Jump to content

Vand BMW M3 e46 Cabrio..castigator Best Custom Car la Romanian Tuning Show 2011


Rayaan

Recommended Posts

Corect. Fiecare cu gusturile lui. I-a spus cineva altceva? Fiecare si-a spus parerea personala, daca n-ar fi putut sa si-o spuna nu s-ar mai fi numit forum.

 

In momentul in care comentariile de genul asta ar fi interzise, atunci s-ar putea spune ca scopul forumului este pur comercial.

 

De asta pentru cine nu vrea comentarii, exista autovit si costa 1.80 euro anuntul, dai un ban dar stai in fata.

Edited by WLF
Link to comment
Share on other sites

e nasol cand ai bagat nu stiu cate mii de euro intr o masina,care oricum valora ceva si stock,sa vina unii sa ti zica,dommne,tuningul dumitale e de prisos.mai bine o lasai asa.

 

trebuie sa inteleaga ca nu sunt comentarii rauvoitoare,pur si simplu unii prefera masinile cum au iesit din fabrica.sunt convins ca altii vor aprecia efortul depus,drept dovada si premiile respective

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ideea e alta. Tu cantaret de manele nu te poti duce sa canti la un party rock, nu? Degeaba canti versuri de la Aerosmith pe ritmuri de manele. Deci masina asta teoretic trebuie prezentata unei audiente interesate de asa ceva, recte 4tuning.

 

Pe forumul asta, in general tuningul n-a fost foarte apreciat.

Link to comment
Share on other sites

pe forumul asta se apreciaza doar M-pack, daca ti-ai pus din asta esti ok, orice abatere este sanctionata :), nimeni nu a zis ceva de modificarile mecanice, toti v-ati legat de o bara din fata care iese in evidenta, restul elementelor optice chiar sunt la locul lor si poate fi oricand adusa la starea stock fara mare greutate, nu este nici stilul meu tuningul de genul asta insa masina nu e deloc urata, e diferita doar dar intr-un sens bun, nu trebuie toti sa aiba M-pack care oricum a devenit unfiorma...am vazut X6/X5 M tunat de firme cu renume care arata mai urat...Typhoon de la G-Power sau Mansory, care mi se par exgaerate si pline de grile si evazari si etc...

 

Bafta cu vanzarea, oricum nu o vei vinde aici, indiferent ca este stock sau nu :thumbsup:

Edited by mik15
Link to comment
Share on other sites

Pune-o pe autovit, aici nu vinzi nimic, toate anunturile se transforma in polemici

 

probabil din cauza scrisului oligofrenic ai genul asta de remarci....eu am masina de 5 ani si tocmai aspectul ei stock m-a plictisit si am decis ca vreau o schimbare de look

Cei mai multi detinatori de BMW isi doresc ca masina lor sa arate a M...eu am M si m-am plictisit de cum arata si am vrut altceva

 

Nu am facut masina ca sa iti placa tie draga Pole, iar nivelul manelistic la care dai raspunsurile nu lasa loc de nici un fel de interpretare...esti exact genu ala blazat si limitat care nu are vedere periferica cu atat mai mult cunostinte automobilistice...dar vrei sa fii cocos....stai linistit nu dai in nici un caz impresia ca ai face parte din segmentul ala "spalat"....poate doar pe creier

 

Astazi m-am inscris pe forumul asta, dar din pacate parerea lasata de unele persoane de pe aici care in afara de conflicte nu cauta sau doresc altceva, nu e tocmai una buna...reflecta exact realitatea in care traim, parca e traficul din bucuresti la ora 5 cu tot cu "jmekerii" lui...trist

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Mansory e din filmele de groaza pe langa asta....si sunt nebuni care dau o caciula de bani pe ele

 

mie capota ,pragurile si ce a facut in spate mi se par ok, diferite dar nu hidoase.

bara fata "tiganeste" masina

si cum foarte bine zicea mik15, poate sa o puna si stock si la 15000 oricum nu o vindea pe forum

Link to comment
Share on other sites

Cineva mi-a recomandat sa incerc sa o vand pe forumurile dedicate BMWurilor , asta e si motivul pt care am postat-o aici. E si pe autovit dar 90% din vizitatorii autovit nu stiu exact ce e ala M3 decat ca si sigla( de altfel intalnita pe multe masini blush.gif) sau eventual pachet exterior.

 

In rest fiecare cu gusturile lui

Link to comment
Share on other sites

eu zic ca e de apreciat omul..pentru ca a incercat sa faca ceva diferit..majoritatea carcotasilor de pe forum se baga in seama si isi dau cu parerea despre masini cand ei au o coaja de pisica 2.0 benzina..si se lauda ca fuge de rupe..pusa o bara si un eleron la nimereala..si cica "tunning"..astea au fost gusturile omului..si-a tunat-o dupa bunul plac!nu tre sa ne placa la toti...sa revenim la topic...pretul e putin cam mare..slabe sanse sa dai atat pe un m3 cand la banii aia gasesti un e90 coupe..dar...incercarea moarte n-are...bafta la vanzare! :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

eu zic ca e de apreciat omul..pentru ca a incercat sa faca ceva diferit..majoritatea carcotasilor de pe forum se baga in seama si isi dau cu parerea despre masini cand ei au o coaja de pisica 2.0 benzina..si se lauda ca fuge de rupe..pusa o bara si un eleron la nimereala..si cica "tunning"..astea au fost gusturile omului..si-a tunat-o dupa bunul plac!nu tre sa ne placa la toti...sa revenim la topic...pretul e putin cam mare..slabe sanse sa dai atat pe un m3 cand la banii aia gasesti un e90 coupe..dar...incercarea moarte n-are...bafta la vanzare! :rolleyes:

