Jump to content

Sfaturi achizitioanre 118D, 2008


Recommended Posts

Prin luna august o sa imi permit achizitionarea unui 118D din anul 2008. Sa aduc masina de afara ? sau sa caut prin targurile auto? Pana acum am condus FF1 si Polo 9n, e timpul sa iau o masina serioasa. Orice sfat legat de achizionarea unui 118 second-hand e binevenit. Bugetul este de 9000 euro. Multumesc !!!
Link to comment
Share on other sites

O sa imi aduca cineva de afara masina, de incredere si aman inmatricularea cu 2-3 serii de numere rosii. Daca gaseste masina buna, o sa iau si modelul de dupa 2005.

 

23LKY, de ce recomanzi sa caut altceva? din cauza bugetului redus sau a masinii in sine? Multumesc

Link to comment
Share on other sites

Motoarele de pe modelul 2007 -> sunt problematice si nu recomand cumpararea unei masini de-afara cu peste 150000km, astea de se vand la noi sunt toate date inapoi. In Germania sub 12000 nu gasesti 118d bun. S-a tot discutat aici pe forum. Mai bine te orientezi spre altceva.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Salut,

 

ca tot povesteai sa iti cumperi un seria 1. Eu m-am tot uitat pe forumuri si pe anunturi legat de vanzare pentru ca am 2 seria 1 de vanzare. Unul din 2008 in 4 usi (93000 km), altul din 2010 in 2 usi(38000 km). Ne-au placut atat de mult si mie si sotiei ca ne-am luat aceleasi masini :). Inclusiv culoarea e aceeasi. De cumparat seria 1 din 2008 cu 9000 de euro, poti. Dar accidentata.

 

Cel in 4 usi l-am pus la vanzare cred ca din vara anului trecut, chiar am pus anunt si pe forum, in cazul in care vrei sa te uiti despre ce este vorba.

 

Din cate am inteles bugetul tau e 9000 de euro, insa daca esti interesat de masinile mele sa imi dai de veste. Ca nota informativa, masinile sunt inregistrate in Luxemburg si eu/ea suntem primii soferi.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
  • 1 year later...

Buna!!!!!

Eu vreau sa imi achizitionez un BMW 118d, si din cate am inteles au probleme cu distributia. Intrebarea mea este, toate modelele intre ani 2005-2007(pentru ca acolo ma incadrez cu banii) pot avea aceasta problema????? Din ce an au inceput cei de la BMW sa remedieze problema???; Daca fostul proprietar a inlocuit kit-ul de distributie, problema e rezolvata, sau acea bataie a lantului poate reaparea dupa un anumit nr de km???

Multumesc!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.