Jump to content

Recommended Posts

  • Replies 122
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

E putin ciudat, in sensul ca Dan ofera garantie 2 ani... Oare este vreo diferenta intre cele 2 turbine? Nu vreau sa insinuez nimic, pur si simplu incerc sa-mi dau seama cum sta treaba.

interesant o sa fie cand o sa se strici sa vedem cum e cu garantia asta de 2 ani,,, a fi ca la americani unde este totul lifetime dar se strica dupa o luna

Link to comment
Share on other sites

interesant o sa fie cand o sa se strici sa vedem cum e cu garantia asta de 2 ani,,, a fi ca la americani unde este totul lifetime dar se strica dupa o luna

 

Dan nu vinde piese de ieri de azi...garantia data de el chiar e valabila

Link to comment
Share on other sites

Dan avea la 850 euro+turbina la schimb cu 6 luni garantie sau 1200 euro cu garantie 2ani. practic sunt aceleasi turbine,doar garantia difera...

chiar asa mult conteaza garantia aia,,,eu nu prea cred ca daca se strica tio schimba careva,, se poate strica dintro mie de motive

Link to comment
Share on other sites

chiar asa mult conteaza garantia aia,,,eu nu prea cred ca daca se strica tio schimba careva,, se poate strica dintro mie de motive

 

Conteaza, mai ales la tipul asta de turbina, despre care se stie ca e foarte firava si te lasa fix cand ti-e lumea mai draga, de obicei fara avertismente in prealabil.

Link to comment
Share on other sites

Conteaza, mai ales la tipul asta de turbina, despre care se stie ca e foarte firava si te lasa fix cand ti-e lumea mai draga, de obicei fara avertismente in prealabil.

si crezi ca cu garantia aia pers respectiva o sati puna imediat alta pe posta,, o sa zica ba ca nu ai schimbat uleiul la timp ba ca nu ai schimbat filtrul o sa iti bage atitea motive ca din cauza ta sa stricat ca nu ai intretinuto

Link to comment
Share on other sites

atunci cand se cere piesa la schimb piesa cea noua este RMFD. De acolo si diferenta de pret la aia fara piesa la schimb si de garantie... Asa si cutie de viteze automata daca te duci la bavaria si ceri noua ti o ia pe a ta la schimb si iti da una RMFD. Noua nu exista. La fel este si la multe casete de directie si alte socoteli.
Link to comment
Share on other sites

atunci cand se cere piesa la schimb piesa cea noua este RMFD. De acolo si diferenta de pret la aia fara piesa la schimb si de garantie... Asa si cutie de viteze automata daca te duci la bavaria si ceri noua ti o ia pe a ta la schimb si iti da una RMFD. Noua nu exista. La fel este si la multe casete de directie si alte socoteli.

Si este ceva tare rau in faptul ca le reconditioneaza profesionist in fabrica in care le produc ? Practic corpul turbinei nu cred sa sufere uzura, se defecteaza doar partile mobile.

Link to comment
Share on other sites

Si este ceva tare rau in faptul ca le reconditioneaza profesionist in fabrica in care le produc ? Practic corpul turbinei nu cred sa sufere uzura, se defecteaza doar partile mobile.

pai nu este nimic rau,, ca exista un singur kit de reparatie deci nu coteaza cine le face,, conteaza pretul care difera de la unul la altul

Link to comment
Share on other sites

chiar asa mult conteaza garantia aia,,,eu nu prea cred ca daca se strica tio schimba careva,, se poate strica dintro mie de motive

conteaza foarte mult garantia

mie mi_a cazut tubina dupa 1 an si 4 luni (luata de la dan si a schimbat_o fara probleme chiar m_a rezolvat mai repede decat ma astetam)asa ca garantia face toata diferenta (mai ales ca sunt firave, cun am spus intr_un post anterior)

Link to comment
Share on other sites

Conteaza pentru mine daca este RMFD ca daca e asa mai bine o RMFD eu in Germania la juma de pret. Intelegi? de aia conteaza. Una noua care este calibrata direct in fabrica e noua si inteleg de sa dau 1200 asa sau dau 900 pe un RMFD cand in GErmania e 500 tot RMFD mi se pare mult . Parol
Link to comment
Share on other sites

nu la toata lumea le este la indemana sa cumpere din germania si pana la urma chiar daca dai 600e pe o piesa care stii ca este destul de fragila si poate ceda oricand e bine sa ai garantie (sau daca iti permiti sa cumperi fara garantie atunci nu mai pui problema banilor ca daca se strica repede si cumperi alta sau cmperi doua sh si ajungi la acelasi pret chiar mai scump)
Link to comment
Share on other sites

Ai observat vreo imbunatatire la acceleratii pana in 2000rpm, in sensul ca trage mai bine, sau e la fel?

 

chiar trage mai bine...prima oara am crezut ca mi se pare mie dar dupa cativa km facuti prin oras se simte diferenta cu noua turbina in sensul ca are un plus de putere atunci cand o calci mai din scurt adica de la 1500-1700 rpm

Edited by cristy7610
Link to comment
Share on other sites

incredibil cata carcoteala pe baza garantiei, reusiti doar sa stricati entuziasmul omului care a facut o afacere desteapta. nu cred ca nu ati mai intalnit strategia asta de marketing de a suge un ban in plus de la client, cu "garantia extinsa". daca iti iei un mobil nou sau un laptop si iti baga vanzatoru pe gat "stiti ca pentru +300 de lei puteti sa aveti 3 ani garantie bla bla bla..." inseamna ca mobilu/laptopu o sa "bubuie" dupa 2 ani?.... logica asta

 

acum poate cristi o sa fie mare ghinionist .... si doamne fereste crapa turbina, toti o sa ziceti ca... "vezi cocos, trebuia sa o iei pe aia cu 2 ani, era clar ca e prea ieftina asta, chiar daca seria e buna si totul este in regula(ironie)... se stia coane!!!"

Link to comment
Share on other sites

  • 6 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.