BMWClub: Imi cam schimb parerea despre BMW - BMWClub

Jump to content

• 57 Pages +
  • « First
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • Last »
  • You cannot start a new topic
  • This topic is locked

Imi cam schimb parerea despre BMW BMW vs. Mercedes

Poll: Mercedes sau BMW? (1545 member(s) have cast votes)

Mercedes sau BMW?

You cannot see the results of the poll until you have voted. Please login and cast your vote to see the results of this poll.
Vote

#61 User is offline   fbdcnt 

• Pasionat
  • Group: Members

Posted 22 December 2006 - 21:16

alex_55, on 22/Dec/2006, 22:15, said:

pai printre altele :blink:) mi-a esit elicea de la motor ( vascocuplajul ) sau cum draq se numeste si eu mergeam asa pana cand mi s-a incins apa...
View Post

ce vrei frate calitate bmw!
0

#62 User is offline   hot 

• Nou venit
  • Pip

Posted 22 December 2006 - 22:24

nu stiu. daca bmw nu scoate ceva notabil in primavara trec la mercedes.
Mie unul mi-a mirosit de la inceput ca dl.Doru vrea sa treaca la mert dar intr-un mod cat mai elegant,de aia a si pus postul asta. :blink:
Mie unul mi se pare corect sa evoluam.Dacie,wv,bmw,mert,porsche,etc... :)
Si eu am un mondeo 2001 nu mi-a facut masina asta vreodata probleme pacat ar fi sa spun dar acum vreau bmw.De ce?pt.ca vreau ceva mai bun.Asa si Doru vrea mert pe care el il considera mai bun ca BMW. :)
Cel care este inrait pe bmw nu va schimba toata viata marca :)
0

#63 User is offline   Bavaria 

• Veteran

Posted 23 December 2006 - 01:51

alex_55, on 22/Dec/2006, 15:15, said:

pai printre altele :)) mi-a esit elicea de la motor ( vascocuplajul ) sau cum draq se numeste si eu mergeam asa pana cand mi s-a incins apa...
View Post

Cum adica a iesit? :blink:

S-a defectat adica?
0

#64 User is offline   verssatu 

• premiant
  • Group: Banned

Posted 23 December 2006 - 12:44

Bavaria, on 23/Dec/2006, 01:51, said:

Cum adica a iesit? :)

S-a defectat adica?
View Post

a afectat si altceva...? :blink:
sper ca nu a iesit prin radiator... :)
0

#65 User is offline   alex_55 

• Senior

Posted 23 December 2006 - 19:54

Doru, on 22/Dec/2006, 21:16, said:

ce vrei frate calitate bmw!
View Post

nu, aici nu este vb de calitatea bmw ci de incompetenta AB
si nu inteleg de ce stergeti posturile!!!!!!

sunt curios cine mi-a sters ultimul post dar cred ca stiu cine este :blink: si nu inteleg de ce tot il bate pe el la cap cand zic un adevar !!!!!!

This post has been edited by alex_55: 23 December 2006 - 19:57

0

#66 User is offline   alex_55 

• Senior

Posted 23 December 2006 - 19:55

da fratilor aveam elicea iesita, statea in radiator rezemata iar vascocuplajul se invartea degeaba sau ce draq parti sunt pe acolo.
radiatorul nu trebuie schimbat ca nu a facut daune sau ceva rau trebuiesc doar indreptati cativa "faguri" in schimb trebuie schimbat vascocuplajul

This post has been edited by alex_55: 23 December 2006 - 19:57

0

#67 User is offline   e46_316i 

• Membru

Posted 23 December 2006 - 23:45

eu ma dezabonez de la topicu asta inutil. cineva renunta la bmw .. big deal si in lume in timp ce scriu alte doua persoane trec de la mertzan la bmw ....
0

#68 User is offline   Bavaria 

• Veteran

Posted 23 December 2006 - 23:47

alex_55, on 23/Dec/2006, 13:55, said:

da fratilor aveam elicea iesita, statea in radiator rezemata iar vascocuplajul se invartea degeaba sau ce draq parti sunt pe acolo.
radiatorul nu trebuie schimbat ca nu a facut daune sau ceva rau trebuiesc doar indreptati cativa "faguri" in schimb trebuie schimbat vascocuplajul
View Post

Incredibil!
Elicea nu are cum sa se desfaca in mers,este imposibil.Nu a fost montat :blink:
0

#69 User is offline   Turbo-Mann 

• Senior
  • Interests:Masini 4x4 de teren si turbo motoare.

