Jump to content

e90 M3


e30Feghea

Recommended Posts

Poza este luata depe un forum din state www.m3forum.net cel ce postat acolo poza a luat-o dintr-o revista de specialitate nu i-am retinut numele

M3 e30 il iubesc.....M3 e36 super....M3 e46cap de lista......dar e90'u e incredebil de tare ,am poza de trei zile pe desktop si tot nu imi vine a crede cum arata !

post-141-1110498002_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Din cate am inteles, va fi un motor total nou de 415cp.

Ca o curiozitate, coupeul seva numi M4 si sedanul M3??!!!!Stie careva caeva in sensul asta?

Ce stiu sigur, este ca, se va face si versiunea sedan cu acest motor, spre deosebire de vechea generatie.

Problema va fi cutia, sper sa nu puna cutia de la noul M5(7 trepte pentru ce?), visez la una manuala in 6 trepte(nu stiu daca rezista la o astfel de putere si la un asemenea cuplu').

 

Oricum va fi o supermasina, parerea mea este ca e bestiala.

Link to comment
Share on other sites

Poza este luata depe un forum din state www.m3forum.net cel ce postat acolo poza a luat-o dintr-o revista de specialitate nu i-am retinut numele

M3 e30 il iubesc.....M3 e36 super....M3 e46cap de lista......dar e90'u e incredebil de tare ,am poza de trei zile pe desktop si tot nu imi vine a crede cum arata !

16644[/snapback]

arata foarte bine masina, dar sigur varianta de serie nu va mai arata asa- constructorii europeni se "indeparteaza" cel mai mult de protoip, care in general e muuuuult mai tare decat versiunea finala :blink:

Link to comment
Share on other sites

Din cate am inteles, va fi un motor total nou de 415cp.

Ca o curiozitate, coupeul seva numi M4 si sedanul M3??!!!!Stie careva caeva in sensul asta?

Ce stiu sigur, este ca, se va face si versiunea sedan cu acest motor, spre deosebire de vechea generatie.

Problema va fi cutia, sper sa nu puna cutia de la noul M5(7 trepte pentru ce?), visez la una manuala in 6 trepte(nu stiu daca rezista la o astfel de putere si la un asemenea cuplu').

 

Oricum va fi o supermasina, parerea mea este ca e bestiala.

17279[/snapback]

 

 

Se pare ca va fi standard SMG.

Link to comment
Share on other sites

arata foarte bine masina, dar sigur varianta de serie nu va mai arata asa- constructorii europeni se "indeparteaza" cel mai mult de protoip, care in general e muuuuult mai tare decat versiunea finala :blink:

17281[/snapback]

 

Asta cam asa e, dar dupa parerea mea, cei de la BMW raman cel mai aproape de prototip, mai ales cand vine vorba de gadgeturi.

Link to comment
Share on other sites

Din cate am inteles, va fi un motor total nou de 415cp.

Ca o curiozitate, coupeul seva numi M4 si sedanul M3??!!!!Stie careva caeva in sensul asta?

Ce stiu sigur, este ca, se va face si versiunea sedan cu acest motor, spre deosebire de vechea generatie.

Problema va fi cutia, sper sa nu puna cutia de la noul M5(7 trepte pentru ce?), visez la una manuala in 6 trepte(nu stiu daca rezista la o astfel de putere si la un asemenea cuplu').

 

Oricum va fi o supermasina, parerea mea este ca e bestiala.

17279[/snapback]

 

io man, amu ceva vreme auzisem si io o chestie cu M3 si M4. cica, pentru ca sa nu renunte la traditia "6 in linie", ar fi trebuit ca M-ul bazat pe "trei" sa aibe doua motorizari: un 6 cilindri pentru M3 si un V8 pentru M4 (care sa concureze cu Audi RS4 sau Mercedes AMG V8). Dar cred ca zvonurile au fost spulberate de bavarezi, care au anuntat ca renunta la titulatura M4. :blink:

Link to comment
Share on other sites

Ramane de vazut daca coupeul si cabrioletul se vor numi M4 si limiuzina M3.

