Jump to content

Recommended Posts

  • 1 month later...

Nu cumpărați de la BavAuto, ȚEAPĂ CURATĂ.

Am luat-o pe propria piele... aştept un reper de aprox 1 lună şi-mi tot spun că au ceva probleme cu furnizorul, dar banii au ştiut să-i ceară...

Concluzie NU CUMPĂRAȚI sunt neserioşi şi țepari ;)

 

SORRY că m-am cam grăbit în afirmații, AU FOST OK, mi-au trimis rambursul corect...

Acuma nu ştiu ce săzic am fost eu mai ghinionist şi nu am primit reperul comandat nici măcar în cele 30 de zile de care spun ei că e maxim....

SORRY, PÂNĂ LA URMĂ AU FOST OK !

Edited by RareÂş
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Buna seara. A cumparat cineva piese de pe www.bavauto.ro ? Vreau sa stiu daca piesele sunt originale si daca primesi garantie si factura si cam in cat timp ajung de la data comenzi. Multumeasc.

 

in mod normal primesti factura si garantie , doar ca pentru garantia de 24 de luni cat e este la piesele originale, trebuie sa le montezi la un service bmw

Link to comment
Share on other sites

in mod normal primesti factura si garantie , doar ca pentru garantia de 24 de luni cat e este la piesele originale, trebuie sa le montezi la un service bmw

 

 

 

Interesant dar neaplicabil,reprezentanta lucreaza doar cu piesele lor evident tot originale.Au preturi cu 10% mai mici decat reprezentanta parca din ce comparatie am facut eu odata.Gasesti la altii chiar mai ieftin.

Edited by dorubimotoru
Link to comment
Share on other sites

in mod normal primesti factura si garantie , doar ca pentru garantia de 24 de luni cat e este la piesele originale, trebuie sa le montezi la un service bmw

Trebuie sĂŁ le montezi doar la un service autorizat nu trebuie musai service bmw.

Riscul de a se defecta o piesĂŁ este acelaÂşi Âşi la un service Âşi dacĂŁ ți-l monteazĂŁ cineva in spatele blocului, mĂŁ refer in mod special la discurile de frânĂŁ.

Edited by cristianro
Link to comment
Share on other sites

Interesant dar neaplicabil,reprezentanta lucreaza doar cu piesele lor evident tot originale.Au preturi cu 10% mai mici decat reprezentanta parca din ce comparatie am facut eu odata.Gasesti la altii chiar mai ieftin.

 

orice reprezentanta te primeste cu piesele tale daca sunt OE

 

Trebuie sĂŁ le montezi doar la un service autorizat nu trebuie musai service bmw.

Riscul de a se defecta o piesĂŁ este acelaÂşi Âşi la un service Âşi dacĂŁ ți-l monteazĂŁ cineva in spatele blocului, mĂŁ refer in mod special la discurile de frânĂŁ.

 

 

ce spui tu este valabil pentru piesele aftermarket

cumpara tu o piesa oe si monteaza in tr-un servoice autorizat RAR si cand se defecteaza vezi daca iti da garantie la BMW

pentru piesele montate in reprezentante , potae fi acordata garantia in orice alta reprezentanta , nu neaparat unde a fost montata

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.