Jump to content

Imi cam schimb parerea despre BMW


fbdcnt

Mercedes sau BMW?  

1545 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

@doru: Un om care cumpara BMW vrea un cocktail de sportivitate si lux, insa cu o doza mai maricica de sportivitate. Din moment ce de la inceput ai fost mai mult pe ideea de sportivitate(avand in vedere ca ai M3), greu de crezut ca vei trece la asta este parerea mea, deci va rog nu comentati), as prefera un Porsche Cayman mai cumintel, ce-i drept, de "doar" 280cp, in loc de 306cp...Insa care emana prin toti porii lui personalitate si performanta...

168731[/snapback]

 

nu mai vreau nici o senzatie. am motocicleta, nici o masina nu-ti da senzatii ca un motor, tot ca la birou esti. nu mai vreau nici sa tin doua masini, de fapt asta e problema. vreau o masina de zi cu zi in bucuresti. acum inclin spre cls 320 cdi dar astept pana in martie cred sa vad si noul x5 si ce-o mai apare.

Link to comment
Share on other sites

E o parere si o impresie in acelasi timp, am citit mai multe articole de pe afara si cei de acolo laudau Audi in dauna Mercedes si BMW, se refereau strict la masini cu defectiuni in perioada de garantie, o sa caut articolele sa le pun dar le-am citit acu' ceva timp in urma :)

  In fond si topicul, e de dat cu parerea, asa daca ar fi sa facem o chestie corecta si obiectiva, daca ne referim strict la incidenta defectarii auto in garantie, ar trebuie sa luam numarul de intrari in service la fiecare marca in parte si am sti exact cum stam, din pacate nu stiu daca avem unde gasi asa ceva.

168537[/snapback]

 

Articolele sunt mai mult sau mai putin subiective.Numarul de intrari este destul de nerelevant,poate o masina intra in service pentru un bec ars,alta pentru a schimba cutia :blink:

Link to comment
Share on other sites

Dorule.. nu ziceai ca ai schimbat jumate din masina la vreo 30mii km dupa ce ti-ai luat e-classe?

168865[/snapback]

 

da, cel care a luat-o de la mine a schimbat injectoarele si articulatiile pe fata. era in garantie. la ora asta eu cred ca mercedes are masini mai misto pe lista. repet, daca noul x5, coupe-l cabrio nu o sa-mi placa ma mut la mercedes.

Link to comment
Share on other sites

da, cel care a luat-o de la mine a schimbat injectoarele si articulatiile pe fata. era in garantie. la ora asta eu cred ca mercedes are masini mai misto pe lista. repet, daca noul x5, coupe-l cabrio nu o sa-mi placa ma mut la mercedes.

168884[/snapback]

Muta-te, muta-te, ca o sa te muti inapoi ,iti spun eu!!! :blink: :)

Link to comment
Share on other sites

nu stiu. daca bmw nu scoate ceva notabil in primavara trec la mercedes.

Mie unul mi-a mirosit de la inceput ca dl.Doru vrea sa treaca la mert dar intr-un mod cat mai elegant,de aia a si pus postul asta. :blink:

Mie unul mi se pare corect sa evoluam.Dacie,wv,bmw,mert,porsche,etc... :)

Si eu am un mondeo 2001 nu mi-a facut masina asta vreodata probleme pacat ar fi sa spun dar acum vreau bmw.De ce?pt.ca vreau ceva mai bun.Asa si Doru vrea mert pe care el il considera mai bun ca BMW. :)

Cel care este inrait pe bmw nu va schimba toata viata marca :)

Link to comment
Share on other sites

ce vrei frate calitate bmw!

169082[/snapback]

nu, aici nu este vb de calitatea bmw ci de incompetenta AB

si nu inteleg de ce stergeti posturile!!!!!!

 

sunt curios cine mi-a sters ultimul post dar cred ca stiu cine este :blink: si nu inteleg de ce tot il bate pe el la cap cand zic un adevar !!!!!!

Edited by alex_55
Link to comment
Share on other sites

da fratilor aveam elicea iesita, statea in radiator rezemata iar vascocuplajul se invartea degeaba sau ce draq parti sunt pe acolo.

radiatorul nu trebuie schimbat ca nu a facut daune sau ceva rau trebuiesc doar indreptati cativa "faguri" in schimb trebuie schimbat vascocuplajul

Edited by alex_55
Link to comment
Share on other sites

da fratilor aveam elicea iesita, statea in radiator rezemata iar vascocuplajul se invartea degeaba sau ce draq parti sunt pe acolo.

radiatorul nu trebuie schimbat ca nu a facut daune sau ceva rau trebuiesc doar indreptati cativa "faguri" in schimb trebuie schimbat vascocuplajul

169312[/snapback]

 

 

Incredibil!

Elicea nu are cum sa se desfaca in mers,este imposibil.Nu a fost montat :blink:

Link to comment
Share on other sites

Incredibil!

Elicea nu are cum sa se desfaca in mers,este imposibil.Nu a fost montat :)

169360[/snapback]

 

ai vazut ca stii :blink: oare mai trebuie sa scriu mare cuvantul care incepe cu " I " ?!

pana si seful de service cand i-am zis a inclinat capul ...

Edited by alex_55
Link to comment
Share on other sites

Dupa o lunga anemie a Mercedes, interval in care nu mai luam in considere practic marca asta, ma uit acum si constat ca la fiecare clasa Mercedes are cel putin un model mai atragator. Cum sa mai compari noul S cu 7-le? Ridicol. M5? M6? Ia uitati-va nitel la un SLR Mc Laren cum arata. BMW a ajuns practic sa nici nu mai aiba competitor pt. Mercedes in unele clase sau nise. Nu mai vorbesc la F1 unde Mc Laren are de 3 ori mai multe puncte ca BMW.

Vi se pare ca in ansamblu (considerand toata gama) BMW face masini mai reusite sau Mercedes?

166873[/snapback]

eu am avut daca pot zice asa, norocul sa ma plimbe cineva cu un slr, inainte de asta am simtit si un lambo, intr un final un m5, fara dubii m5 incomparabil, senzatii super misto, lambo foarte rigid si deloc confortabil, slr urat cu draci la interior dar incredibil de puternic, asa ca ................. pe langa asta cu un m mergi oriunde,mai ales ca in rom stiti bine cum sunt drumurile............

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
BMW este pt cei sportivi iar Mercedes pt cei stilati  (directori, patroni, presedinti, etc) :)

177879[/snapback]

 

Ai dat cu batul in balta :)

 

Adica cei care conduc BMW sunt niste tarani. :)

 

Cum ar veni,adica daca :D esti patron ,esti obligatoriu vreun stilat.Hai ca inteleg la presedintii de club,ei sunt stilati :blink:

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.