Jump to content

Care este seria si modelul care reprezinta BMW


bmw3er

  

397 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

am zis ca un copil de 12 ani nu prea are cum sa conduca un 7 ca faca burnou. faza cu vazutul stiu eu daca un copil de 12 ani e pasionat de burn out? poate. vb si noi de plictiseala... oricum e38 740i manual este o masina impresionanta
Link to comment
Share on other sites

sincer am peste 400 de km facuti cu diverse masini de la 101 cai pana la 300 de cai de la manuala la automata. dar uneori mai imi place si mie rar sa dau un burnout. nu prea ma impresioneaza la alti dar uneori imi place mie sa simt masina ca patineaza. masina care o am acum nu poate face burnout si sa poate ea nu as face pentru ca nu e pentru asa ceva. e38 730d. dar daca as avea e38 740i manual cred ca din cand in cand as face ....
Link to comment
Share on other sites

Si la noi ar fi un "cult" pentru bmw in general daca asigurarile ar fi ca in vest!

in state, nu oricine isi permite limuzine europene.

+1 toata dreptatea

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

ce topic tare. sa inteleg ca pana la E90 nu a existat bmw si cu E90 s-a lansat, nu? vorbim de masini care au propulsat bmw unde este acum, nu de m3e92. da' in fine..

2002 turbo

E21

E24 (adica seria 6 daca nu ma insel, cea veche)

M1

E30

M3 E30

E34

M5 E34

toate aceste masini au facut ca BMW sa fie ceea ce este acum

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

ce topic tare. sa inteleg ca pana la E90 nu a existat bmw si cu E90 s-a lansat, nu? vorbim de masini care au propulsat bmw unde este acum, nu de m3e92. da' in fine..

2002 turbo

E21

E24 (adica seria 6 daca nu ma insel, cea veche)

M1

E30

M3 E30

E34

M5 E34

toate aceste masini au facut ca BMW sa fie ceea ce este acum

+1

Link to comment
Share on other sites

Pentru mine tot 507 din anii '50 e primul la care ma gandesc si la capitolul "reprezentativ". Si 2002 turbo normal. Plus ursul e30 care era la moda cand eram mic erau vreo doua in zona mea. Oricum e greu sa votez ceva .nu ma pot decide.

 

Dar in orice top de design, reprezentativ, cel mai frumos, cea mai tare serie, cel mai de succes.....etc ... international dar mai ales romanesc o sa iasa ceva de genul: pe primul loc e46 si imediat pisica e36(pisica in special la noi), urmatorul foarte apropiat o sa fie e30 si pe urma e39, mai nou in apropiere sta si e60 pt ca incepe sa fie mai accesibil ca pret. Interesant e sa vedem cate voturi o sa aiba fiecare si cate primesc restul modelelor. De la seriile astea e46,e36,e30,e39,e60 trebe' sa mai scoatem un procent de 20% care reprezinta subiectivismul si abia asa aflam rezultatele cat de cat reale. Sa nu intelegeti gresit si eu sunt fan seriile astea (mai putin pisica e36 si e60 modele care niciodata nu mi-au placut) dar e greu de ales obiectiv. De exemplu normal ar fi sa votez un e30 sau e24 dar e tare tentant sa votez e39. Probabil ca in subconstient ma tenteaza sa votez e39 doar pt ca am asa ceva si sunt fan e39. E doar parerea mea nu sariti cu bata :LMAO:

Edited by nightman
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 4 months later...
  • 9 months later...
  • 11 months later...

Nu mai deschid un topic nou ptr. o stire scurta, asa ca postez aici...

Asadar azi Seria 3 implineste 40 de ani de existenta. La multi ani!:thumbsup::sorcerer::goodjob::drinks:

 

Sursa: pagina farcebook BMW Romania (eu nu am farcebook asa ca nu pot sa postez linkul)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.