Jump to content

Oferta preturi speciale Automobile Bavaria Group


BMWAS

Recommended Posts

Buna ziua,

 

Am rugat un coleg de la piese sa imi trimita proforma.

Am nevoie de 2 lucruri: - adresa de mail unde sa va trimit proforma / pe pm

- sa imi spuneti daca doriti kit-ul complet cu cele 2 grile superioare negru mat + ornamente (aripioare) inferioare spoiler fata

 

Multumesc.

 

AB Aftersales

 

V'am lasat adresa de mail pe PM.

Doresc kit-ul FARA grilele negru mat si FARA splitterele din carbon, banuiesc ca acestea sunt "aripioarele" la care va refereati.

 

Multumesc !

Link to comment
Share on other sites

Buna ziua ,

Se poate face un pret pentru 11 23 7 797 996 , 11 23 7 823 191 , 11 28 7 800 333 , 11 28 7 800 562 , 11 28 7 811 798 , 11 28 8 512 069 plus manopera .

Buna ziua,

 

Pentru o proforma am nevoie de seria de sasiu.

 

Multumesc.

 

AB Aftersales

Link to comment
Share on other sites

B640621

Buna ziua,

 

Pret normal pentru reparatie este 2525 ron tva inclus si contine ulei cva, baie ulei cu filtru, suruburi de baie ulei (sunt trecute la inlocuire de instructiunile de reparatii pt ca nu se recomanda se se stranga decat o data)si manopera.

Daca reparatia se va efectua la MHS Militari veti beneficia de 10 % discount.

 

Cu stima,

 

AB Aftersales

Link to comment
Share on other sites

Posted 45 minutes agosnapback.pngVNB, on 09 October 2012 - 15:58, said:

 

Buna ziua ,

Se poate face un pret pentru 11 23 7 797 996 , 11 23 7 823 191 , 11 28 7 800 333 , 11 28 7 800 562 , 11 28 7 811 798 , 11 28 8 512 069 plus manopera .

Buna ziua,

 

Pentru o proforma am nevoie de seria de sasiu.

 

Multumesc.

 

AB Aftersales

AB Aftersales

VIN VG53245

Link to comment
Share on other sites

Buna ziua,

 

Pret normal pentru reparatie este 2525 ron tva inclus si contine ulei cva, baie ulei cu filtru, suruburi de baie ulei (sunt trecute la inlocuire de instructiunile de reparatii pt ca nu se recomanda se se stranga decat o data)si manopera.

Daca reparatia se va efectua la MHS Militari veti beneficia de 10 % discount.

 

Cu stima,

 

AB Aftersales

Multumesc pentru raspuns,

Ultima intrebare ar fi legata de cantitate de ulei care se schimba?

Link to comment
Share on other sites

Buna,

 

Detin un BMW 318d an fab. 2008 dec. Masina inca are numere rosii, nudemult am cumparat-o si urmeaza sa o inmatriculez in tara.

Am observat ca pe Brief-ul masinii la putere este scris: 100 kw (136 PS). Am verificat prin VIN pe site-ul: www.BMWVin.com si am gasit toate informatiile necesare despre masina. Surpriza a fost ca aici este mentionat puterea masinii avand 105 kw (143 PS) + power reduction.

 

Intrebarea mea este: daca se poate scoate Power Reduction, iar daca da, atunci unde in tara? Eu sunt din Cluj, am sunat la reprezentanta si mi-au zis ca ei nu fac asa ceva. Poate sa ma ajute cineva cu informatii/detalii despre acest proces? Daca merita sa fac acest lucru sau nu? E riscant sau deloc? Consumul masinii ar fii mai mare sau mai mic?

 

Astept raspunsuri! Mersi mult!

Link to comment
Share on other sites

Buna,

 

Detin un BMW 318d an fab. 2008 dec. Masina inca are numere rosii, nudemult am cumparat-o si urmeaza sa o inmatriculez in tara.

Am observat ca pe Brief-ul masinii la putere este scris: 100 kw (136 PS). Am verificat prin VIN pe site-ul: www.BMWVin.com si am gasit toate informatiile necesare despre masina. Surpriza a fost ca aici este mentionat puterea masinii avand 105 kw (143 PS) + power reduction.

 

Intrebarea mea este: daca se poate scoate Power Reduction, iar daca da, atunci unde in tara? Eu sunt din Cluj, am sunat la reprezentanta si mi-au zis ca ei nu fac asa ceva. Poate sa ma ajute cineva cu informatii/detalii despre acest proces? Daca merita sa fac acest lucru sau nu? E riscant sau deloc? Consumul masinii ar fii mai mare sau mai mic?

 

Astept raspunsuri! Mersi mult!

 

Buna ziua,

 

Astept pm cu: copie (pote fi si foto cu actul de identificare al masinii unde sa se fada ca este numele Dvs), datele Dvs de contact (telefon, e-mail), nr km actuali ai auto.

Indata ce am aceste informatii, voi trimite catre cei de Autotransilvania datele de resoftare si veti fi programat la service pentru aceasta operatie si pentru o verificare gratuita pentru sezonul rece.

 

Cu stima,

 

AB Aftersales

 

As avea si eu o intrebare: lichidul de racire motor la cat timp trebuie inlocuit?

 

Buna ziua,

 

Recomandarea producatorului este ca schimbul de lichid de racire sa se faca o data la 3 ani.

 

Cu stima,

 

AB Aftersales

Link to comment
Share on other sites

Adica ma prezint Bavaria Otopeni si le spun ca am o programare facuta pentru schimbul pieselor respective ? Apropo ... Un nume si un telefon de contact se poate ? Cei de la Autopmobile Bavria , cel putin , habar nu au de acest forum/topic si este destul de greu de explicat . Edited by VNB
Link to comment
Share on other sites

Buna ziua,

 

Astept pm cu: copie (pote fi si foto cu actul de identificare al masinii unde sa se fada ca este numele Dvs), datele Dvs de contact (telefon, e-mail), nr km actuali ai auto.

