Jump to content

Care este seria si modelul care reprezinta BMW


bmw3er

  

397 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

mai era ceva...

http://lacacadechango.files.wordpress.com/2008/10/bmw-isetta_1955_1600x1200_wallpaper_02.jpg

 

 

 

Pt mine masina de suflet, nu neaparat reprezentativa, dar superba, eleganta, stilata este BMW e38, always and forever.

 

Cu stima,

Mr BIG

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

clar e38 clar clar. Si nu numai parerea mea dar si a ingingerilor de la AG care au rezervat un loc special pentru ea in muzeul lor. De toti mecanici Ag este considerata ultima masina facuta cu simt de raspundere...
Link to comment
Share on other sites

am ochii negri dar am vizitat muzeul bmw si am intrebat si eu in dreapta in stanga... in plus cunosc multi mecani de la bmw constanta si brasov. exista niste statistici ale reparatiilor la fiecare model de bmw care este tinut la modelele dupa 1995 incoace pe fiecare piesa iar e38 conduce detasat la fiabilitate.Astfel de statistici nu prea se fac publice pentru ca ati afla lucruri f f neplacute despre modelele noi. in plus este ultimul model care pastreaza linia clasica si agresiva al unui bmw. Numai vb de materialele folosite, aici insemnand piele de calitate lemn adevarat galerii din fonta metalele cele mai bune. Modelele noi vin cu plastic din belsug piele de autobuz multe electronica multi cai nebunii si ff f f multi bani necesari pentru intretinere....
Link to comment
Share on other sites

orice se strica... dar depinde acum cat de repede si cat de des. un producator castiga cateva mii de euro maxim la vanzare unei masini restul vine de la service. cum capitalismul e bine instalat si la nemti ei merg pe maximixarea profitului adik constructia unei masini care cere multa serviceare dupa perioada de garantie. sunt proiectate sa cada pe la 100 150 de km. daca o schimbati la 100 de k e ok nu aveti de ce sa va faceti prea multe griji
Link to comment
Share on other sites

Adevarul este ca E38-ul este printre cele mai frumoase BMW-uri construite vreodata! Nu stiu nimic despre fiabilitate, insa ca aspect, arata cum trebuie sa arate un BMW adevarat. Este deasemenea ultimul seria 7 disponibil cu cutie manuala. Un 730i cu transmisie manuala sa am si nu mi-ar mai trebui altceva! :frantics:
Link to comment
Share on other sites

Adevarul este ca E38-ul este printre cele mai frumoase BMW-uri construite vreodata! Nu stiu nimic despre fiabilitate, insa ca aspect, arata cum trebuie sa arate un BMW adevarat. Este deasemenea ultimul seria 7 disponibil cu cutie manuala. Un 730i cu transmisie manuala sa am si nu mi-ar mai trebui altceva! :frantics:

am vazut ca ai pus un e38 de state... in state este in adevarat cult al e38 ului.

 

Adevarul este ca E38-ul este printre cele mai frumoase BMW-uri construite vreodata! Nu stiu nimic despre fiabilitate, insa ca aspect, arata cum trebuie sa arate un BMW adevarat. Este deasemenea ultimul seria 7 disponibil cu cutie manuala. Un 730i cu transmisie manuala sa am si nu mi-ar mai trebui altceva! :frantics:

P.s vezi ca exista si 740i manual 6 trepte. dementiala masina

Link to comment
Share on other sites

am vazut ca ai pus un e38 de state... in state este in adevarat cult al e38 ului.

 

 

P.s vezi ca exista si 740i manual 6 trepte. dementiala masina

Chiar nu stiam de 740i in 6 trepte.Dat fiind faptul ca si pe E39 540i a fost pusa transmisia manuala in 6 trepte, era de asteptat sa fie si pe 740i. Un 740i cu 6MT este un vis frumos! :blush:

Link to comment
Share on other sites

un vis f rapid si mare consumator de benzina. hahah. dar sunt rare. dar sa vezi o balena care face burnout e ceva deosebit

 

 

daca ai 12 ani intr un septar nu prea ajungi la pedale doar daca suferi de vreo boala. hahahah.

 

ce legatura au pedalele cu vazutul?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.