Jump to content

BMW 520d E60 2009


Andrei_VUV

Recommended Posts

apropos de trim, se poate schimba numai partea aia de sub butoane ? v-urile alea de plastic (eu am volan M), cum sunt acestea din poza de mai jos (ma refer deci, la trmurile avelea in v, argintii de pe volan):

 

http://www.m5board.com/vbulletin/attachments/e60-m5-e61-m5-touring-discussion/141538d1314579579-easy-simple-fix-notorious-steering-wheel-wear-e60-photo-26.jpg

 

Ma intereseaza daca se pot combada separat si daca sunt dificil de schimbat.

Link to comment
Share on other sites

nu prea cred sa gasesti un e60 cu interior bun..toate au materiale reciclate la interior, dar costa o caruta de bani oricare ..un jeg au facut cu aceste interioare , poate la noile serii sa fi imbunatatit aceasta problema de masina..premium
Link to comment
Share on other sites

Nu am idee. Am vazut la alte E60-uri interior pastrat aproape perfect.

 

Poate imi bat eu joc de a mea si nu stiu eu, dar interiorul chiar nu reflecta numarul de km. Cel putin la mine deloc.

 

@Pole - da se gaseste respectivul trim separat. P.N. 32347841044

Link to comment
Share on other sites

unde, numai la reprezentanta oare ? si cum se monteaza ? vreau sa imi iau in culoarea si materialul din care este facuta maciulia de la schimbator, adica asa:

 

cum se numeste ?

 

http://www.roadfly.com/new-cars/wp-content/uploads/gallery/2007-bmw-650i/BMW-650i-steering-wheel.jpg

 

cred ca astea sunt:

 

http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=NJ71&mospid=47762&btnr=32_1648&hg=32&fg=95

Link to comment
Share on other sites

Poate ma lamureste si pe mine cineva: care e legatura dintre modelul de navi si unitatea (playerul) din bord ? Am vazut ca ptr e60 lci sunt 2 tipuri de HU - cu unul sau 2 sloturi ptr disc.

Exista e60 lci si fara navigatie ?

Link to comment
Share on other sites

Poate ma lamureste si pe mine cineva: care e legatura dintre modelul de navi si unitatea (playerul) din bord ? Am vazut ca ptr e60 lci sunt 2 tipuri de HU - cu unul sau 2 sloturi ptr disc.

Exista e60 lci si fara navigatie ?

 

pai navi professional (ecran mare) are 2 sloturi, unul pt cd si unul pt dvd, cel business (ecran mic) are doar un slot.

 

la fel e si pentru non LCI.

Link to comment
Share on other sites

Poate ma lamureste si pe mine cineva: care e legatura dintre modelul de navi si unitatea (playerul) din bord ? Am vazut ca ptr e60 lci sunt 2 tipuri de HU - cu unul sau 2 sloturi ptr disc.

Exista e60 lci si fara navigatie ?

 

Banui ca e in functie daca este CCC sau CIC.

 

Andrei_VUV are CIC

Link to comment
Share on other sites

sa stapanesti sanatos masina si sa te bucuri de ea fara nici un eveniment neplacut. intrebare e90 are piele naturala sau cum se pune mai nou din aia de autobuz? asa s ar explica de ce se uzeaza asa rpd. oricum frumoasa masina Edited by malasorte
Link to comment
Share on other sites

Ce volan ai Pole?

CIC are doar o unitate de DVD pe bord si magazie de 6cd-uri in torpedo. Cel putin la mine asa e.

 

am zis mai sus, am volan M, nu sport, M, adica ala putin mai mic, mai gros si cu umflaturile alea pe margine:

 

gen asa:

 

http://images6.bizoo.eu/image/img360/sale/BMW-E60-VOLAN-M5-SPORT-DIN-PIELE_c1_1327428226.jpg

Link to comment
Share on other sites

la volanul M nu se schimba alea separat. am avut si eu aceeasi problema. ori le imbraci cu autocolant 3m sau oracal etc, ori vopsite. da-mi pm si iti trimit nr cuiva care le vopseste si nici nu se cunoaste diferenta.
Link to comment
Share on other sites

sa o stapanesti sanatos..si la cat mai multi km fara probleme (la lant) :)

 

ce inseamna la tine DAYTIME RUNNING LIGHTS? ca am si eu o functie in iDrive dar nu am avut curiozitate sa o activez pentru ca am crezut ca se aprinde pur si simplu faza scurta.

 

mai am inca o curiozitate: la faruri sunt 2 lupe (cel putin la mine) si se aprind doar cele din exterior, iar cele din interior nu se aprind niciodata (nici la faza scurta, nici lunga, nici flasuri); la e90 se aprindeau cand dadeam flash; stie cineva daca au vreun rol?

Link to comment
Share on other sites

Pielea ecologica de pe E90 e mult mai tare ca material decat cea care o am la E60. Si nici nu se valureste.

da dar tot plastic ramane cu toate stima. Pielea care se punea pe e38 e39 este mult mai tare ( rezistenta ca plasticul) dar ii costa prea mult pe cei de la bmw...

Link to comment
Share on other sites

mai am inca o curiozitate: la faruri sunt 2 lupe (cel putin la mine) si se aprind doar cele din exterior, iar cele din interior nu se aprind niciodata (nici la faza scurta, nici lunga, nici flasuri); la e90 se aprindeau cand dadeam flash; stie cineva daca au vreun rol?

 

Sunt cornering lights. Se aprind noaptea, la rotirea completa a volanului stanga dreapta, independent stanga-drapta si doar la viteze mici. Comutatorul trebuie sa fie pe Auto.

Link to comment
Share on other sites

sa o stapanesti sanatos..si la cat mai multi km fara probleme (la lant) :)

 

ce inseamna la tine DAYTIME RUNNING LIGHTS? ca am si eu o functie in iDrive dar nu am avut curiozitate sa o activez pentru ca am crezut ca se aprinde pur si simplu faza scurta.

 

mai am inca o curiozitate: la faruri sunt 2 lupe (cel putin la mine) si se aprind doar cele din exterior, iar cele din interior nu se aprind niciodata (nici la faza scurta, nici lunga, nici flasuri); la e90 se aprindeau cand dadeam flash; stie cineva daca au vreun rol?

Activeaz-o si ai sa vezi ca sunt mai puternice angel-eyes pe pozitie decat cu functia asta dezactivata. Asta pentru a nu utiliza non-stop faza scurta(xenon) ziua. Si se vad destul de bine pe ziua. Nu cred ca ar avea ceva de zis politia ...sau eu stiu...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.