Te inseli cred killerZ3coupe, pe sedan varianta motorsport va fi grefat acelasi motor v8 ca si la coupe, nu un v6 in linie, cel putin asa circula un zvon, oricum inca nu e nimic oficial. Ramane sa vedem ce o sa fie.

Link to comment
Share on other sites

Ramane de vazut daca coupeul si cabrioletul se vor numi M4 si limiuzina M3.

Te inseli cred killerZ3coupe, pe sedan varianta motorsport va fi grefat acelasi motor v8 ca si la coupe, nu un v6 in linie, cel putin asa circula un zvon, oricum inca nu e nimic oficial. Ramane sa vedem ce o sa fie.

17631[/snapback]

woooow :) v6 in linie... hmmmm... asta da concept :) :blink: :) :)

Link to comment
Share on other sites

Ramane de vazut daca coupeul si cabrioletul se vor numi M4 si limiuzina M3.

Te inseli cred killerZ3coupe, pe sedan varianta motorsport va fi grefat acelasi motor v8 ca si la coupe, nu un v6 in linie, cel putin asa circula un zvon, oricum inca nu e nimic oficial. Ramane sa vedem ce o sa fie.

17631[/snapback]

Deci eu nu stiu de un M4 si chestia cu oracolele am mai scris.Dar am vazut noile versiuni de la M3 au 4,2,5 usi.Cand o sa am timp o sa le testez asa de curiozitate.

Link to comment
Share on other sites

Deci eu nu stiu de un M4 si chestia cu oracolele am mai scris.Dar am vazut noile versiuni de la M3 au 4,2,5 usi.Cand o sa am timp o sa le testez asa de curiozitate.

17654[/snapback]

5 usi??? Adica o sa scoata M3 cu caroserie Touring?

Link to comment
Share on other sites

Am inteles de pe un alt site, ca peste un an o sa scoata noul M3...deci pina atunci mai e cale lunga....

Personal, imi place ideea unui M3 cu caroserie Touring....

17663[/snapback]

me 2!!! ma si vad cu nevasta in dr, copil spate, carucior, bagaje in porbagaj, alunecind pe autostrada pe langa pustanii cu cupeuri... :)

PS: problema nu ar fi masina, dar deocamdata n-am nevasta si copil :blink:

Link to comment
Share on other sites

me 2!!! ma si vad cu nevasta in dr, copil spate, carucior, bagaje in porbagaj, alunecind pe autostrada pe langa pustanii cu cupeuri... :)

PS: problema nu ar fi masina, dar deocamdata n-am nevasta si copil :blink:

17665[/snapback]

 

Si mie imi place ideea de a avea un M3 Touring.Exista E34 M5 Touring.Sa vina vreunul cu ceva japoneza rapida si sa il faci cu un touring,cred ca isi da foc la masina.Dar de preferat sa fie foarte discreta masina,sa nu stie toata lumea ce e sub capota.

Link to comment
Share on other sites

Am inteles de pe un alt site, ca peste un an o sa scoata noul M3...deci pina atunci mai e cale lunga....

Personal, imi place ideea unui M3 cu caroserie Touring....

17663[/snapback]

Eu va pot informa din timp cand intra in serie nu ne trebuie un side sau revista.Dar adevarul e ca mai dureaza abia a inceput e-90 in serie urmeaza e-91 si e-92.Si numai dupa aceea vin M-urile.

Link to comment
Share on other sites

s-a mai discutat asta cu drepturile. ce rover sti tu care se cheama m4? daca se chema exact ca un model rover atunci poate era asa... ce zici de mercedes x400 cdi ?

 

si eu tot asa stiam ca se va chema versiunea m a serie 3. M4 :blink:

Edited by florin83
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.