Jump to content

VAND 135i coupe/2008


suri

Recommended Posts

  • Replies 50
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

mda... cam asa e.

 

sincera sa fiu... nu stiu. nu m-am hotarat inca. ma mai primiti in bmw club cu ... alta masina decat bmw? :)

normal ca ramai printre noi... chiar si cu D1100 :laugh:

 

pacat ca trebuie sa dai cat-ul ala, ultima data cand l-am vazut era exceptionala masina... ar fi frumos daca ar ajunge tot la cineva de pe forum :)

Link to comment
Share on other sites

m-am lamurit :)) spor la vanzare.. eu unul habar n-am cat valoreaza un 135i coupe la 18k mi se parea o idee buna sa imi vand masina si sa iau un seria 1 dar se pare ca am subevaluat-o

 

nasol cu leasingul cu rata reziduala...mai bine faci un buy back si iei un 335i f30 sau altceva. Sanse sa iei 28k sunt destul de mici...risti sa mai stai cateva luni bune cu ea si sa platesti tot tu rata intre timp

Link to comment
Share on other sites

28 mii vad ca e la preluare leasing .

 

CALCULATIE INCHIDERE ANTICIPATA

 

19 RATE FARA DOBANDA + TVA = 10.825

VALOARE REZIDUALA = 10.869

COMISION INCHIDERE ANTICIPATA = 1.266

 

rezulta 23k euro si inca 2k casco , care nu poti sa il pui in pretul masinii.

Link to comment
Share on other sites

sant uimit de calculele astea de leasing , ce vremuri erau in 2008 sa faci asemenea contracte pe persoana fizica

banuiesc ca a existat si un avans mare iar rata reziduala este de marimea unei masini sh bune cam din acelasi an

sa te coste 65000 doar banii platiti la firma pe un seria 1 totusi daca mai pui si impozitul care e 500 euro pe an reviziile si benzina in 5 ani ajungi undeva la 80 k ?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

ufff, am tot fost pe drumuri si nu am mai apucat sa ma ocup de problema... masina este in continuare de vanzare, chiar daca eu inca plaaaaaaaaaaateeeesc rate...

 

sorry ca pozele vin asa tarziu, dar better late than never!

 

post-5669-0-11076800-1332156751_thumb.jpg

post-5669-0-14815800-1332156931_thumb.jpg

post-5669-0-10490600-1332156969_thumb.jpg

 

Si alte poze...

post-5669-0-49777900-1332157121_thumb.jpg

post-5669-0-21824100-1332157089_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

dar jantele ei normale... unde ee? :p

si antena aia mare si urata de pe portbagaj... ce cauta acolo?

 

Scuze suri, dar nu pot decat sa iau ca pe un afront personal faptul ca vinzi o astfel de bijuterie :D

De ceee?

 

ON: pretul este f bun chiar si cu acea rata reziduala, pt o masina asa de rara (nu cred ca ma insel cand zic ca este singura la vanzare din Ro), super bine dotata (vezi adaptive everything) si cu motorul de 306 cai. Daca mai pui peste asta si faptul ca proprietara o ingrijea si o mangaia dupa cum am vazut pe topicul dedicat.... este o super afacere.

 

Chiar ma gandeam la un moment dat sa iti propun un schimb cu 135ul meu (ma tenta mai mult cutia ta manuala).

Link to comment
Share on other sites

Leasing aprobat:)) caut deja performance parts:)

 

si parafat! De astazi, doom este noul proprietar!

 

am lasat-o pe maini bune! :)

 

 

ps.Multumesc XXL! ;)

Edited by suri
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.