Jump to content

Care este seria si modelul care reprezinta BMW


bmw3er

  

397 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

am trecut doar modele principale, intrebarea mea este, care este acel model care este demn in proportie de 100% de emblema BMW

modelul, care indeplineste toate asteptarile noastre de la o masina bmw.?

nu am trecut modelele ///M ,pt ca nu vreau sa detaliem, vreau sa ne referim strict la serie asa cum a venit din uzina, fie stock fie ///M-technich

dupa parerea mea, e92 este aceea masina.

Link to comment
Share on other sites

ai uitat sa pui e93 (pt mine este peste e92)

iar din ultimile informatii f30 ridica stafeta foarte sus

citez;

 

ÂŞI CĂÂŞTIGĂTORUL ESTE:

BMW SERIA 3!

 

„Pentru noi este clar: noul BMW Seria 3 este cu siguranÞã unul dintre cele mai bune BMW-uri din istorie”, ne spun cei de la Autobild care au testat noul BMW Seria 3, Audi A4 Âşi Mercedes Clasa C Âşi au ajuns la concluzia cĂŁ BMW este câºtigĂŁtorul. O spun Âşi cifrele: spaĂžiu mai mare la interior, cei mai mulĂži cai putere Âşi cel mai scĂŁzut consum de combustibil.

APAN Motors

Link to comment
Share on other sites

seria 3 pisica, ca e cea mai tiganita si au toti cocalarii, cel mai reprezentativ e cand au numere de BG.

 

de referina, clar.

 

discalimer: excludem pasionatii posesori, membrii bmwclub da. :aww:

Edited by Pole
Link to comment
Share on other sites

Pentru mine, cea mai reprezentativa masina este BMW 2002.

Asa tin eu minte marca BMW din copilarie, cand pe strada unde am locuit era o masina de genul acesta.

 

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/8/86/1972_BMW_2002_NY.jpg

Edited by jon doe
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Pai in primul rand colegul nostru nou venit pe forum a avut el o idee bunicica dar e implementata gresit.

Lipsesc modele emblematice mai vechi, are el o logica speciala cum ca M-urile nu ar fi niste BMW-uri emblematice si lipsesc si modele actuale.

Bine ca nu a pus m-urile dar a pus X-urile care nu au mare lucru de-aface cu BMW.

In fine...

 

Primul M3 il consider cel mai emblematic. Eu. E un moment de cotitura si un inceput contemporan al sportivitatii si dinamicii condusului unui BMW.

Link to comment
Share on other sites

da-i o prostie chestia asta, sunt modele trecute, altele noi, tot o sa mai apara, cum vine asta care e cel mai reprezentativ ? nu exista asa ceva.

 

Poate cel mai vandut, ori asta e de departe seria 3, insa nu inseamna ca e si reprezentativ, dimpotriva, caci sufera degradari reputationale de la model la model, mai ales celebra pisica, the cocalar choice, cocalar mai sarman, ca ala mai cu bani si ochelari DIENGI alege de obicei X5/X6.

Link to comment
Share on other sites

Pai in primul rand colegul nostru nou venit pe forum a avut el o idee bunicica dar e implementata gresit.

Lipsesc modele emblematice mai vechi, are el o logica speciala cum ca M-urile nu ar fi niste BMW-uri emblematice si lipsesc si modele actuale.

Bine ca nu a pus m-urile dar a pus X-urile care nu au mare lucru de-aface cu BMW.

In fine...

 

Primul M3 il consider cel mai emblematic. Eu. E un moment de cotitura si un inceput contemporan al sportivitatii si dinamicii condusului unui BMW.

 

colegu', eu am zis mai sus, ca nu vreau sa detaliem cum ar fi" seria 5 dar ///M este ce-amai reprezentativa serie" vreau sa ne referim strict la serie si model

de exemplu daca spui e30 ,este inclus si ///M. intelegi ideea?. daca zicem "e30 este acela" nu conteaza ca are pachet ///M sau este ///M sau ca are jante mari sau mai stiu eu ce tuning. ne referim la o serie asa cum a venit din uzina, normal sau ///M nu conteaza.

de asta nu am trecut ///M-urile si nici masinile de epoca/colectie , am trecut doar masinile din zilele noastre ca sa stim si noi asa ptr noi, care este acel model care reprezinta cel mai bine emblema BMW . (atunci cand spui,sau te gandesti la un BMW,care este acela care iti apare in minte) normal ca nu o sa ne gandim la vreo pensionara, ptr ca nu stim cum arata, nu am vazuto real nici-o data si asa mai departe. daca considerati ca nu am creat acest topic bine. rog un moderator, sau un coleg sa-l faca asa cum trebuie. x1 si seria 1 din zilele noastre am crezut eu din cuvinta ca nu au locul la acest topic. in primul rand din cate stiu sau fabricat de o vreme incoace, si nici nu au MARE LUCRU DE-AFACE CU BMW asa cum a zis colegu mai sus, mai ales seria 1 care este un fel de hachback

Edited by bmw3er
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.