Jump to content

Oferta preturi speciale Automobile Bavaria Group


BMWAS

Recommended Posts

din pacate masina nu mai are suspensia sport cu care a venit din fabrica,in momentul de fata are o suspensie H&R Cup Kit care a coborat cu apox 1-1,5 cm masina fata de setarile de fabrica,la o masuratoare aproximativa masina se incadreaza in limitele date de TIS.As dori daca se poate face o programare in aceste conditii

Buna ziua,

 

Este posibil ca inaltimea fata de sol sa fie la valoare apropiata de cele din fabrica dar elasticitatea este alta. Nu putem garanta ca reglajele facute cu valorile din baza de date KDS II vor fi corecte pentru suspensia care exista acum pe masina Dvs.

 

Cu stima,

 

AB Aftersales

Link to comment
Share on other sites

din cate cunosc elasticitatea nu influenteaza foarte mult :) ma rog intrebare este daca se poate face sau nu .

edit:valorile din KDS sunt date pentru masina la incarcare aprox 50% tocmai pentru a putea avea un comportament identic indiferent de incarcarea masinii.

Edited by alex230ro
Link to comment
Share on other sites

E vreunul din aceste reprezentante unde mi se permite sa asist la operatiune?

Buna ziua,

 

Accesul clientilor in atelierul de reparatie nu permis decat in zona de receptie directa unde se efectueaza lucrari rapide.

Singurele exceptii se fac atunci cand clientul doreste sa isi ridice dim masina obiecte personale sau cand se doreste sa i se arate acestuia un defect. Si in aceste situatii este insotit de receptioner sau maistru de atelier.

 

Cu stima,

 

AB Aftersales

 

din cate cunosc elasticitatea nu influenteaza foarte mult :) ma rog intrebare este daca se poate face sau nu .

Buna ziua,

 

Se poate face insa fara a fi siguri de rezultat 100% coerct pentru ca nu avem 100% valorile in care sa ne incadram.

 

AB Aftersales

Link to comment
Share on other sites

Atunci sa fie la MHS... miercurea viitoare daca se poate, eventual ora 14:00, nu mai devreme. Astept confirmare.

Buna ziua,

 

Aveti programare pe data 09.05 la ora 14.10 la MHS Motors.

 

Weekend placut.

 

AB Aftersales

Link to comment
Share on other sites

de schimbat galerie admisie bmw e92 P066432. piesele necesare + manopera. multumesc!

 

Buna ziua,

 

Pretul este 2719.31 ron tva inclus si contine admisia cu setul de garnituri si manopera.

 

O zi buna.

 

AB Aftersales

Link to comment
Share on other sites

multumesc. cu sau fara reducere?

Buna ziua,

 

Pretul contine o reducere de 5% la toata lucrarea chiar daca E92 nu este in nici o oferta in acest moment. A contat faptul ca ati avut istoric la noi chir daca nu foarte recent.

 

Weekend placut.

 

AB Aftersales

Link to comment
Share on other sites

Buna seara,

 

Am contactat Bavaria Motors pentru o oferta cu pret special.

 

Weekend placut.

 

AB Aftersales

multumesc mult. Astept raspuns, mentionez flanje de la amortizoare fatza

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Guest Pole

imi permit sa raspund eu, deoarece m-am programat pentru operatiunea asta la masina mea. Costa 210 RON.

 

Am impresia ca exista o reducere fata de pretul de lista, din cate stiu, daca mergi direct la AB, pretul e 300 roni. Probabil e ceva promotional pentru userii BMWClub, sau nu stiu.

Edited by Pole
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.