Jump to content

Oferta preturi speciale Automobile Bavaria Group


BMWAS

Recommended Posts

Buna,

 

Detin un BMW 318d, an fab. 2009 cu optiunea Power reduction.

Pentru anularea optiunii "Power reduction" as avea nevoie de o programare din partea Dv. Sunt din Cluj.

 

Va rog sa-mi confirmati daca acest lucru este posibil si de ce date aveti nevoie?

 

Mersi anticipat!

 

Buna ziua,

 

Oferta este de 210 ron tva inclus. Trebuie sa retineti ca este obligativitatea Dvs sa anuntati la RAR / Politie modificarire survenite pentru ca in mod normal ar trebui sa vi se emita alt CIV si un alt Certificat de Inmatriculare.

Daca doriti o programare, va rog sa ma anuntati din timp pentru ca trebuie creata o modificare a softului masinii Dvs.

 

AB Aftersales

Link to comment
Share on other sites

Trebuie sa retineti ca este obligativitatea Dvs sa anuntati la RAR / Politie modificarire survenite pentru ca in mod normal ar trebui sa vi se emita alt CIV si un alt Certificat de Inmatriculare.

Buna ziua,

 

Referitor la cele mentionate de dvs., atunci cand am montat power kit-ul BMW chiar am intrebat daca este necesar sa anunt la RAR modificarile aduse masinii si mi s-a spus ca nu. Nu mi s-a eliberat nicio hartie in care sa fie mentionate modificarile aduse masinii si noua putere.

Cum as putea face rost de asa ceva?

 

Multumesc.

Link to comment
Share on other sites

buna ziua am un bmw e60 525d automat 2004 si vreau sa ii fac un update de soft general pentru activarea unor functii noi B134746 STIMA

 

Oferta este 210 ron tva inclus.

Va aduc la cunostinta ca in urma resoftarii se pot bloca unele module, de cele mai multe ori iremediabil de catre noi.

 

Sa imi spuneti unde doriti programarea.

 

AB Aftersales

 

Buna ziua,

 

Referitor la cele mentionate de dvs., atunci cand am montat power kit-ul BMW chiar am intrebat daca este necesar sa anunt la RAR modificarile aduse masinii si mi s-a spus ca nu. Nu mi s-a eliberat nicio hartie in care sa fie mentionate modificarile aduse masinii si noua putere.

Cum as putea face rost de asa ceva?

 

Multumesc.

 

Buna ziua,

 

Trebuie sa mergeti la dealerul unde s-a efectuat operatia.

 

AB Aftersales

Link to comment
Share on other sites

Buna ziua,

 

Oferta este de 210 ron tva inclus. Trebuie sa retineti ca este obligativitatea Dvs sa anuntati la RAR / Politie modificarire survenite pentru ca in mod normal ar trebui sa vi se emita alt CIV si un alt Certificat de Inmatriculare.

Daca doriti o programare, va rog sa ma anuntati din timp pentru ca trebuie creata o modificare a softului masinii Dvs.

 

AB Aftersales

 

Buna,

 

Va rog sa efectuati programarea. De ce date aveti nevoie?

 

Mersi!

Link to comment
Share on other sites

Buna,

 

Va rog sa efectuati programarea. De ce date aveti nevoie?

 

Mersi!

 

Buna ziua,

 

Ne trebuie:numele dealerului unde doriti programarea, seria sasiu, nr inmatriculare,rulaj, numele pe care doriti programarea si numar telefon pentru ca veti primi un reminder pe telefon.

De preferat ca aceste date sa le primesc pe pm.

 

Multumesc.

 

AB Aftersales

Link to comment
Share on other sites

Buna ziua,

 

Ne trebuie:numele dealerului unde doriti programarea, seria sasiu, nr inmatriculare,rulaj, numele pe care doriti programarea si numar telefon pentru ca veti primi un reminder pe telefon.

De preferat ca aceste date sa le primesc pe pm.

 

Multumesc.

 

AB Aftersales

Buna..si eu sunt in aceeasi situatie..as vrea sa anulez functia "power reduction" insa sunt din Cluj? E posibila o programare aici ?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 1 month later...
  • 3 weeks later...
  • 3 years later...

Buna ziua,

 

Sunt din Bucuresti, am achiziionat un E91 touring (2010), 320d, 184cp si as dori sa:

1. Anulez Power Reduction (readucerea la 135kw de la 120kw)

2. Adaugarea meniului in limba engleza.

 

Cat ma costa fiecare operatie si unde s-ar putea face?

Edited by Cristi_P
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Buna ziua.

 

Se poate monta retrofit de cruise control pe masina Dvs. Va trimit proforma pe pm cu comentarii pentru ca unele piese depind de dotarea existenta acum pe masina Dvs.

In ceea ce priveste actiunea tehnica, pe masina Dvs figureaza ca fiind deschisa aceasta actiune tehnica. Va rog sa va adresati-va celor de la Banat Car pentru efectuarea acesteia. Totodata veti primi informatii cu privire la ofertele de preturi la revizii si alte operatii pentru E60.

 

Cu stima,

 

AB Aftersales

Link to comment
Share on other sites

campanie service pt frane : 40%

 

http://bmwnews.ro/oferteservice/?source=biziday

 

Am cerut și eu oferta pt E46 mai mult de curiozitate și sincer nu vĂŁd unde este reducerea in condițiile in care doar discurile fata sunt 500lei fata de 350-370 cu cât se gĂŁsește prin alte pĂŁrți. DacĂŁ aduni toate prețurile (discuri, plĂŁcute, saboți frâna de mâna) ieși cu 30-40% mai scump decât in alte pĂŁrți. Și asta doar la piese, ca dacĂŁ pun și manopera la socoteala..

 

Atenție, compar cu piese originale luate din alte pĂŁrți, ca dacĂŁ pui ATE sau altceva aftermarket ieși de 4 ori mai ieftin.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Buna ziua,

Am achizitionat de curand un BMW X3 e83 din Belgia si cand verific VIN imi pare ca are S843A Power reduction. VIN : WBAPE11060WH47071

Am intrebat la BMW si mi s-a spus ca aceasta optiune nu se poate scoate. Va rog ma puteti ajuta cu scoaterea acestei optiuni si cam cat ar costa ?

Multumesc.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.