Jump to content

nu se tureaza mai mult de 3000 de ture


Recommended Posts

La E39 530d am patit acelasi lucru cand senzorul de presiune de pe filtrul de motorina s-a defectat. nu stiu daca si la E60 e la fel.

nu se mai tura peste 3000 RPM pe loc, iar in mers tragea mult mai prost pana la 2500-2800 RPM si apoi deloc (parca nu mai mergea turbo deloc).

ca sa verifici functionarea lui, scoate mufa din senzor, cu mufa scoasa ar trebui sa traga normal pt ca merge cu o valoare predefinita in lipsa semnalului din senzorul asta.

Link to comment
Share on other sites

va salut cu respect...am si eu o dilema...sunt posesor al unui bmw 525 disel din 2004decenbrie 130.000km reali full option hidramata fara accident + unele imbunatatiri(angel eyes,folii fata spate omologate..)nu bate nimic..nare nici un zgomot..masina este in perfecta stare de functionare.. cineva se roaga de mine sa il dau cu 10.000 euro(cash) se merita?acesta ar fi pretu sau ar trebui sa nu ma grabesc?
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 years later...
Am si eu problema asta tot la un 3.0d, am scos mufa de la senzorul de la filtru de motorina si merge bine, am verificat senzorul meu pe alta masina si merge perfect, am pus alt senzor la mine si tot nu se tureaza. Deci nu este de la senzorul ala dar cand scot mufa de la el merge bine. Ce ar putea fi?
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Am si eu problema asta tot la un 3.0d, am scos mufa de la senzorul de la filtru de motorina si merge bine, am verificat senzorul meu pe alta masina si merge perfect, am pus alt senzor la mine si tot nu se tureaza. Deci nu este de la senzorul ala dar cand scot mufa de la el merge bine. Ce ar putea fi?

de aceiasi problema m-am lovit si eu azi,ai rezolvat ceva???
Link to comment
Share on other sites

va salut cu respect...am si eu o dilema...sunt posesor al unui bmw 525 disel din 2004decenbrie 130.000km reali full option hidramata fara accident + unele imbunatatiri(angel eyes,folii fata spate omologate..)nu bate nimic..nare nici un zgomot..masina este in perfecta stare de functionare.. cineva se roaga de mine sa il dau cu 10.000 euro(cash) se merita?acesta ar fi pretu sau ar trebui sa nu ma grabesc?

 

Ai postat gresit,incomplet si exagerat hyper.gif. Este rubrica cu vanzari auto bmw ,cauta mai bine . Tare as vrea sa vad si eu 525-u ala din 2004 care face 10.000 de euro..o fi vre-un M si nu stii tu ?! laugh1.gif

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.