Jump to content

MYX 4


Myx

Recommended Posts

Se poate...

Si tot legat de zgomote care pot fi prezente la orice masina, eu mai aveam si un zgomot metalic, care mi se parea ca vine din stalp si ma enerva la culme, dar l-am descoperit si pe ala, era de la:

 

http://kochigi.dyndns.org/bmwstrikercover/en/target240.jpg

 

Am dat pe U-uri astea la toate 4 usile cu niste WD40 si chiar ca nu mai este nici un zgomot de atunci.

 

Si apropo, misto masina :)

Edited by Adrian M
Link to comment
Share on other sites

pt cei care vor sa schimbe clemele eu aici am gasit in tara http://www.okazii.ro/caroserie/macara-geam/kit-reparatie-macara-geam-actionat-electric-bmw-seria-3-tip-e46-pt-an-fab-98-05-fata-dreapta-a60555306 100 ron per parte . Omul are pe stoc . Sau mai e varianta ebay , am vazut ca sunt pe la 10 E per parte + transport cam 5 E. Pe okazii ies 220 ron set complet fata , dreapta transport inclus . Edited by Myx
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Tocmai am facut un drum lung de 600 km cu ea , 300 x 2 ,a vazut toate turatiile posibile , s-a comportat f bine , a tras si 300 ml de ulei presupun ca e normal avand in vedere turatiile si depasirile dese . Media viteza 102 km , consum 9% fara AC . 600 km . Ma tot gandesc daca merita jucaria aia Dynavin banii . Practic e cat un packet M , avantajul e ca il iei cand vinzi masina . Ma mai gandesc :p Edited by Myx
Link to comment
Share on other sites

M-am jucat la cineva pe un dynavin e cam lent.faci saptamanal 600 km sa ai nevoie de dbd/ tv/ navi?

 

pai nici mie nu-mi pare ca merita atatia bani doar de showoff , ca net ra[pid am pe tel daca am nevoie , mare muzica nici dyna nu ofera iar la tv in masina nu cred ca stau . MAi bine un paket M de banii aia daca tot imi arde de cheltuiala

 

probabil are ceva garnituri (capac ,filtru ulei ) duse

Habar nu am , oricum vreau sa-i schimb uleiul acum are 5w40 Castrol Magnatec . Sa testez ulei BMW ? Au fost atatea discutii ca e apa chioara asa ca nu stiu ce sa cred ... Eu ma gandesc la CAstrol Edge 5w40

Edited by Myx
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.