Indata ce am aceste informatii, voi trimite catre cei de Autotransilvania datele de resoftare si veti fi programat la service pentru aceasta operatie si pentru o verificare gratuita pentru sezonul rece.

 

Cu stima,

 

AB Aftersales

 

 

Buna ziua,

 

Multumesc de promtitudine!

Saptamana viitoare duc masina la RAR si o inscriu permanent in circulatie.

Dupa acest proces va scriu si va trimit datele masinii(copie dupa actul de indetificare cu numele meu) si date de contact pentru o programare.

 

Multumesc anticipat! Tinem legatura!

 

O zi buna!

Link to comment
Share on other sites

Adica ma prezint Bavaria Otopeni si le spun ca am o programare facuta pentru schimbul pieselor respective ? Apropo ... Un nume si un telefon de contact se poate ? Cei de la Autopmobile Bavria , cel putin , habar nu au de acest forum/topic si este destul de greu de explicat .

 

Buna ziua,

 

Receptioner Paul Parpala / 0372159215 (va va raspunde o domnisoara si cereti cu el)

Eu le-am comunicat ca veti ajunge dar nu am un nume, ii spuneti lui Paul ca aveti oferta de pe forum si el va sti ce are de facut.

 

Cu stima,

 

AB Aftersales

 

 

Am vorbit eu acum cu PAul din nou si mi-a spus ca ar fi bine daca ajungeti maine dimineata intrucat acum nu poate garanta ca poate sa termine masina pana diseara. Va rezerva si piesele intr-o comanda pentru Dvs.

 

Cu stima,

 

AB Aftersales

Edited by BMWAS
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Buna ziua, se poate o programare la Baneasa pentru eliminarea acestei optiuni pentru un 320d serie vb 75550, pretul este acelasi?

 

Va salut, am facut update la toate modulele masinii la Dvs, am uitat insa sa intreb la momentul respectiv daca se poate schimba limba voice commands din germana in engleza.. .se poate face, si daca da, care este costul operatiunii? Multumesc!

Link to comment
Share on other sites

Va salut, am facut update la toate modulele masinii la Dvs, am uitat insa sa intreb la momentul respectiv daca se poate schimba limba voice commands din germana in engleza.. .se poate face, si daca da, care este costul operatiunii? Multumesc!

:) tu ai avut noroc ca iti mai merge si in germana. Eu asa am ramas fara voice control., ca "nu aveau codul fsc".

Link to comment
Share on other sites

Va salut, am facut update la toate modulele masinii la Dvs, am uitat insa sa intreb la momentul respectiv daca se poate schimba limba voice commands din germana in engleza.. .se poate face, si daca da, care este costul operatiunii? Multumesc!

 

Buna ziua,

 

Imi cer scuze pentru raspunsul intarziat. Se poate face schimbarea la voice control. Costul este 70 ron.

 

Cu stima,

 

AB Aftersales

 

Piesa 64526989408 reprezinta kit reparatie compresor AC(Rep. kit driver plate?

Mai precis este fulia(ambreiajul magnetic) sau ce anume?

http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=VC31&mospid=48480&btnr=64_1447&hg=64&fg=50

VIN: VA22583

 

Buna ziua,

 

De cele mai multe ori la compresor se defecteaza cuplajul electromagnetic.

Acest kit contine setul de reparatii pentru acest cuplaj.

 

Cu stima,

 

AB Aftersales

Link to comment
Share on other sites

Si manopera? Presupune si completarea cu agent refrigerant, sau nu sunt pierderi la montaj?

 

Manopera este 228 ron tva inclus.

Lucrarea nu necesita scoaterea freonului din instalatie, dar daca doriti sa verificam cantitatea de feon, putem face acest lucru in acelasi pret.

 

Cu stima,

 

AB Aftersales

Link to comment
Share on other sites

Buna ziua,

 

Astept pm cu: copie (pote fi si foto cu actul de identificare al masinii unde sa se fada ca este numele Dvs), datele Dvs de contact (telefon, e-mail), nr km actuali ai auto.

Indata ce am aceste informatii, voi trimite catre cei de Autotransilvania datele de resoftare si veti fi programat la service pentru aceasta operatie si pentru o verificare gratuita pentru sezonul rece.

 

Cu stima,

 

AB Aftersales

 

 

Buna ziua,

 

Multumesc de promtitudine!

Saptamana viitoare duc masina la RAR si o inscriu permanent in circulatie.

Dupa acest proces va scriu si va trimit datele masinii(copie dupa actul de indetificare cu numele meu) si date de contact pentru o programare.

 

Multumesc anticipat! Tinem legatura!

 

O zi buna!

 

 

Buna ziua,

 

In legatura cu anularea "Power reduction" la un BMW 318d an fab.2009, as dori sa va intreb daca mai este valabila oferta la Autotransilvania Cluj si care sunt pasii care trebuie sa-i fac?

Pe ce adresa trimit copia dupa actul de identificare a masinii si datele mele de contact?

 

Mersi!

 

O zi buna!

Link to comment
Share on other sites

Buna,

 

Detin un BMW 318d, an fab. 2009 cu optiunea Power reduction.

Pentru anularea optiunii "Power reduction" as avea nevoie de o programare din partea Dv. Sunt din Cluj.

 

Va rog sa-mi confirmati daca acest lucru este posibil si de ce date aveti nevoie?

 

Mersi anticipat!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.