Jump to content

MYX 4


Myx

Recommended Posts

Misto rau masina, unde i-ai facut detailing-u, in ce a constat si cat a costat ?!?

 

DTH auto serviceul unde am facut tot ce am mentionat mai sus (au topic de prezentare pe forum ), au si colaborare pe partea de detailing cu niste baieti f buni . MAsina a stat in lucru efectiv cam 12 ore .

 

Foarte curat acest e46. Modelul de jante ales, dĂŁ foarte bine cu negrul de pe mașinĂŁ. Motorul acesta l-am condus și eu aproximativ 2 ani și mi-a plĂŁcut foarte mult. SĂŁ o porți sĂŁnĂŁtos !

e oriental blau dar e readus la viata acum dupa polish , intr-adevar bate in negru acum , depinde de lumina , daca e innorat sau soare

Edited by Myx
Link to comment
Share on other sites

Nu am vazut niciodata un volan asa lucios.care e motivul?

 

 

Volanul l-am luat de la cineva , habar nu am ce uzura are in KM . Dar e ca la telefoane in principiu :) As putea sa-i schimb carcasa

 

arata foarte bine masina, cred ca te-am vazut de cateva ori pe prelungirea ghencea. stai in domnesti cumva? :)

de curand da :)

Link to comment
Share on other sites

Bagam niste poze candva?

Facem !! 165 500 km , schimb placute frana fata TRW , schimbare bascule +bucse set complet pereche Meyle . Si o reconditionare sticle faruri prin smirgheluire si polishare . In momentul asta MYX4 e in stare tehnica impecabila . :thumbsup:

urmeza un detailing interior , dar astept sa se mai incalzeasca :popcorn:

Edited by Myx
Link to comment
Share on other sites

Cu ce as putea sa dau pe chedere sa nu mai scartaie , am incercat cu solutia de la Nigrin Gumi ..... si nu prea are efect , mai exact am observat ca se aude zgomotul de la imbinarea geamului cu rama . Alte solutii pt liniste ? :)
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

asta cred ca-i problema si solutia la tine , nu chederele :

 

http://www.okzam.co.uk/45-86-large/bmw-e46-window-regulator-repair-clip-front-left-98-05.jpg

 

 

cauta window regulator repair kit pe ebay ....

Link to comment
Share on other sites

Daca e de la chedere, trebuie sa cureti bine aici:

 

http://img718.imageshack.us/img718/3870/photos099.jpg

 

si apoi dai cu ceva gummi pflege. Nu trebuie curatate chederele pe toata lungimea lor, ci doar partea asta, de aici vine scartaitul atunci cand le apuca.

 

Nu te apuca schimbi piese pana nu te convingi ca ai curatat bine zona aia, mai ales daca zici ca "se aude zgomotul de la imbinarea geamului cu rama". Asa era si la mine si eram sigur ca trebuie sa schimb ceva, mai ales ca am curatat chederele de 100 de ori, dar niciodata nu am insistat acolo la imbinarea dintre cheder si rama usii. Dupa ce am dat pe acolo cu gummi pflege s-a facut liniste in masina.

Edited by Adrian M
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.