Posted 24 December 2006 - 12:42

In cele din urma trecem la Mercedes sau altele?Eu oricum prefer un BMW in fata unui Mercedes de ce? Fiindca si ei fierb tot cu apa cafeaua si stiu ce fac.
0

#70 User is offline   alex_55 

• Senior

Posted 24 December 2006 - 17:13

Bavaria, on 23/Dec/2006, 23:47, said:

Incredibil!
Elicea nu are cum sa se desfaca in mers,este imposibil.Nu a fost montat :)
View Post

ai vazut ca stii :blink: oare mai trebuie sa scriu mare cuvantul care incepe cu " I " ?!
pana si seful de service cand i-am zis a inclinat capul ...

This post has been edited by alex_55: 24 December 2006 - 17:14

0

#71 User is offline   Bayerische Motoren Werke 

• Nou venit
  • Pip

Posted 27 December 2006 - 15:45

SINCER ARATA MULT MAI BINE NOUL S CLASE DECAT NOUL SERIA 7 DAR DUPA MINE CRED CA MULT MAI BINE ESTE UN 7 DECAT UN S CLASE IN PRIMUL RAND LA INTRETINERE SI LA CONSUM . :blink:
0

#72 User is offline   ccostache 

• Nou venit
  • Pip

Posted 28 December 2006 - 18:41

Doru, on 17/Dec/2006, 16:40, said:

Dupa o lunga anemie a Mercedes, interval in care nu mai luam in considere practic marca asta, ma uit acum si constat ca la fiecare clasa Mercedes are cel putin un model mai atragator. Cum sa mai compari noul S cu 7-le? Ridicol. M5? M6? Ia uitati-va nitel la un SLR Mc Laren cum arata. BMW a ajuns practic sa nici nu mai aiba competitor pt. Mercedes in unele clase sau nise. Nu mai vorbesc la F1 unde Mc Laren are de 3 ori mai multe puncte ca BMW.
Vi se pare ca in ansamblu (considerand toata gama) BMW face masini mai reusite sau Mercedes?
View Post

eu am avut daca pot zice asa, norocul sa ma plimbe cineva cu un slr, inainte de asta am simtit si un lambo, intr un final un m5, fara dubii m5 incomparabil, senzatii super misto, lambo foarte rigid si deloc confortabil, slr urat cu draci la interior dar incredibil de puternic, asa ca ................. pe langa asta cu un m mergi oriunde,mai ales ca in rom stiti bine cum sunt drumurile............
0

#73 User is offline   Stefann 

• Cappo di Tutti Capi
  • Interests:BMW

Posted 13 January 2007 - 18:12

Poate si din cauza varstei , raman pe BMW !
0

#74 User is offline   aleXpeed 

• Domnitor fanariot
  • Interests:Automobile, frantuzoaice, nemtesti, japoneze... 4 roti si 1 volan.

Posted 13 January 2007 - 23:51

BMW este pt cei sportivi iar Mercedes pt cei stilati (directori, patroni, presedinti, etc) :blink:
0

#75 User is offline   Bavaria 

• Veteran

Posted 14 January 2007 - 00:29

aleXpeed, on 13/Jan/2007, 17:51, said:

BMW este pt cei sportivi iar Mercedes pt cei stilati  (directori, patroni, presedinti, etc) :)
View Post

Ai dat cu batul in balta :)

Adica cei care conduc BMW sunt niste tarani. :)

Cum ar veni,adica daca :D esti patron ,esti obligatoriu vreun stilat.Hai ca inteleg la presedintii de club,ei sunt stilati :blink:
0

#76 User is offline   aleXpeed 

• Domnitor fanariot
  • Interests:Automobile, frantuzoaice, nemtesti, japoneze... 4 roti si 1 volan.

