Jump to content

BMW M5 E 39 400 CP 5.0 L


ALEX L

Recommended Posts

Cel putin cred ca ai Mk3...ce scrie pe unitatea din stanga din portbagaj...DVD sau doar GPS navigation system.

 

Nu caut cusur...dar sunt 2 chesti pe care le poate face cu bani putini (volanul si upgrade-ul navigatiei) iar a 3-a (m sound) mai greu dar nu imposibil.

Link to comment
Share on other sites

Nu caut cusur...dar sunt 2 chesti pe care le poate face cu bani putini (volanul si upgrade-ul navigatiei) iar a 3-a (m sound) mai greu dar nu imposibil.

 

Nu poti monta volanul de facelift, nu sunt compatibile.

Il poti avea fizic, insa va ramane becul de airbag aprins. Unii se apuca si mascheaza becul.

Volanul ala arata misto, doar e un volan de M.

 

Si daca nu avea navigatie tot era ok, doar e un M. Cine sta sa se uite pe navigatie la un M5? Asta e o masina de forja, nu cred ca a luat-o sa faca cine stie ce calatorii cu ea.

  • Like 1
  • Downvote 3
Link to comment
Share on other sites

lasa volanul la locul lui atata timp cat e ok, nici eu nu l-as schimba, masina arata foarte asa cum e. Citeste ce ti-am dat mai sus, sunt multe lucruri acolo foarte interesante si la obiect despre masina asta, acolo gasesti totul si despre ce tip de navigatie ai si ce modificari ii poti face.
Link to comment
Share on other sites

este MK2, pentru upgrade tie iti trebuie doar computerul de navigatie MK3 sau MK4 intrucat ai deja display-ul si facut upgrade de firmware, si mai trebuie un cablu tras, overall e destul de simplu... Edited by mik15
Link to comment
Share on other sites

Nu mi se pare chiar asa de simplu sa tragi un cablu din bord pana in portbagaj dar ma rog deocamdata o sa o las asa si o sa ma bucur de motor

Nu cred ca o sa folosesc niciodata navigatia pe masina asta mai ales ca o am si pe telefon din partea mea as scoate toate modulele alea din portbagaj

Banuiesc ca asta e ca si cum as baga o cartela in telefonul ala din cotiera care nu o sa il folosesc niciodata si mai cantareste si ala cateva kg

Link to comment
Share on other sites

Alex - evident ca nu este un must sa faci upgrade-ul, tine doar de dorinta de-a upgrada ceva la masina, de-a te implica activ :), e oricum destul de useless navigatia cand acum ai google maps pe telefon cu update-urile la zi. Genul asta de DIY sunt bune sa te tina ocupat si sa te faca sa creezi o legatura cu masina ta, asa vad eu lucrurile, mie imi place sa fac chestii de genul acesta, sunt un challenge si o placere in acelasi timp plus faptul ca afli/inveti lucruri noi. Edited by mik15
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Cred ca e acelasi lucru daca e aici sau la rubrica masina mea ar fi aceleasi poze macar aici topicul are vreo 2 ani ,imi aminteste prin cautarile mele si cum gandeam acum 2ani. Pe vremea aia eram pregatit sa dau si 10000 am dus negocieri cu vreo 3 masini una neagra , rosie si bleu , incredibil sau vandut toate si 2 din ele au ajuns in germania le-am vazut dupa pe mobile.de una din ele e si acum la vreo 12000 era una bleu care a fost pe autovit vreo 2ani
Link to comment
Share on other sites

Nu are nici o legatura cu pisica m3 este mult mai solida si are rezerve mari de putere cel putin de la 200 in sus dar a fost o experienta buna si aia.

Da sunetul se aude foarte bine are optiunea DSP digital sound procesor de pe vremea ala cu 2 subwofere mari in porbagaj din fabrica si amplificator.

Motorul e foarte sanatos se aude ciudat in filmul ala intradevar dar cand incepi sa il turezi se schimba situatia

Link to comment
Share on other sites

Nu are nici o legatura cu pisica m3 este mult mai solida si are rezerve mari de putere cel putin de la 200 in sus dar a fost o experienta buna si aia.

Da sunetul se aude foarte bine are optiunea DSP digital sound procesor de pe vremea ala cu 2 subwofere mari in porbagaj din fabrica si amplificator.

Motorul e foarte sanatos se aude ciudat in filmul ala intradevar dar cand incepi sa il turezi se schimba situatia

 

Super sistem audio.

 

mai e unu pe youtube cu acelasi zgomot la motor si la comentarii unii zic despre vanos, nu ar strica un schimb de garnituri vanos, asa preventiv macar.

 

 

Succes.

Edited by ktod_16
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.