementelor metalice, tobe de esapament, ornmanente, etc, mai rar jante, retrofit-uri lupe, sau polish integral.

https://www.farcebook.com/CZRWORKS?fref=ts

Contact: 0720 031 137 - Cezar

Numai bine, sper sa va pot fi de ajutor!

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Salut,

Cam vechi subiectul insa niciodata nu este prea tarziu. Am facut detailing la atelierul de cosmetica din curtea fostului service Dacia din zona BILLA (langa policlinica veterinara). Este o singura boxa intradevar, iar incinta arata invechita dar rezultatele sunt peste orice altceva vazut in Constanta. Au facut masini de la Excalibur-Ferrari pana la Loganuri cu rezultate excelente, asa se vede si din pozele postate pe farcebook (cosmetica auto constanta parca). Nu este reclama! Masina mea (X3) a fost tratata cu Claybar soft Bilthamber, Poorboy's Black hole si EX-P sealant (ptr vopsea neagra)apoi ceara Swissvax "Best of show" (proprie) dar au si ei Autoglym foarte buna de altfel. Jante date cu sealant de asemenea , cauciucuri tratate. La interior nu am lucrat inca insa am remarcat aspiratoarele profesionale la ultima masina avuta si curatata tot la ei. Recomand.

Edited by Aquamaster
Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.