Jump to content

nu mai indica motorina bine


Recommended Posts

Uite AICI: piesa 13

Sistemul fiind cu releu REED, este posibil să nu-l ai deloc, deoarece senzorul respectiv nu este introdus în vasul de expansiune direct, ci este într-un locaș. El funcționează prin inducție magnetică. Locașul permite scoaterea lui fără a fi nevoie să golești instalația.

Edited by ovidiucro
Link to comment
Share on other sites

Am bagat VIN-ul masini pe realoem si ei zic ca este...faza e ca la mine a ramas doar surubu acela unde se face cotu la 90 grade pt. mufa,mufa e la fel ca cea din poza ta. Si mai am o intrebare poate ma lamuresti,am tot cautat pe la magazine caseta de directie mi sa spus ca e servotronic deci are acel senzor pe ea,eu pe masina am caseta fara acel senzor si nu imi dau seama unde ar putea fi ascunsa mufa respectiva ca atunci cand schimb caseta sa conecteze si mufa. Ai vreo idee ceva?

post-49119-0-02949500-1345926496_thumb.jpg

post-49119-0-69422900-1345926561_thumb.jpg

Edited by Scout
Link to comment
Share on other sites

Are vreo legatura cu vreun senzor ceva la roata ? Eu am doua fire care atarna in aer la roata stg. fata. nsh de unde sunt.

Când pui contactul ce temperatură ți-arată că este la exterior?

Eu am bănuiala că firele din dreptul roții sunt de la senzorul de temperatură :rolleyes:

 

l.e. Nici eu nu știu exact unde este mufa de la caseta respectivă, dar am găsit ASTA.

Edited by ovidiucro
Link to comment
Share on other sites

Senzoru e pe dreapta...aveam si acolo firele rupte si am cumparat doar senzoru si firele le-am lipit direct pe pini senzorului,pe stanga sunt trei mufe,exact ca in poza din linkul respectiv,sa dau roata jos si sa vad ce culori au firele asa nu imi dau seama si mai am o cutiuta aia banuiesc ca statea undeva jos dar la mine am gasito sub filtru de aer atarna aiurea,banuiesc sa nu fie de acolo,e greu asa ca trebuie sa le desfac toate neavand o schema sa vad cum vin ele puse.Numai probleme am avut cu masina asta :(
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Ma ajutati cu ceva raspunsuri? Cum schimb Airbag-ul de la sofer? Si spunetimi daca stiti al meu este sarit sau nu? Eu am becu aprins in bord,dar cand pun contactu ba se stinge se aprinde...si ramane aprins...am si poze cu al meu...Imi puteti spune va rog?

post-49119-0-69732200-1347895459_thumb.jpg

post-49119-0-96765900-1347895470_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Am mai descoperit o problema...mam tot uitat pe forum dar nimic care sa corespunda cerintelor mele. Deci am schimbat termostat,furtunele din motor la radiator,capacu ala de plastic la termostat,am schimbat lichidul de racire,dar cand mi-au pus lichid in instalatie imi urcase apa pana la rosu de vreo 3 ori,nau stiut sai faca aerisirea si am facuto acasa cu un prieten,faza e ca a mers de atunci adica vreo 4 zile si acum am facut azi 166 Km. am ajuns acasa,dupa 30 min am plecat cu ea 500 metri si mia ajuns apa la rosu. Stii cam ce ar putea avea? Sa nu ma mai duc la Bavaria.. Edited by Scout
Link to comment
Share on other sites

  • 6 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.