Jump to content

CIC retrofit pe E93 2008 - terminat


Recommended Posts

Si cu ce vine diferit fata de non NBT ? :unsure:

 

Cauta pe google CIC NBT, si primul pdf de acolo, nu pot sa-l atasez aici ca e prea mare. In general Video/procesor mai bun, si din cate stiu este integrat tot in Navigatie gen combox,bluetooth,usb,toate functiile astea. Are o gramada de porturi in spate

 

http://www.navizip.co.uk/ekmps/shops/smartsky/images/bmw-3-f30-f31-f35-nbt-oem-cic-navigation-system-retrofit-%5B3%5D-90-p.jpg

Edited by InSidE
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Azi am terminat si retrofitul de rear view camera, imi lipsea modulul de la camera ca sa se comute automat cand schimb in reverse.

 

Usor de montat, foarte usor de codat, daca sunt persoane interesate de detalii nu ezitati sa intrebati pe forum.

salut

am un bmw x6 2013 si vreau sa-i Montez camera revers

poti sa-mi dai ceva detalii ?

ce fel de camera imi trebuie?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

salut,

 

eu am un e61 Lci din nov 2008 cu CCC dar cu buton de ala cu mai multe butonase si cu USB si aux si prologic7. Muzica mp3 merge prin usb dar parca as dori si ceva filme pe el. Stie cineva daca se poate face asta si cam cat ar costa si ce implica? Camera spate de altfel.

 

Cu respect,

Lucian

Link to comment
Share on other sites

filme de pe USB nu poti vedea decat daca pui un modul de tv, camera pe E60 doar cu CIC si cu unele restrictii vis-a-vis de afisarea corecta impreuna cu senzorii de parcare.

 

Ok deci renuntam la camera. Modulul de TV ce implica si ce functii ar adauga, bineinteles si cat ar costa distactia asta?

 

Multumesc ,

Lucian

Link to comment
Share on other sites

Cred ca lumea a intrat deja in vacanta de craciun. Poate cineva din cei care fac asa ceva imi da un raspuns.

Si eu am tot cautat, dar mi-am dat seama ca nu merita sa dai vreo 2000 de lei pe o interfata multimedia dedicata + player pentru E60 CCC.

Mai bine mai pui ceva bani si faci retrofit la CIC, pe urma vinzi CCC-ul de pe masina si tot pe acolo iesi. Alta viata cu CIC... :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

muzica9 : La ce mufa de alimentare te referi ? Fakra sunt doar mufele pentru antene, radio si GPS.

 

Asa cum am promis revin cu poze noi de la bordul "M look" terminat complet.

 

Se poate face si la E60 LCI modificarea luminii de bord pe alta culoare? Si daca da cum, cat si ce implica? Parca e mai 'new' pe alb cu rosu.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Salutare, vad ca nu a mai scris nimeni de multicel pe aici, dar totusi poate ma ajuta si pe mine cineva.

 

Ieri mi-am facut upgrade de la CCC la CIC pe E90-ul meu.

Totul este OK, doar ca as vrea sa functioneze si camera spate. Ma poate indruma cineva? Imi mai trebuie vre-un modul ceva?

 

In legatura cu COMBOX-ul, am inteles ca el este responsabil pentru telefon si date. Momentan am TCU sa inteleg ca nu pot folosi TCU-ul pentru transfer de date.

 

In rest? Se mai poate activa ceva? Cu camera ma poate ajuta cineva?

 

Multumesc.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.