Posted 14 January 2007 - 00:36

Tarani, mor de ras, adica si eu m-as face taran singur?? :blink: :) vreau sa spun ca dintotdeauna BMW a fost o marca si este pt cei care doreau sportivitate, simplitate prin design (nu stiu daca designul de astazi mai este asa de simplu ca inainte), o masina cu care sa se poate mandri oriunde. Ex: Copos are seria 7
0

#77 User is offline   Bavaria 

• Veteran

Posted 14 January 2007 - 03:41

aleXpeed, on 13/Jan/2007, 18:36, said:

Tarani, mor de ras, adica si eu m-as face taran singur?? :)  :D  vreau sa spun ca dintotdeauna BMW a fost o marca si este pt cei care doreau sportivitate, simplitate prin design (nu stiu daca designul de astazi mai este asa de simplu ca inainte), o masina cu care sa se poate mandri oriunde. Ex: Copos are seria 7
View Post

Nu stiu.

Deci acum design-ul este complicat :blink:

BMW-ul este o masina "cu care se poate mandri oriunde",deoarece Copos are seria 7. :)

In fine,sa revenim la subiectul topicului :)
0

#78 User is offline   vitzone 

• Nou venit
  • Pip

Posted 01 February 2007 - 13:49

Dupa o lunga anemie a Mercedes, interval in care nu mai luam in considere practic marca asta, ma uit acum si constat ca la fiecare clasa Mercedes are cel putin un model mai atragator. Cum sa mai compari noul S cu 7-le? Ridicol. M5? M6? Ia uitati-va nitel la un SLR Mc Laren cum arata. BMW a ajuns practic sa nici nu mai aiba competitor pt. Mercedes in unele clase sau nise. Nu mai vorbesc la F1 unde Mc Laren are de 3 ori mai multe puncte ca BMW.
Vi se pare ca in ansamblu (considerand toata gama) BMW face masini mai reusite sau Mercedes?
View Post

Tu incearca sa vezi dincolo de concept car-uri. Gandeste-te ca BMW are cea mai buna cutie, cea mai buna directie, cel mai bun motor. Gandeste ca McLaren F1 are motor BMW, si inca este una din cele mai tari masini cu toate ca are vreo 15 ani cred...
0

#79 User is offline   vitzone 

• Nou venit
  • Pip

Posted 01 February 2007 - 14:00

View Post

Stii ce zicea marele Ilie Nastase ( pe vremuri cand era imaginea BMW)?
De ce sa-ti iei carutza (mercedes) cand s-a inventat masina (BMW) ? Eu sunt de acord cu el...In viatza ta nu o sa simti o masina la Mercedes cum sunt cele de la BMW
0

#80 User is offline   vitzone 

• Nou venit
  • Pip

Posted 01 February 2007 - 14:08

bunilla, on 17/Dec/2006, 19:37, said:

degeaba... BMW nu mai e ce a fost... noile modele parca sunt facute mai mult pt piata americana... (F MARI)

deci ca sa nu fiu OFFT, BMW nu mai e ce a fost... si la VARF nu se prea compara cu Mercedes... Divizia M cu divizia AMG... cu parere de rau o spun... cu un 65 AMG nu e de joaca... poti sa ai M6 chipuit... :blink:

in rest la masinile "normale" nu e nici o diferentza... depinde doar ce-ti place... la mine BMW (E46 & E39... ultimele BMW-uri adevarate)
View Post

Ideea este sa nu mai comparati AMG-ul cu M-ul de la BMW.
Diferentza dintre ele este urmatoarea:AMG este un tuner de casa al lui Mercedes, pe care la un moment dat Mercedes l-a cumparat (tocmai pt. a face fatza M-ului de la BMW) Intreba-te ce s-ar intampla daca BMW ar cumpara pe HAMANN...?
0

Share this topic:

• 57 Pages +
  • « First
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • Last »
  • You cannot start a new topic
  • This topic is locked