Jump to content

Recall-uri BMW


Cosminbad

Recommended Posts

  • 5 months later...
  • 4 weeks later...
  • 4 months later...

Buna,

 

Am fost azi sa schimb uleiul si filtrele (BMW 520D, F10, N47, fab. 2013, diesel, cut. autom.) la AB Cluj.

 

Mi-au schimbat gratuit un condensator la instalatia de climatizare - Exista un recall activ.

 

O seara frumoasa tuturor !

 

 

succesio,

 

ai un link ceva cu acest recall ? ai idee daca e valabil si pentru F30 ?

Link to comment
Share on other sites

Pentru unii posesori de E60, mi-am rezolvat cele 2 recall-uri de la masina (care mi-a colegu Neo de ele, i multumesc din nou prin aceasta cale), unul a fost inlocuirea preincalzitorului de la filtru de motorina si unul cu inlocuirea unui capac de la borna + de la baterie din ce am inteles + ceva capac la baterie in interior sau verificare.

 

Am asteptat cam 4 ore la MHS.

 

Masina este din 11/2008 520d N47.

 

Toti se mirau pe acolo si intrebau intre ei "ma sigur la E60? nu sa inchis?" , din ce stiau ei numai existau aceste recall-uri + ca s-au chinuit ceva in sensul ca tot veneau si cereau documentatie baietii, tot scoteau la foi si foi...cred ca au fost si niste probleme pentru ca se tot agitau, erau nervosi. Din ce am vazut pe bmwfans costa cam 1000 lei si vine cu tot cu filtru acest preincalzitor, el mi-a zis ca in cadrul recall-lului vine si separat.

Edited by WIN60
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Privind rechemarea pt probleme tehnice, este bine de sunat la o anumita perioada de timp pentru a fi la curent. Aveti in vedere si o alta problema. Sunt anumite reprezentante care nu fac parte din grupul bavaria dar au autorizatie, astfel ca difera campaniile- pot fi date de bmw sau doar de reprezentanta. Cel mai bine sunati la mai multe reprezentante din orasele foarte mari. Eu am avut schibul de ulei , iar reprezentanta mi-a spus pt ca sunt client fidel am intrat in campania Recall- pt corpul de plastic al filtrului de ulei , care in prezent este din aluminiu. A fost prea tarziu , pt ca pocnise la mine cu 1 an inainte , insa am pastrat pe cel distrus iar acum l-am dat la schimb si am 1 bun de rezerva.
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 1 month later...
Ma ajuta si pe mine cineva ca nu prea inteleg unde se incadreaza masina mea si ce Recall are , masina este Seria 5 3.0d GT F07 din 09.2009 ... am bagat datele pe saitu postat mai sus si am o lista din care nu prea inteleg ( http://www.dft.gov.uk/vosa/apps/recalls/searches/search.asp ). Din auzite am inteles ca trebuie sa merg la BMW sa imi schimbe preincalzitoul de motorina ce este langa filtru si pompa electrica auxiliara de apa ... Dar vreu sa fiu sigur sau poate mai este si altceva.
Link to comment
Share on other sites

Ma ajuta si pe mine cineva ca nu prea inteleg unde se incadreaza masina mea si ce Recall are , masina este Seria 5 3.0d GT F07 din 09.2009 ... am bagat datele pe saitu postat mai sus si am o lista din care nu prea inteleg ( http://www.dft.gov.uk/vosa/apps/recalls/searches/search.asp ). Din auzite am inteles ca trebuie sa merg la BMW sa imi schimbe preincalzitoul de motorina ce este langa filtru si pompa electrica auxiliara de apa ... Dar vreu sa fiu sigur sau poate mai este si altceva.

Poti intra pe siteul BMW.RO si trimiti un mail cu seria de la sasiu sa te instiinteze daca exista rechemare pt modelul tau

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...
  • 11 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.