Jump to content

Vand BMW M3 e46 Cabrio..castigator Best Custom Car la Romanian Tuning Show 2011


Rayaan

Recommended Posts

Legat de faptul ca multora le place M3ul stock...ft bine, si mie mi-a placut... acum 5 ani cand am cumparat-o...atunci era o masina relativ rara si actuala....acum e plin de 318 cu bara de M3, deci lookul stock al unui M3 e46 il intalnesti ft ft des, iar 90% din oameni nu fac diferenta dintre un M si un diesel cu bara de M.

Modificarile le-am facut tocmai pt ca imi place masina si vroiam altceva...faptul k o vand nu are legatura cu tuningul masinii...sunt probleme de natura personala si nu mai pot tine o masina doar de bibelou

 

corect ce spui, e masina ta, faci ce vrei cu ea, o modifici cum vrei tu. dar nu ai nicio satisfactie cand vine unu langa tine la semafor cu bara M, cum spui, si se uita in basini la tine crezand ca s-a asezat langa un diesel obosit ca al lui, iar tu la verde bagi putin picioru in acceleratie si atunci situatia se schimba? nu stiu cum o fi sa te plictisesti de un M3... as vrea si eu sa simt asta. :D

 

si ce conteaza daca 90% din oameni nu fac diferenta dintre un M si un diesel? ti-ai luat masina pt ceilalti sau pt tine?

 

ps: nu cred ca majoritatea userilor de aici nu stiu sa aprecieze un M, nu intelege gresit reactia celorlalti. am observat ca userii mai vechi ii primesc mai greu pe cei noi veniti. :p e si normal.. si Pole nu cred ca vroia sa se laude cu masinile avute ci doar sa-ti dea un exemplu ca si pe forumul asta sunt oameni care stiu cu ce se mananca un M.

 

ps2: bafta la vanzare!

Edited by andubalauru
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

mda...observ k problema pana la urma nu e masina in sine ci faptul ca a mai aparut unu pe forum.

 

Nu e panica, eu nu am vrut in nici un caz sa intru in polemici cu cineva sau sa stric atmosfera zen de aici...am priceput repede cu ce se mananca forumu asta iar daca "batranii" de pe acest forum au simtit nevoia sa fie maxim de nepoliticosi am sa rog un moderator sa stearga topicul si gata

 

 

Asta parca era o sectiune de vanzari nu de discutii, sau am gresit eu?

Edited by Rayaan
Link to comment
Share on other sites

Gresesti , se poate discuta , despre masina desigur.

Nu inteleg ce te agiti atat , asta e unora nu le place masina ta , si ce e cu asta?

Ai o masina deosebita dar i-ai facut niste poze de 2 lei , tremurate. Macar fa-i o prezentare calumea.

Link to comment
Share on other sites

Pole, faptul ca te lauzi ca ai avut x y z masini nu e in nici un fel un argument ca esti vreun connaisseur...sunt atati cocalari care invart multi bani si schimba masinile ca pe sosete iar cultura lor despre masini e subunitara...lor le place sa fie bo$$i..si atat ... nu te cunosc dar cu siguranta ca ai problemele tale ... daca nu te laudai ca ai avut bani de masinile respective, probabil se numea frustrare...in cazul de fata nu pot identifica concret problema ta...poti fi si tu un bo$$ dupa felul arogant in care raspunzi.

Un lucru e clar, nu iti plac masinile tuning si/sau custom...nu e nici o panica, altora le plac...dar se vede de la distanta faptul ca nu stii cu ce se mananca modificarea unui element de design, procesul tehnologic sau cum trebuie sa arate o masina custom.

Si daca tot nu iti place masina...incearca putina lamaie poate iti mai trece greata si totodata poti sa nu mai postezi aici, promit ca nu o sa iti simt lipsa

Legat de faptul ca multora le place M3ul stock...ft bine, si mie mi-a placut... acum 5 ani cand am cumparat-o...atunci era o masina relativ rara si actuala....acum e plin de 318 cu bara de M3, deci lookul stock al unui M3 e46 il intalnesti ft ft des, iar 90% din oameni nu fac diferenta dintre un M si un diesel cu bara de M.

Modificarile le-am facut tocmai pt ca imi place masina si vroiam altceva...faptul k o vand nu are legatura cu tuningul masinii...sunt probleme de natura personala si nu mai pot tine o masina doar de bibelou

 

Nu, nu imi plac masinile tiganite si lucrate cu picioarele, ori masina ta acolo se incadreaza.

