Jump to content

Accident Drumul Sarii


blogeranonim

Recommended Posts

Clar. Ce gafa.

 

Mai sunt statii de autobuz si in fata statiei, trecere de pietoni. SUnt la greu in Galati.

E foarte foarte periculos ca autobuzul e oprit in statie si nu vezi nimic din cauza lui si chiar daca esti pe banda doi si iti poti continua drumul, automat franezi ca nu stii ce iti apare pe trecere de dupa el.

Link to comment
Share on other sites

Cine mai tine minte misiunea din gta vice city cand conduceai drogat ? Cam asa se vede la inceput , se vede ciudat nu stiu din ce cauza , ma ia cu dureri de cap .

 

 

Cand am taiat video, am bifat sa stabilizeze miscarea camerei.dry.gif Nu am avut timp de el, asa ca l-am facut direct pe youtube.

 

Chiar ca te ia durerea de cap.:wacko:

Edited by blogeranonim
Link to comment
Share on other sites

foarte aiurea situatia, stiu ca am trantit si eu vreo 3 frane la niste semafoare pe care nu le stiam si tot din cauza unui camion sau autobuz s-au datorat, stationau in dreptul semaforului.

O data parca era "regie" - intersectia Ion Mihalache cu Grivitei adica dupa Piata Chibrit imediat sunt 2 semafoare unul dupa altul si un camion era oprit in spatele primului semaforului, stiam de ultimul semafor - in drept cu benzinaria dar eram si distras... in fine il zaresc cu coada ochiului si ma razgandesc de vreo 2 ori dupa care trantesc frana si ma gandesc cat de prost sa fiu ... nu era aglomeratie, nu era trecere si nici intersectie sau vreo straduta in drept, masini de politie....nimic, ma gandeam ca mai bine continuam la al 2-lea semafor decat sa imi fac rotile patrate ... intre timp zaresc si un politist "ascuns" dupa o masina in aproprierea celui de-al 2-lea semafor si ma linistesc, in momentul asta trec pe langa mine 2 masini si o utilitara, o singura masina a calcat frana si s-a oprit la 3 m in fata mea. Urmare toti cei 3 din fata mea trasi pe dreapta insistent, ma pregateam deja sa dau explicatii dar am scapat.

@blogeranonim - geniala idea cu camera, daca strabati jumate de oras nu exista zi sa nu ai parte de incidente ...

Am urmarit si celelalte filmulete - geniale, mai ales cel cu pisica :laugh:

Edited by neo2004
Link to comment
Share on other sites

ai putea ajuta pagubitul foarte mult cu filmarea asta... un asigurator care i-a vamdut un rca ieftin vinovatului n-o sa se grabeasca sa despagubeasca avaria... vor sta la analiza, vor comenta dinamica, bla bla (si banuiesc ca e spre dauna totala)
Link to comment
Share on other sites

pe mine in bara spate m-au lovit doi papucari...si masinile lor s-au facut pur si simplu acordeon in fata..iar la mine doar bara julita..dubios tare , oricum , am o ura pe ei ceva de nedescris..pai n-au ma nene nici abs nici masini de curse si merg ca besmetici cu depasiri aiurea , bine dracu ca nu prea prind repede suta ragaliile astea de 1.9d in principal ..

 

cred ca ii angajeaza dupa fata de smecher pe toti , multi sunt si saraci lipiti si doar soferi, dar flegmatici

 

ultimul care a reusit sa-mi juleasca bara spate se plangea la mine ca are copii acasa lesinati de foame si casa de chirpici , ca n-are ce sa manance & shit si ca daca repara dacia din bani lui nu mai are bani tot anul, dar vroia el sa faca depasire printe masini asa ca-n filme pe bulevard ,doar ca am oprit la o trecere de pietoni si ..cica declara el cu cei 7 pitici din carlinga ca eu de fapt dadeam cu spatele blink.gif bai nene , asa tupeisti ..si tot ei sa casune pe mine , ca deh , erau multi melteni ..si eu doar cu nevasta.

 

pur si simplu mi-e scarba , cand ii vad pe strada fac tot posibilul sa ii evit, sa ii las sa depaseasca sa se duca ..ca o naluca

 

ai putea ajuta pagubitul foarte mult cu filmarea asta... un asigurator care i-a vamdut un rca ieftin vinovatului n-o sa se grabeasca sa despagubeasca avaria... vor sta la analiza, vor comenta dinamica, bla bla (si banuiesc ca e spre dauna totala)

 

eu as fi oprit si ii lasam pagubitului numarul de telefon , cat dura 1-2 min ?! ii dadeam link pe urma pe youtube si aia era.

Link to comment
Share on other sites

banuiesc ca nu mai ai cum sa gasesti prea usor pagubitul acum..

 

e bine de tinut minte daca mai dai de situatii asemanatoare!

 

oricum, cretin ala cu dacia..uite asa mergi frumos, regulamentar si vine unu in tine si trecand peste faptul ca iti face masina praf, te mai si raneste sau omoara in cel mai rau caz...

 

sa nu ma gandesc ce se intampla daca era pe motoreta si venea ala cu dacia pe rosu :((

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

bai da ce bulangii aia din dacie, sareau si la bataie:)) frustrati.

 

De aia e bine sa ai un spray paralizant in masina!

Vor sa sara la bataie, ii gazezi si sa vezi ce așteaptĂŁ cumintei poliția, cu lacrimi in ochi!:)

Link to comment
Share on other sites

Dar daca tot aveai filmarea de ce nu ai asteptat sa vina politia? Cred ca era de ajutor celui nevinovat si faptul ca a fost agresat dupa, asa nu mai era nici o indoiala.

 

 

1. Nu aveam timp sa vina politia. Eram in timpul serviciului, si ma grabeam.

2. Daca urmaresti mai atent, cel "agresat" este pasagerul dreapta din papuc.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.