 

esti pe langa, uita-te cine a comentat pe aici legat de masina asta. Eu, care am avut masinile din semnatura sau WLF pe la care au trecut mai multe masini decat i-ar incapea la semnatura si altii care sunt departe de a avea vreo ruginitura cum spui tu, dimpotriva. Asa ca, argumantul tau este invalid, iar masina asta, chiar este oribila si lucrata foarte prost, deja nu mai e vorba de gusturi, ci de calitaea lucrarii, care in cazul de fata este ingrozitoare.

 

si e90 coupe, se numeste e92 iar tuning nu e tunnnnning

Edited by Pole
Link to comment
Share on other sites

conform teoriei lui Pole toti samsarii din Autovit ar putea sa isi dea foarte bine cu parerea ca doar si ei au avut destule masini, nu stiu de unde tragi asemenea concluzii? De cand un numar mare de masini te face si atotcunoscator? probabil de aia scriu si samsarii "doar pentru cunsocatori" in anunturile lor... si eu am avut destule masini dar nu stau sa le insir la semnatura, asta ar trebui sa imi intareasca replicile? cum am mai spus, chiar nu mi se pare absolut deloc ingrozitoare masina asta, bara fata nu e din filmul care trebuie, in rest e ok, nu e stilul meu dar departe de-a fi cocalareala sau ieftineala, iar modificarile pe parte mecanica sunt mai mult decat ok, astea trec nevazute ce-i drept!
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Gusturile nu se discuta, dar calitatea si pretul pieselor folosite distanteaza aceasta masina de categoria "haules-baules". Daca era vorba de un kit facut de mesteri din ipsos, banda adeziva si super-glue era fruntea categoriei mai sus mentionate, dar nu este cazul :thumbsup:
Link to comment
Share on other sites

conform teoriei lui Pole toti samsarii din Autovit ar putea sa isi dea foarte bine cu parerea ca doar si ei au avut destule masini, nu stiu de unde tragi asemenea concluzii? De cand un numar mare de masini te face si atotcunoscator? probabil de aia scriu si samsarii "doar pentru cunsocatori" in anunturile lor... si eu am avut destule masini dar nu stau sa le insir la semnatura, asta ar trebui sa imi intareasca replicile? cum am mai spus, chiar nu mi se pare absolut deloc ingrozitoare masina asta, bara fata nu e din filmul care trebuie, in rest e ok, nu e stilul meu dar departe de-a fi cocalareala sau ieftineala, iar modificarile pe parte mecanica sunt mai mult decat ok, astea trec nevazute ce-i drept!

 

era sa-ti dau reply.

Link to comment
Share on other sites

Pole, faptul ca te lauzi ca ai avut x y z masini nu e in nici un fel un argument ca esti vreun connaisseur...sunt atati cocalari care invart multi bani si schimba masinile ca pe sosete iar cultura lor despre masini e subunitara...lor le place sa fie bo$$i..si atat ... nu te cunosc dar cu siguranta ca ai problemele tale ... daca nu te laudai ca ai avut bani de masinile respective, probabil se numea frustrare...in cazul de fata nu pot identifica concret problema ta...poti fi si tu un bo$$ dupa felul arogant in care raspunzi.

Un lucru e clar, nu iti plac masinile tuning si/sau custom...nu e nici o panica, altora le plac...dar se vede de la distanta faptul ca nu stii cu ce se mananca modificarea unui element de design, procesul tehnologic sau cum trebuie sa arate o masina custom.

Si daca tot nu iti place masina...incearca putina lamaie poate iti mai trece greata si totodata poti sa nu mai postezi aici, promit ca nu o sa iti simt lipsa

Legat de faptul ca multora le place M3ul stock...ft bine, si mie mi-a placut... acum 5 ani cand am cumparat-o...atunci era o masina relativ rara si actuala....acum e plin de 318 cu bara de M3, deci lookul stock al unui M3 e46 il intalnesti ft ft des, iar 90% din oameni nu fac diferenta dintre un M si un diesel cu bara de M.

Modificarile le-am facut tocmai pt ca imi place masina si vroiam altceva...faptul k o vand nu are legatura cu tuningul masinii...sunt probleme de natura personala si nu mai pot tine o masina doar de bibelou

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Cand modifici o masina, iti asumi faptul ca nu poate fi pe gustul tuturor. Nu-i bai, treci peste

Problema intervine cand vrei s-o vinzi...e ca si cum te-ai lauda ca a castiga premiul de "cea mai masina cu cele mai schimbate placute, filte, ulei, articulatii, polish, la timp, doar in reprezentatnta"...daca nu-i place cuiva culoarea, restul e pustiu...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.