 

Cat priveste parerea ta despre mine, afla ca nu dau doi bani pe ea, asa ca nici n-am sa ma obosesc sa-ti demontez argumentele infantile vomitate mai sus, asa ca n-ai decat sa iti identifici propriile probleme, ca se pare ai destule :)

 

Vorbesti de elemente de design, cand este mai mult decat evident, ca termenul l-ai preluat ca atare, fara sa intelegei ce inseamna el de fapt, iar faptul ca ai ales sa modifici o masina cu atata prost gust, la fel, poate spune multe despre tine, insa pe mine nu ma intereseaza ce fel de om esti si nici nu doresc sa te cunosc, ori eu, nici macar nu am comentat aspectul asta, eu am comentat masina.

 

ps: nu stiu ce inseamna bodolardolar, probabil este ceva ce tine de cultura ta, unde iata, nici aici nu suntem compatibili se pare :)

Edited by Pole
Link to comment
Share on other sites

Un lucru e clar, nu iti plac masinile tuning si/sau custom...nu e nici o panica, altora le plac...dar se vede de la distanta faptul ca nu stii cu ce se mananca modificarea unui element de design, procesul tehnologic sau cum trebuie sa arate o masina custom.

 

Inteleg din ce spui tu ca acea bara fata a fost proiectata si fabricata urmand niste procese tehnologice bine definite? S-a testat aerodinamica masinii cu aceste modificari de caroserie?

 

Eu personal vad lucrarile astea in fibra facute de Gigi Tuning SRL intr-un hambar ca pe niste reale pericole pe sosele, pe langa faptul ca uneori sunt lucrate extrem de prost si nu se pupa deloc cu liniile de design ale caroseriei. Pot influenta intr-un mod negativ aerodinamica masinii, stabilitatea la viteze mari, distanta de franare si nu in ultimul rand protectia pietonilor in caz de accident, pe care se pune in ultimul timp destul de mare accent.

 

Cred ca ar trebui testate si omologate cumva pentru a fi folosite pe drumurile publice de catre institutiile autorizate. Daca ii pui tot felul de briz-briz-uri pentru poze la un show, e alta poveste...insa cand iesi pe sosea cu o astfel de masina, se schimba situatia.

Link to comment
Share on other sites

Mie mi se pare ca ati reactionat foarte urat. Omul a venit aici sa-si vanda masina, a vorbit frumos. Ba chiar cand a fost insultat (indirect) inca a reactionat in mod diplomat.

 

Masina e cum e. Mie nu mi se pare ca e chiar asa mare tiganeala. Ledurile alea din bara nu se potrivesc pe BMW, dar in rest mi se pare ok. Masina se vede ca nu e facuta la Gigi SRL. Chiar mi se pare ca s-a lucrat frumos. Ar mai trebui niste poze cu interiorul.

 

 

Oricum, urat mod de a primi pe cineva nou pe forum. Poate ca nici inainte nu intentiona sa ramana dupa ce vindea masina, dar acum clar nu. Si exact impresia asta o lasati, de forum de smecheri care se dau interesanti ca stiu sa fardeze o insulta intr-un mod mai poetic. Mistoul ieftin oricum l-ai imbraca, tot misto ieftin e.

 

 

Comentarii nemeritate, atat pentru masina cat si pentru vanzator. Si se creaza o imagine nu tocmai pozitiva pentru BMWClub.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

asa este filon -- ultima fraza --, comentezi-comentezi, dar daca asa ii place; o vinde sau nu. asta e; cata agitatie. :poke:

 

sa ai scucces la vanzare, masina nu este asa cum se zice, o sa ii placa cuiva.

Edited by Munteanu
Link to comment
Share on other sites

Mie mi se pare ca ati reactionat foarte urat. Omul a venit aici sa-si vanda masina, a vorbit frumos. Ba chiar cand a fost insultat (indirect) inca a reactionat in mod diplomat.

 

Masina e cum e. Mie nu mi se pare ca e chiar asa mare tiganeala. Ledurile alea din bara nu se potrivesc pe BMW, dar in rest mi se pare ok. Masina se vede ca nu e facuta la Gigi SRL. Chiar mi se pare ca s-a lucrat frumos. Ar mai trebui niste poze cu interiorul.

