Jump to content

Transfer volan de pe drapta pe stanga.


Recommended Posts

Am cautat prin topicuri un post asemanator dar nu am gasit decat unul la care nu s`au dat raspnsuri prea elocvente.

 

Asadar un M3 E46 in Anglia il gasesti cu FSH (full service history) la 8k. In de unul asemanator il gasesti undeva la 13-14k.De aici si interesul pt o masina de Anglia.

 

Ce costuri implica un transfer facut responsabil, cu piese gen bord/plasticaraie luate din dezmembrari , piese imporatante noi ?

 

"Cunoscatorii" in aeronautica spatiala sunt rugati sa mearga la pilotat in alta parte !

Link to comment
Share on other sites

A facut un prieten de.al meu acest schimb de volan la o pisicuta si l-a costat 500e. La un e46 am inteles ca ar fi in jur la 700e (piese din dezmebrari, dar cum vrei M,nu cred ca ar avea ei ce sa.ti puna) si 1000e cu piesele importante noi...

O sa te coste mai mult de 1000e.. Dar tot se merita!

Eu zic ca un 1500e maxim rezolvi, cu piese noi!

Edited by tony1923
Link to comment
Share on other sites

Acelover - buna ideea , esti itneresat ? Sigur m-`as amuza copios uitandu`ma la tine cum iti pui in practica ideea.

 

Cristimm - Eu vreau de pe dreapta pe stanga nu invers cum e in poza :)) Anyway , funny shit :)

 

Tony - M-am interesat mai bine la cineva priceput si din cante am inteles la E46 M e mai complicat , sunt conducte ,ramforsari sub bord etc. in schimb am inteles ca merge facut safe transferul la E36 M.Prietenul tau e multumit de masina acum dupa ce a facut tranferul ?

Edited by rebelkid
Link to comment
Share on other sites

Interiorul la M nu difera de cel de la un coupe normal. Nu ai ranforsari speciale. Ai nevoie de bord, consola, pedale asa la prima vedere. Costuri mai mari ai sa ai la partea mecanica. Relocat servo frana, coloana de directie, etc.

 

Oricum, daca gasesti la 8k un m3 bun, cred ca are sens financiar manera.

 

Uite aici ceva ce te intereseaza; http://forum.e46fanatics.com/showthread.php?t=578901

 

Vezi exact ce implica.

Edited by 4x4
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

cand aveam si eu ganduri de astea, am gasit toate piesele necesare la 550 euro. parcurile mari de dezmembrari nu-mi dadeau aceleasi piese fara 900-1100 euro

 

te mai costa manopera

 

dar cred ca mai bine iesi cu o caroserie cheala,sau aproape cheala (daca ti ramane instalatia elecrtica pe ea si partea de directie e ok ) eventual si cu acte de romania

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.