Jump to content

Sfaturi achizitionare anvelope RUN FLAT vara


Goethe

Recommended Posts

Ceva recomandari intre anvelopele de mai jos ? Toate cu aderenta A pe suprafete umede. (F30ed : 205/60/R16 )

 

1. Firestone ROADHAWK ~ 320ron ( rezultat suprizator de bun pe adac.de , locul 4 la 2019 summer test imediat dupa Conti Premium 5 )

2. Hankook VENTUS PRIME3 K125 ~ 342

3. Dunlop SP SPORT BLURESPONSE ~ 386

4. Bridgestone TURANZA T005 ~ 406

5. Continental PREMIUM CONTACT 5 ~ 436 <- aici ma hotarasem pana sa citesc multe review-uri despre uzura rapida.

 

PS: renunt la jantele de 18" si merg batraneste pe 16", calitatea dumurilor lasa de dorit..

 

Pentru 80 de lei diferenta e logic sa alegi Hankook, asta daca nu, ceva superior.

Am avut si Dunlop, Bridgestone si Conti si sunt toate ok

Link to comment
Share on other sites

Salut. Sper sa nu-mi iau hate dar daca masina are senzori de presiune pe ea poti sa iei in calcul sa iti iei cauciucuri normale, slime kit si compresor la bricheta. Este mult mai confortabil pt drumurile noastre. In plus, eu pe iarna am runflat si abia astept sa le consum si sa trec pe un set de anvelope normale. Din nou, cand am trecut la cele de vara am observat ca aveam un cauciuc crapat pe interior, cel mai probabil de la vreo groapa puternica. Daca vrei ceva bun ca raport calitate pret pentru vara poti sa incerci sa cauti Falken FK510. Eu sunt multumit de ele si le-am cumparat in functie de review-urile de pe internet. Edited by Execitor
Link to comment
Share on other sites

Salut. Sper sa nu-mi iau hate dar daca masina are senzori de presiune pe ea poti sa iei in calcul sa iti iei cauciucuri normale, slime kit si compresor la bricheta. Este mult mai confortabil pt drumurile noastre. In plus, eu pe iarna am runflat si abia astept sa le consum si sa trec pe un set de anvelope normale. Din nou, cand am trecut la cele de vara am observat ca aveam un cauciuc crapat pe interior, cel mai probabil de la vreo groapa puternica. Daca vrei ceva bun ca raport calitate pret pentru vara poti sa incerci sa cauti Falken FK510. Eu sunt multumit de ele si le-am cumparat in functie de review-urile de pe internet.

 

Au fost multe discutii despre RFT vs non RFT, fiecare isi alege ce vrea pana la urma.

Ideea e ca un RFT premium e foarte rezistent si mie nu mi s-a intamplat sa le tai, galme nu am vazut la ele sau sa le distrug pe drumurile noastre dezastruoase.

Non RFT insa am asistat la toate tipurile de avarii posibile, galme, cuie, taieturi, deformari etc

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Salutare, am o intrebare de incepator, detin un 420d xdrive, in prezent am goodyear efficientgrip rof 225/45/18 91Y - fata si 255/40/18 95Y - spate, pot monta anvelope non Run-flat si care sa aiba alti indici pentru viteza si greutate, de exemplu 225/45/18 95Y XL și 255/40/18 99Y XL? Anvelopele pe care doresc sa le cumpar sunt Michelin Pilot Sport 4.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.