 

 

Oricum, urat mod de a primi pe cineva nou pe forum. Poate ca nici inainte nu intentiona sa ramana dupa ce vindea masina, dar acum clar nu. Si exact impresia asta o lasati, de forum de smecheri care se dau interesanti ca stiu sa fardeze o insulta intr-un mod mai poetic. Mistoul ieftin oricum l-ai imbraca, tot misto ieftin e.

 

 

Comentarii nemeritate, atat pentru masina cat si pentru vanzator. Si se creaza o imagine nu tocmai pozitiva pentru BMWClub.

 

 

Ms filon ai punctat esentialul discutiei de pana acum...un lucru e cert, e plina tara de "jmekeri" si de intelectuali fardati, pe orice forum exista o mana de astfel de persoane care se dau zmei in toate...si de fapt nu sunt in nimic...doar ca pe forum incearca sa isi umple golurile si sa acopere traumele psihice suferite prin copilarie/adolescenta...patetic

 

imi pare rau ca in locul unei eventuale dezbaterii in niste parametrii umani si decenti s-a coborat nivelul asa jos...cred ca una e sa nu ii placa cuiva ceva si alta e sa improaste cu noroi absolut gratuit..dar nah...cand nu ai ce sa le ceri unora mai bine ii lasi pace in prostia lor, pt ca oricum nu ajungi la nici un rezultat

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Pai tu te asteptai sa le placa tuturor masina, cu modificarile aferente, cu tot ? Fii serios ! Te asteptai ca toata lumea sa o ridice in slavi ? Ok, poate ca unele pareri au fost prea directe prentru tine, dar, totusi, au fost parerile unora. Ramai la autovit daca nu esti in stare sa accepti si anumite critici.

 

Sau ai avut un soc, te asteptai ca lumea sa te primeasca ca pe un guru si cand colo...

Edited by KIP
Link to comment
Share on other sites

Pai tu te asteptai sa le placa tuturor masina, cu modificarile aferente, cu tot ? Fii serios ! Te asteptai ca toata lumea sa o ridice in slavi ? Ok, poate ca unele pareri au fost prea directe prentru tine, dar, totusi, au fost parerile unora. Ramai la autovit daca nu esti in stare sa accepti si anumite critici.

 

Sau ai avut un soc, te asteptai ca lumea sa te primeasca ca pe un guru si cand colo...

 

nu KIP..nu am avut niciun moment intentia de a deveni guru cuiva ... dar nici nu ma asteptam sa fiu insultat de niste persoane care nu ma cunosc si pe care nu le cunosc...sunt lucruri care tin de educatie si/sau modul de a te comporta in public...una e cand o parere sau critica este spusa intr-un mod civilizat si alta e cand e scuipata, nu crezi?

 

in primul rand am postat un anunt la sectiunea de Vanzari Auto, nu la vreo sectiune in care imi prezint si/sau laud masina si astept sa fiu placut si/sau divinizat vreu vreunu...si normal...la sectiunea de vanzari ma asteptam sa comenteze persoane care au vreo legatura, sau isi exprima in vreun fel o intentie de cumparare..atata tot

 

Va doresc o zi buna tuturor

Edited by Rayaan
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Incearca si cu un anunt evidentiat pe autovit . E vreo 12euro. Si o sa vezi statistica la vizitatori.

Aici n-are rost. Orice ai vinde , din bun sau cum o fi iese prost de fiecare data.

Ai vazut si tu ca sunt cativa care comenteaza peste tot si daca azi pui un anunt atunci aceleasi persoane or sa intervina sa te faca praf. Cred ca ai remarcat cine sunt astia :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Mie mi se pare ca ati reactionat foarte urat. Omul a venit aici sa-si vanda masina, a vorbit frumos. Ba chiar cand a fost insultat (indirect) inca a reactionat in mod diplomat.

...................

de forum de smecheri care se dau interesanti ca stiu sa fardeze o insulta intr-un mod mai poetic. Mistoul ieftin oricum l-ai imbraca, tot misto ieftin e.

Comentarii nemeritate, atat pentru masina cat si pentru vanzator. Si se creaza o imagine nu tocmai pozitiva pentru BMWClub.

 

 

OF: Excelent punctat.

