Jump to content

Vand BMW E39 - 525d sedan


mikken

Recommended Posts

Salutare,

 

A venit momentul sa ma despart de al doilea BMW...pentru a trece la al treilea bineinteles :)

 

Este vorba de un E39 sedan facelift, din 2001, cu urmatoarele dotari / imbunatatiri:

 

- 226.000km - nu am primit carte de service, deci nu pot garanta in niciun fel km, insa masina trage ok, consuma decent si are o stare generala buna

- ultima revizie s-a efectuat la 220.000km cand am schimbat: toate filtrele (inclusiv epurator), uleiul, placutele de frana si lichidul, toate bujiile, pompa motorina de sub scaunul soferului si niste furtune de vacuum imbatranite.

- are folie Llumar autorizata, inele bord cromate, doua seturi de presuri (velur vara si cauciuc iarna) si doua seturi de jante aliaj pe 15" cu anvelope de vara, respectiv iarna in stare buna (inclusiv rezerva aliaj)

- magazie 6 cd-uri + radio cd business

- cutie manuala 5+1

- comenzi volan + pilot automat

- 8 airbag-uri (inclusiv usi spate)

- trapa electrica 2 pozitii (metalica)

- oglinzi exterioare heliomate, rabatabile electric si incalzite

- pachet fumatori

- bancheta spate rabatabila cu ski-sac

- scaune fata incalzite

- xenon original + spalator faruri

- senzori parcare fata / spate

- dublu climatronic

- computer bord

- telefon wireless

- oglinda retrovizoare interioara heliomata

- VIN: WBADL91000GW58529

 

 

Ca defecte as preciza: amortizorul fata dreapta curs, bara fata revopsita prost - s-a cojit vopseaua pe alocuri, capota are o zgarietura si e usor matuita, indicatorul de airbag pasager aprins in bord (probabil senzorul din scaunul pasagerului), cativa pixeli din bord decedati...boala grea :p

 

Masina este inmatriculata pe persoana fizica (am toate cele 4 chei), toate taxele sunt la zi, iar taxa de poluare a fost deja achitata. Sunt al treilea proprietar in tara, iar motivul vanzarii este upgrade la o masina mai noua.

 

Se poate vedea in Bucuresti si se accepta orice test.

Contact: 0731.499.426 sau mikken_rom@yahoo.com

 

Multumesc,

mikken

Link to comment
Share on other sites

Pentru dotarile ei si daca a fost intretinuta corespunzator, eu zic ca pretul este acceptabil. Sunt sigur ca vor aparea niste Gica si vor sustine contrariul.

Bafta la vanzare!

Edited by Rares_CJ
Link to comment
Share on other sites

Guest poleposition

Pole, daca tu chiar nu vezi pretul, nu e problema mea. Sau faci misto?

 

oi fi chior, daca tu imi arati unde era pretul inainte sa posteze mikken sub pitbul, eu mananc o zambilã.

Link to comment
Share on other sites

Ups, scuze baieti, am uitat de pret :)

 

6700 EURO

 

@pitbul: sincer ma cam tenteaza un X5, dar merge si un E60 - 535d :p

stiu frate Mikken ca vrei X5, dar eu sper sa-ti gasesti un 535d, barem tu sa ai noroc, ca eu la cate am vazut nici unul nu era k

Link to comment
Share on other sites

UP(date) :)

 

Am uitat sa precizez ca masina are si webasto. I-am cumparat grile cromate pentru capota si emblema noua, sa o pregatesc de vopsire.

 

Deasemenea am rezolvat indicatorul de airbag aprins in bord (am sters eroarea si nu a mai aparut pana acum) - se pare ca nu este senzorul de la scaunul pasagerului, ci airbag-ul din usa spate stanga a dat o eroare aiurea...desi pe tester imi arata ca circuitul este ok.

 

Saptamana asta sper sa reusesc sa-i schimb si banda aia de la bord, pentru a rezolva problema pixelilor morti, iar in curand este programata la revopsire capota si bara fata.

 

Pretul ramane acelasi :D

Link to comment
Share on other sites

Reparat pixelii morti din bord :)

 

Pretul ramane acelasi 6700 EURO

 

PS: in banii astia voi revopsi capota si bara fata si voi schimba amortizoarele, pentru ca noul proprietar sa se bucure de masina pe deplin ;)

 

Eventual accept schimburi cu masini mai noi...gen E60, X5 sau E90 / E92 - doar diesel.

Link to comment
Share on other sites

Cand vindeam 330d-ul ma sunau o gramada pentru schimburi cu masini mai scumpe...pesemne atunci criza ii afecta mai tare :)

 

Profit de ocazie sa fac si un update la pret, pentru a fi in concordanta cu anunturile postate pe alte site-uri astazi.

 

Pret nou: 6500 EURO negociabil

 

Voi inlocui tot eu si chederul usii stanga fata care se vede rupt in poza...am tot asteptat venirea caldurii sa pun la punct partea estetica si suspensia.

 

In cazul in care cineva este interesat de achizitia masinii in starea actuala, astept o oferta concreta...pretul este negociabil ;)

Link to comment
Share on other sites

Te-ai dat la arcuri Eibach Pro :D ? Nice! Jante ai gasit?

 

Si eu eram hotarat sa o vand sau sa o dau la schimb pe un E46 Steptronic dar nu am gasit nimic in stare buna.

 

Masina e buna!Vopsesti bara si capota si n-ai treaba :D .

Link to comment
Share on other sites

Pai da, urmeaza si amortizoarele...mi-am luat si eleron sa-l vopsesc odata cu bara si capota :D

 

Jante din pacate n-am gasit inca, era cat pe ce sa bat palma cu cineva...si a vandut masina cu totul ieri :( Greu se mai gaseste modelul ala...

Link to comment
Share on other sites

Pai da, urmeaza si amortizoarele...mi-am luat si eleron sa-l vopsesc odata cu bara si capota :D

 

Jante din pacate n-am gasit inca, era cat pe ce sa bat palma cu cineva...si a vandut masina cu totul ieri :( Greu se mai gaseste modelul ala...

 

nu le vrei pe ale mele :thumbsup:, ca vreau sa trec la 18

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.