Jump to content

My Black Beauty


Alexxxq

Recommended Posts

Frumoase jantele dar cred ca o penalizeaza rau la demaraj si reprize

Din ce m am uitat tu pe spate ai 28 de kg ceea ce este foarte mult, cred ca ar fi mult si pentru un 335

Eu am tot pe e90 320d style 216 pe 18 si au 22 kg pe spate cu 225 si fata de rotile de iarna pe16 au in plus 2 kg si se simte, nici nu vreau sa ma gandesc cum este la tine cu 8 kg in plus.

Cred ca iti face cu mana un 318d de 122cp.

 

Sunt senzatie dar nu pe masina asta si mai ales nu pe motorul asta

  • Like 3
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Si eu am acelasi jante pe e90 si intr-adevar se pierde mult la demaraj (mai ales daca mai ai si pasageri). Totusi, nu cred ca o sa-si puna nimeni jante pe 19 ca sa mearga la liniute si cand ai inaltimea cauciucului atat de mica trebuie mareeeeee grija la gropi/sine de tramvai etc. incat nu vei merge prea tare prin oras.
Link to comment
Share on other sites

Frumoase jantele dar cred ca o penalizeaza rau la demaraj si reprize

Din ce m am uitat tu pe spate ai 28 de kg ceea ce este foarte mult, cred ca ar fi mult si pentru un 335

Eu am tot pe e90 320d style 216 pe 18 si au 22 kg pe spate cu 225 si fata de rotile de iarna pe16 au in plus 2 kg si se simte, nici nu vreau sa ma gandesc cum este la tine cu 8 kg in plus.

Cred ca iti face cu mana un 318d de 122cp.

 

Sunt senzatie dar nu pe masina asta si mai ales nu pe motorul asta

 

:))))))) hai ca asta e chiar tare,m-am chinuit si cu un logan 1,4 la o liniuta si nu stiam care e cauza

Link to comment
Share on other sites

Dar nu vad unde a spus proprietarul ca se duce la liniute cu masina sa il intereseze asa mult demarajul.Eu zic ca nu iti iei 320d sa ”te tragi cu el ” asa ca nu prea conteaza atata timp cat arata cum arata,adica ” wow ” :thumbsup:

 

Arata criminal masina cu ele, dar eu de exemplu prefer sa si mearga masina asa de bine pe cum arata, de ce sa pierd putere inutil si sa trag de ea, doar pentru show ?

 

Pentru mine unul nu renteaza, intr-adevar imi place sa ma infig in ea. Ce m-a determinat sa cumpar e90 320d a fost felul cum trage pentru un 2000 diesel.

 

@FRE de ce nu ti-ai luat atunci 320i ? sa fim seriosi ca tuturor ne place sa ne infigem in ele.

 

Sunt curios daca voi la et 24 nu o sa aveti probleme cu articulatiile pentru ca odata ce roata e mai iesita in exterior creste forta exercitata asupra bucselor si pivotilor, creste bratul fortei.

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Arata criminal masina cu ele, dar eu de exemplu prefer sa si mearga masina asa de bine pe cum arata, de ce sa pierd putere inutil si sa trag de ea, doar pentru show ?

 

Pentru mine unul nu renteaza, intr-adevar imi place sa ma infig in ea. Ce m-a determinat sa cumpar e90 320d a fost felul cum trage pentru un 2000 diesel.

 

@FRE de ce nu ti-ai luat atunci 320i ? sa fim seriosi ca tuturor ne place sa ne infigem in ele.

 

Sunt curios daca voi la et 24 nu o sa aveti probleme cu articulatiile pentru ca odata ce roata e mai iesita in exterior creste forta exercitata asupra bucselor si pivotilor, creste bratul fortei.

 

Nu stiu daca vorbesti in cunostinta de cauza sau doar asa,am mai multi prieteni cu e90 320d,cu roti pe 16,17,18 si am testat de mai multe ori sa vad diferenta de putere si pot sa iti spun ca nu se simte chiar deloc negativ ,si in legatura cu et-ul senzatia pe curbe si pe viraje e absolut diferita fata de 17,18 in sensul bun, si de cand le am de aprox un an nu s-a slabit nici un brat sau bieleta.

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Nu stiu daca vorbesti in cunostinta de cauza sau doar asa,am mai multi prieteni cu e90 320d,cu roti pe 16,17,18 si am testat de mai multe ori sa vad diferenta de putere si pot sa iti spun ca nu se simte chiar deloc negativ ,si in legatura cu et-ul senzatia pe curbe si pe viraje e absolut diferita fata de 17,18 in sensul bun, si de cand le am de aprox un an nu s-a slabit nici un brat sau bieleta.

 

Nu am vrut sa fiu ostentativ sau sa poluez topicul aiurea, pur si simplu iti spun din experienta

Eu am luat masina cu roti pe 16 cu runflat 20kg, i-am pus style 216 pe 18 pe care le-am luat cu runflat si avea o roata 25 kg cu cauciucuri 255(spate) si tragea masina nasol de tot, enorma diferenta.

I-am pus cauciucuri normale si pe spate i-am pus 225 si am ajuns la 22 kg. Parca e alta masina. Oricum mai e o mica diferenta fata de rotile pe 16 de 2kg dar asta e, mai mult de atat nu am ce sa fac.

Se simtea ca si cum nu mai avea acelasi cuplu.

Si cu asta inchei. Felicitari pentru masina.

  • Like 2
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Saptamana asta cand le voi pune pe cele de iarna chiar sunt curios cate kg au,din cate stiam sunt mai grele cu aprox 2kg fata de cele pe 17 style194 pe care le-am avut anterior si nu mi se pare o diferenta foarte mare din punctul asta de vedere,astfel incat sa ma faca o masina de 120 cp fie ea si softata :frantics:

Multumesc, :thumbsup:

Edited by Alexxxq
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Si eu am jante pe 19, la e90-ul meu de 163 cp, dar nu se pierde atat de multa putere cum spun unii pe aici.Inainte am avut jante pe 18, iar ca diferenta de demaraj si confort este foarte mica intre cele doua marimi.

Masina ta arata intr-un mare fel!

Multumesc cristi,acu e urata rau cu jantele de iarna,o sa pun si niste poze de sezon :)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.