ON: Bafta la vanzare.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

chiar nu inteleg de ce atata rautate...daca cineva vine cu altceva decat original e manelar ,cocalar...masina arata foarte bine si nu vad ce este asa de oribil la modificarile facute.am multi prieteni care nu si-ai facut cont pe bmwclub exact ptr genul asta de critici.multi de aici arunca vorbe grele fara sa se gandeasca ca omul asta a pus suflet,munca si bani,multi bani iar asta nu face cinste unui forum .eu acum nu incerc sa iau apararea nimanui dar cea ce s-a spus aici e destul de revolatator ,iar asta nu e primul caz la care asist, din pacate....cei cu musca pe caciula se stiu si ma astept la comment-uri de gen din partea lor...Ptr Rayaan... multa bafta la vanzare si goodjob.gif ptr masina care arata de nota 10.
Link to comment
Share on other sites

chiar nu inteleg de ce atata rautate...daca cineva vine cu altceva decat original e manelar ,cocalar...masina arata foarte bine si nu vad ce este asa de oribil la modificarile facute.am multi prieteni care nu si-ai facut cont pe bmwclub exact ptr genul asta de critici.multi de aici arunca vorbe grele fara sa se gandeasca ca omul asta a pus suflet,munca si bani,multi bani iar asta nu face cinste unui forum .eu acum nu incerc sa iau apararea nimanui dar cea ce s-a spus aici e destul de revolatator ,iar asta nu e primul caz la care asist, din pacate....cei cu musca pe caciula se stiu si ma astept la comment-uri de gen din partea lor...Ptr Rayaan... multa bafta la vanzare si goodjob.gif ptr masina care arata de nota 10.

 

asa se intampla cand dai de masterchef (i-ati mizeria asta de aici :frantics:)

Link to comment
Share on other sites

conform teoriei lui Pole toti samsarii din Autovit ar putea sa isi dea foarte bine cu parerea ca doar si ei au avut destule masini, nu stiu de unde tragi asemenea concluzii? De cand un numar mare de masini te face si atotcunoscator? probabil de aia scriu si samsarii "doar pentru cunsocatori" in anunturile lor... si eu am avut destule masini dar nu stau sa le insir la semnatura, asta ar trebui sa imi intareasca replicile? cum am mai spus, chiar nu mi se pare absolut deloc ingrozitoare masina asta, bara fata nu e din filmul care trebuie, in rest e ok, nu e stilul meu dar departe de-a fi cocalareala sau ieftineala, iar modificarile pe parte mecanica sunt mai mult decat ok, astea trec nevazute ce-i drept!

parerea mea este k arata destul d bine m3 ul.. intr adevar,bara fata e putin exagerata.. eu,as fii incercat niste splitere clasice pe o bara m3 clasica si praguri de la rieger eventual.. dar,fiecare cu gustul lui.. e o masina personalizata sa spunem asa... mik15,poza de la avatar e masina ta? :rolleyes: am trecut si eu la e90 si mi ar prinde bine niste idei vis a vis de mici modificari estetice... paradoxal,e tot rosie... :hyper: pt initiatorul topic ului,bafta la vanzare si nu judeca gresit comentariile colegilor de pe forum... stima tuturor...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

am vazut masina si in targ , ideea poate ar fi fost buna dar ese bara aia fata cu grila aia mare si leduri plus ca se vede diferenta la vopsea acolo unde este evazata!daca ar fi masina mea as face ul lucru curat!spor la vanzare!spune-le alora care au facut-o sa se apoce de facut sobe de teracota!

 

 

Spatele arata bine!

Edited by bmw318ci
Link to comment
Share on other sites

Mie mi se pare ca ati reactionat foarte urat. Omul a venit aici sa-si vanda masina, a vorbit frumos. Ba chiar cand a fost insultat (indirect) inca a reactionat in mod diplomat.

 

Masina e cum e. Mie nu mi se pare ca e chiar asa mare tiganeala. Ledurile alea din bara nu se potrivesc pe BMW, dar in rest mi se pare ok. Masina se vede ca nu e facuta la Gigi SRL. Chiar mi se pare ca s-a lucrat frumos. Ar mai trebui niste poze cu interiorul.

 

 

Oricum, urat mod de a primi pe cineva nou pe forum. Poate ca nici inainte nu intentiona sa ramana dupa ce vindea masina, dar acum clar nu. Si exact impresia asta o lasati, de forum de smecheri care se dau interesanti ca stiu sa fardeze o insulta intr-un mod mai poetic. Mistoul ieftin oricum l-ai imbraca, tot misto ieftin e.

 

 

Comentarii nemeritate, atat pentru masina cat si pentru vanzator. Si se creaza o imagine nu tocmai pozitiva pentru BMWClub.

 

:thumbsup: :thumbsup: ca bine le mai zici si mare dreptate ai!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.